Ana Sayfa / Haberler / Politika / MHP İncesu Belediye başkan adayı partisinden istifa etti

MHP İncesu Belediye başkan adayı partisinden istifa etti

Avukat Mustafa İlmek, istifa nedenini Zekeriya Karayol’un 4. Kez aday gösterilmesini ve bunu kabul etmemek olarak açıkladı.

Ülkü ve ülke sevdalısı biri olarak 22 yıldır Milliyetçi Hareket Partisinin içinde bulunduğunu belirten avukat İlmek şunları söyledi.

“Partinin İncesu İlçe Başkanlığını, İl Başkan yardımcılığını yaptım. Son olarak 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde ismim il başkanı tarafından İncesu adayı olarak açıklanmasının üzerinden 1,5 yıl geçti. Bu zamana kadar oluşturduğum seçim ekibi ile gece-gündüz, yağmur-çamur demeden kıymetli dava arkadaşlarımla çalıştım. İsmi, il başkanı tarafından Belediye Başkanı  olarak açıklanan Türkiye’de ilk kişi olmama rağmen, oluşturulan Cumhur ittifakı ile İncesu’da MHP ve onun kıymetli üyelerinin gayretleri yok sayılarak, 3 dönemdir İncesu’ya hiçbir yatırımı kazandıramamış, seçmende karşılığının bu dönem olmadığına inandığım Zekeriya Karayol 4. defa Cumhur ittifakının adayı gösterilmiştir. Yaşanan ve ortaya çıkan bu durum ben ve çalışma arkadaşlarımın kabul etmesi mümkün değildir.  Bu nedenle 22 yıldır mensubiyetinden onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ediyorum.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Cumhur ittifakı ‘Binali Yıldırım’a destek için İstanbul’da

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi öncesinde AK Parti Adayı Binali Yıldırım’a destek için …