Ana Sayfa / Haberler / Gündem / Mevlid Kandili mesajları….

Mevlid Kandili mesajları….

Başkan Büyükkılıç, Mevlid Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada dünyadaki huzur ve güvenin Hz. Muhammed’in örnek alınmasıyla sağlanabileceğini söyledi

“DÜNYANIN AYDINLANDIĞI GÜN”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mevlid Kandili mesajında Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bugünün dünyanın aydınlandığı gün olduğunu belirtti. Bugünkü dünya düzeninde acı ve gözyaşının eksik olmadığını dile getiren Başkan Büyükkılıç, huzur ve güvenin Peygamberimizin örnek alınmasıyla mümkün olacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, insanlığa hakkı ve hakikati anlatan, güzel ahlakı ve merhameti gösteren Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mevlid Kandili mesajında, Sevgili Peygamberimizin insanlık için en önemli rehber olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Dünya insanlığın yegane rehberinin ışığında aydınlandı. Bugün gelinen noktada dünyanın farklı noktalarında yaşanan acı ve gözyaşının sona ermesi, insanlığın huzur ve güvene erişmesi Sevgili Peygamberimizin örnek alınmasıyla mümkün olacaktır” dedi.

Sevgili Peygamberimizin hayatını, öğretilerini, sünnetini anlamaya ve anlatmaya ihtiyacımız olduğunu vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Peygamberimizin insanlığa miras bıraktığı değerler hepimizin ortak değerleridir. Bu değerler ışığında çizeceğimiz hayatımız sadece bizlerin değil geleceğimiz olan çocuklarımızın da çok daha huzurlu bir hayat sürmesine vesile olacaktır. Bu vesileyle hemşehrilerim başta olmak üzere İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, insanlığın huzur ve güven içinde yaşamasına vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Önceki dönem Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın  mesajı

“Peygamber Efendimiz (S.A.S.), örnek bir hayat yaşayarak; ahlakı, adaleti ,sevgiyi, eğitimi, cesareti, liderliği, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan en güzel örnek olmuştur.

O büyük müjdeci, insan olma erdeminin hiçe sayıldığı bir dönemde ırk ve renk ayrımını reddetmiş, sınıfsal farklılıkları yok ederek adaletin hüküm sürdüğü esenlik dolu bir dünyanın kapılarını aralamıştır.

Okuma yazmayı öğretmeleri karşılığında esirleri serbest bırakan şanlı elçinin eşsiz mücadelesini , ilkeli duruşunu , vakar ve tevazunu, insanlık onuru için insanüstü gayretini iyi anlamak ve iyi anlatmak gerekmektedir.

Bu Kandilin , karanlıktan kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi(S.A.S.) çok daha iyi anlamanın  vesilesi olmasını niyaz ediyorum .

Bu duygu ve düşüncelerle  tüm hemşehrilerimizin ve  İslam âleminin kandilini tebrik ediyorum.

Yüce Allah’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için barış huzur ve esenlik dolu  günler diliyorum.

Bu gecenin manevi iklimiyle, omuz omuza , secdelere kapanarak yürekten yaptığımız yakarış ve  dualarımızın kabulünü Yüce Allah tan niyaz ediyorum.”

BAŞKAN YALÇIN’DAN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyayı şereflendirdiği gün olan Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçın, Rebiyülevvel ayının on ikinci gecesi âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimizin doğum gününün bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek şunları kaydetti: “Bugün, on sekiz bin âleme rahmet olarak gönderilen peygamber efendimizin dünyaya teşrif ettikleri gündür. Kutlu davasının temeline ümmetini oturtan, ümmetinin selameti için başını secdeden kaldırmayan Peygamber Efendimiz’in dünyaya gelişi, insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Bizler de bu kutlu yolculuğun elçisi Efendimizin yolundan giderek, Allah rızasını kazanmak ve peygamberimizin şefaatine nail olmak için çalışıp dualarla kapısına varmalıyız. Bu vesileyle hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, bu kutlu günün başta ilçemiz, şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum.”

İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı
İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Bozkurt, mesajında şu görüşlerine yer verdi: “Sevgili Peygamberimiz, Fahri Kainat Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünya alemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak ediyoruz. Hz. Peygamber’in doğumunu anlamaktan asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur’an’a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamaktır. Kısaca; insanlığa sunduğu değerlerin farkına varmak; ‘Biz bunun neresindeyiz?’ diye düşünmek, hatalarımızı gözden geçirme fırsatını yakalamak, O’nun yaşadığı gibi yaşamaya çalışmak ve Allah’ı sevmenin bir gereği olarak O’na uymaktır. Hz. Peygamberin eşsiz hayatının bilinmesi ve örnek alınması, her insanın yegane gayesi ve görevi olmalıdır. Çünkü hayatımız, Allah Resulü’nün sünnetine uygun yaşandığında anlam kazanır. Kur’an-ı Kerim’de Rabbimiz bize, O’nun model insan olarak seçildiğini şöyle haber vermektedir; ‘Andolsun ki, Allah’ın Resulü’nde sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.’ Rahmet elçisi Hz. Muhammed’in Dünya’ya teşriflerini ifade eden Mevlid Kandili, hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Bu mübarek gecede, toplum olarak büyük küçük demeden camileri doldurup, ibadetlerimizi en samimi bir niyetle ifa etmeliyiz. Böylesine mübarek gün ve gecelerin tüm mazlum coğrafyalara birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederim. Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun.”

ERÜ Rektörü Prof. Dr Mustafa Çalış’dan Mevlid Kandili Mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mevlid Kandili’nin insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Âlemlere rahmet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in  (s.a.v.) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini bu yılda birlik ve beraberlik içerisinde idrak etmenin huzurunu yaşamaktayız. Ellerin semaya açıldığı bu gecede ‘Peygamber size neyi getirmişse onu alın, neyi yasaklamışsa ondan sakının’ ayetini bir an aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini unutmamalıyız.  Yüce Allah’ın son peygamber olarak insanlığa rehber olması için gönderdiği sevgili Peygamberimizin hadis şeriflerinin dinimizde ki önemli yerini, gözler önüne serdiği ortadadır. Dolayısıyla Mevlid Kandili gecesi de gönül dünyamızı temizlemenin bir fırsatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandilinin tüm Müslüman Âlemine barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.

KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’dan  “Mevlid Kandili” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.

Açıklamasında alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandilinin en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın mesajı şöyle:

“İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son peygamber, İslam’ın nuru, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyaya geldiği gece kalpler nurlanmış, insanlık eşitlik, adalet ve kardeşlikle tanışmış ve ona inanan toplumlar gerçek huzura kavuşmuştur. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

Mevlid Kandilinin tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ederim. Bu mübarek gece, birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın. Başta üniversitemiz mensupları, şehrimiz, ülkemiz ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun.”

AKSOY: “PEYGAMBER EFENDİMİZ CAHİLLİĞİN ORTAMINA NUR OLARAK İNMİŞTİR”

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy, Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) ‘in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Peygamberimizin yaşamını, hadis-i şeriflerini ve tebliğlerini tekrar hatırlamak, düşünmek ve idrak etmek için fırsata dönüştürülmesi ve Müslümanlar için kurtuluşa vesile olması duasıyla; birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini temenni eden Başkan Aksoy: “Efendimiz; insanlığın sultanı, vicdanlarımızın sesi, gönüllerimizin rehberidir. O, merhamet ve hakkaniyet zirvesi, şefkat, edep ve ahlakımızın gök kubbesi, iyilik, güzellik, incelik ve zarafetimizin şaşmayan kıblesi, haysiyetimizin ve onurumuzun simgesidir. Efendimiz, yaşadığı dönemde günümüzle paralellik bir durum gösteren cahilliğin ortamına nur olarak inmiş, tebliğ çağrısıyla insanlığın önüne düşmüştür. Efendimizin tebliğ sözleriyle irkilen insanlık, O’nun davetiyle titremiş ve O’nun ilmik ilmik dokunuşlarıyla insan onurunu hiçe sayanlar, yaptıkları putlara tapıp sonra onları yiyenler, kız çocuklarını diri diri mezara koyanlar Peygamberimiz sayesinde hak yolunu bulmuşlar, hakikati keşfedip, Rahman ve Rahim olan Allah’ı tanıyıp inanmışlardır. Bizler yani Müslümanlar, iman şuuruna ersek, insanlık ölmeyecek, islam coğrafyasından yükselen ve yüreklerimizi dağlayan çocuk çığlıklarını, annelerin çaresiz feryadını, babaların, yaşlıların ah-u eninlerini elbette duyacağız. Duyacağız ki insanlık ölmesin. Bizler, İnanç coğrafyamızdan ve dünyadan son bir ümitle bize uzanan elleri elbette boş çevirmeyeceğiz. Rabbimden; günümüz İslam coğrafyasında ki ikiyüzlülük, sahtekârlık, talan, kayırmacılık, yetim hakkının gaspı ve hırsızlık gibi kötülükler, içinde bulunduğu istikrarsızlık, O’nun ve Yüce Allah’ın izni ve yardımıyla inşa ettiği manevi surlara çarpıp, etkisiz bir hale gelmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, O’nun insanlığa tebliğ ettiği ilahi mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy, bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek günün, milletimizin birlik ve beraberliğine, güzel vatanımızın huzur ve mutluluğuna, kalplerimizin O’nun merhamet, hoşgörü, şefkat ve muhabbetiyle süslenmesine, onun ahlakıyla ahlaklanmasına ve bütün İslam âleminin huzuruna vesile olmasını dileyerek, Mevlit Kandilini en samimi duygularla kutladığını belirtti.

DEVELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CABBAR’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sevgili Peygamberimiz, Fahri Kainat Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünya alemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak ediyoruz. Rahmet peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV), insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile oldu. Bu önemli günün yıl dönümü olarak kutlanan Mevlid Kandilinin Develili hemşerilerim başta olmak üzere tüm insanlık için şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını diliyorum.

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Mevlit Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, “İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

            Başkan Dr. Palancıoğlu, mesajında şunlara yer verdi: “Sevgili Peygamberimiz, Fahri Kainat Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünya alemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak ediyoruz. Hz. Peygamber’in doğumunu anlamaktan asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur’an’a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamaktır. Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflendirdiği gece. Bizi bir Mevlid-i Nebi’ye daha ulaştırdığı için Rabbime hamd ediyor, Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed’e (SAV) salâtu selam ediyorum. Rabbimden, bu mübarek gece vesilesiyle, İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum. Milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, dünyayı teşrifleriyle kainata; huzur, barış, mutluluk ve rahmet getirdiğini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, kainata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’ in varlık alemini şereflendirdiği zaman diliminin Mevlid Kandili olarak kutlandığını hatırlatarak, Mevlid Kandili’ni iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti. Başkan Çolakbayrakdar açıklamasında, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) insanlığa huzur ve mutluluk reçetesi getirmiş ve geleceğe de örnek olmuştur. Mevlid Kandili, kutlu bir gecedir. İnsanlık, Hazreti Peygamber’in reçetesine her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bu vesileyle Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecenin; vatanımıza, milletimize, gönül coğrafyamıza ve İslam Alemine; sağlık, mutluluk, bereket ve huzur getirmesini Yüce Rabbimiz’ den niyaz ederim.” ifadelerine yer verdi.

TOK: “PEYGAMBER EFENDİMİZ, AHLAKİ ERDEMLERİN ODAKLANDIĞI BİR ŞAHSİYETTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifi nedeniyle, Mevlid Kandili mesajı yayınladı.

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, mesajında kandillerin, inanç ve düşünceleri berraklaştıran mübarek geceler olduğunu ifade ederek kutsal gecelerin aynı zamanda ibadet ve ahlak açısından insanın kendisine çeki düzen verme fırsatı sunduğunu vurguladı. Mevlid Kandilinin nurlu bir gece olduğuna değinen Tok, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Peygamberimiz için Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, insanlara ‘bir şahit, bir müjdeci, bir uyarıcı’ olarak gönderildiği bildirilmiştir. Peygamber Efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O’nu bütün alemlere rahmet olarak göndermiştir. Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. Herkesin rahmet ve mağfiret umarak kendince yapacağı ibadet ve yalvarışlar, inşallah hayırlı gelişmelere vesile olur. Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi yolunda olumlu kapılar açılır. Nuruyla insanlığı aydınlatan, örnek hayatıyla güzellikleri öğreten Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği bu gecenin feyzinin kalpleri kararanların tövbe etmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygularla; ilahi vahyin son tebliğcisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümünü ve bütün hemşerilerimizin Mevlid Kandillerini kutluyor, İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Mevlid Kandili nedeniile bir mesaj yayımladı

Çopuroğlu mesajında; Kâinatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) in dünya ya teşriflerinin bu mutlu günü, tüm İslam âlemine mübarek olsun dedi.

İl Başkanı Çopuroğlu mesajını şöyle sürdürdü;’ ‘’Duaların kabul olduğu müstesna günlerden birisi olan, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gece hürmetine Rabbim ettiğimiz ve edeceğimiz duaları kabul eder inşallah’’. ‘’Bu gün, Hicri Rebiülevvel ayının 11.gecesinde idrak edilen Mevlid Kandili, Enbiya Suresi 107. Ayette Vemâ erselnâke illâ rahmeten lil’âlemîn Ve biz seni, ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik mealinde belirtildiği gibi rahmet Peygamberi, insanlığın ışığı, rahmet elçisi Hz. Peygamberimizin doğumunu kutladığımız, onun ‘’beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’’ diyecek kadar merhametini, sevgisini, adaletini,  keremini ve ihsanını, kısacası tüm insanlığa sunduğu güzel ahlakı ile tazeleneceğimiz müstesna bir gündür bu gün.  Onun için bizlerde bu mübarek geceler hürmetine, duaların red edilmeyeceği bu müstesna gecede İslam âlemi için, memleketimiz için, ülkemiz için ve insanlığın kurtuluşu için gelin hep birlikte dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandillerini tebrik ediyor, günümüzün hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum’’ dedi.

Baki Ersoy ve Ziraat Odası Başkanlarından Bakanlık Çıkarması

Kayseri’nin sıkıntılarını sık sık Ankara’da gündeme getirmesi ile bilinen Baki Ersoy Kayseri’den gelen bir heyet ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’yu ziyaret etti.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı ve Genel Koordinatör Abdülkadir Güneş,

Develi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Murat,

Yahyalı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Genç, Tomarza Ziraat Odası Başkanı Sami Nalbant,

Felahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kuzugüden, Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanı Hamza Ekiz,

Sarıoğlan Ziraat Odası başkanı Kazım Güneri, Bünyan Ziraat Odası Başkanı Lütfü Özsolak ile birlikte Bakan Yardımcısı Aksu ile görüşen Ersoy, Kayseri’nin tarımsal sorunlarını ve Kayseri çiftçilerinin problemlerini dile getirdi. Sosyal medyadan paylaşım yapan Ersoy; “Kayserili Ziraat Odası Başkanlarımızla Tarım ve Orman Bakan yardımcımız Sayın Mustafa Aksu Beyi ziyaret ederek, kendilerine Kayserimiz çiftçilerinin sıkıntılarını ilettik. Yakın ilgi, alaka ve çözüm noktasındaki yaklaşımlarından dolayı kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

KESOB BAŞKANI AHMET ÖVÜÇ’ÜN  MESAJI

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan mübarek Mevlid Kandili’ne erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kandiller ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de gönüllerimizi aydınlatan, nefsimizin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir. Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan; sevgi ve rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyamızı şereflendirdiği gecedir. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuz olan Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlamak, onun örnek hayatını ve ahlakını rehber edinerek, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşımak hepimizin en temel hedefi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyor, bütün İslam aleminin, milletimizin ve esnaf sanatkarlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY’UN MESAJI

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Mevlit Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Gülsoy mesajında; Kandillerin toplum hayatında çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu, insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutlayacağımız Mevlit Kandilinin de bu özel günlerin başında yer aldığını aktardı.

Kur’an-ı Kerim’de  Hz. Peygamber’in (SAV), şahit, uyarıcı, müjdeleyici ve örnek olarak nitelendirildiğini; Müslümanlara ve tüm insanlığa örnek olan ahlakını hayatımızın tüm safhalarında hakim kılabildiğimiz takdirde, dünya ve ahirette gerçek kurtuluşa ereceğimizi vurgulayan Başkan Gülsoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Âlemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlit Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden, lütuflarından birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden Peygamber Efendimiz (SAV), gerek hayat tarzı, gerekse ilahi söz ve davranışıyla insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem taşıyan mübarek Mevlit Kandilini, anlamına uygun olarak en iyi şekilde değerlendirmeli, Peygamberimizin (SAV) şefaatine nail olmaya çalışmalıyız Maneviyata her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu günlerde, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların bertaraf edilmesi, İslam dünyasının birliğini beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesine vesile olması dileğiyle, Milletimizin ve İslam âleminin Mevlit Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede ve haftasında yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin makbul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Yüce Allah, insanın dünya ve ahiret saadeti için peygamberler göndermiştir. Mevlid Kandili; insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyayı teşrif ettiği gecedir.

Mevlid Kandili; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine – güçlenmesine vesile olacak en değerli gecelerdendir.

Allah Resulü’nün gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak planında tarihin en büyük inkişafı ve inkılabı yaşanmıştır. Nitekim cehaletin, zulmün hâkim olduğu, merhametin, erdemin, hikmetin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir toplum ve dünya; ilmin, adaletin ve merhametin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüş, cahiliye anlayışının girdabında yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar; kardeşliğin, erdemin, ahde vefanın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuştur.

O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; “Mevlid-i Nebî”nin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, tüm hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam âleminin Mevlid gecesini tebrik ediyor, Rabbimizden bizleri kulluk ve iyilik üzere daim kılmasını niyaz ediyorum.

TURAN: “BUGÜN TÜM KIRGINLIKLAR YERİNİ SEVGİ VE HOŞGÖRÜYE BIRAKMALIDIR”

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Serdar Turan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından Mevid Kandilinin önemli olduğunu ifade eden Turan: “Bugün Rebiülevvel ayının on ikinci günü alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) doğduğu gündür. Dünyamıza teşriflerinin yıl dönümü olan mübarek Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu millet olarak yaşamaktayız. Hiç kuşku yok ki, peygamberimiz Hz. Muhammed’in kutlu doğumu geçmişten bugüne insanlık tarihinin en önemli olaylarındandır. Zulüm ve kötülüğün, her türlü ahlaksızlığın tüm dünyayı sardığı bir devrede dünyaya şereflendiren peygamberimiz Hz. Muhammed, insanlara güzel ahlakı, iyilik ve adaleti öğretmiştir. Peygamberimiz, acımasız çöl asabiyetinin hüküm sürdüğü, kız evlatlarının diri diri gömüldüğü, insanların elleri ile yaptıkları putlara taptığı bir dönemin bir gecesinde dünyaya gelerek hayatın akışını değiştirmiştir. O bizlere birlik ve beraberlik içerisinde dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Peygamberimizin getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşmüştür” dedi.

Yüce Allah’ın son peygamber olarak, insanı insan yapan bütün değerlerin ve ahlaki erdemlerin kendisinde toplandığı Hz. Muhammed’i göndermiş olduğunu söyleyen Turan: “Mevlid Kandili onun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. Bu vesile ile ben sevgili Peygamberimizin doğduğu bu gecenin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor ve tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya gelişinin yıldönümü olan 8 Kasım Cuma akşamı mevlit programının ardından Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı olarak Hunat camiinde gül dağıtımı ve lokum ikramımız olacaktır.
Mevlid Kandili Hz. Peygamberin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.
Bu gecede, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) bir kez daha mevlidi şerifini idrak edeceğiz. Mevlit Kandilnin, ışığıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran bir gece olmasını dilerim.
Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin

YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ İL BAŞKANI ÖNDER NARİNYeniden Refah Partisi Kayseri  İl Başkanı  Önder Narin Türkiye’nin YPG-PKK’ya karşı terör koridoru oluşumunu engellemek ve sınırlarını korumak üzere gündeme aldığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

Türkiye’nin kendi güvenliğini temin etmek, sınırlarını korumak  amacıyla bu askeri operasyonu yapması en tabii hakkıdır. Bu operasyonda  millet olarak devletimizin ve TSK’nın sonuna kadar arkasındayız. Bizler Milli Görüş’çüler olarak, vatanımız için şehit olmaya her zaman hazırız. Cenab-ı Allah kahraman Mehmetçiğimizi daima korusun muzaffer eylesin. ABD Yönetimi’nin, daha önce Irak’ta da olduğu gibi, Ortadoğu’nun jeopolitiğini yeniden şekillendirmek, bölgedeki Müslüman ülkeleri bölüp-parçalamak için kendilerine bağlı şekilde terör örgütleri oluşturup organize etmesi ve bu terör grupları vasıtasıyla federe bölgeler oluşturma çabaları karşısında, Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye’nin ve bölgemizdeki komşu ülkelerin toprak bütünlüğü ve güvenliğini önemsediğimizi belirtmek isteriM

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı nedeniyle Türkiye’ye ambargo koyan ABD’nin, bu ambargoya karşılık İncirlik Üssü’nün kapatılması ile en güzel cevabı aldığını vurgulayan Narin Genel Başkanımız Sayın Fatih ERBAKAN ında dediği gibi : ” Taviz politikalarının yeni tavizlere yol açacağı bilinciyle Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı tavizsiz bir tavır ortaya koymamız gerektiği inancıyla, iktidarın alacağı ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ve “milli duruşa uygun” her türlü kararın yanında yer alacağımızı ifade etmek isteriz, dedi

Bölgemizde yaşadığımız sıkıntılarda İncirlik ve Malatya Kürecik Radar Üssünün etkisi büyüktür. D-8 Organizasyonu’nun kuruluş amaçlarına uygun şekilde çalıştırılmalıdır. ABD yönetimi ile ilişkiler gözden geçirilmelidir.

Bölgede bizzat ABD tarafından otorite boşluğu oluşturulmuş, Irak 3 parçaya bölünmüş ve terör örgütlerine en ideal zemin bizzat ABD tarafından hazırlanmıştır. IŞİD örgütünü kuran ve destekleyen dış güçlerin ta kendisidir. PYD, YPG, PKK gibi maşa örgütleri kuran ve bugünlere getiren de dış güçlerin ta kendisidir. Yıllarca ülkemizdeki PKK inlerinde ve sığınaklarında Amerikan menşeili muhimmat ve gıda maddeleri ele geçirilmiştir. PYD ve YPG’yi yıllardır Kuzey Suriye’de gözümüzün önünde eğiten, donatan, onlara ağır silahlar veren ve örgütler için en gelişmiş karakolları inşa eden ABD’nin ta kendisidir. Dolayısıyla kuklalarla uğraştığımız kadar kuklacıya odaklanmazsak bu sıkıntılardan kurtulamayız diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ERBAKAN ın tespitleri yerinde dir uyarıları dikkate alınmalıdır. Bizlerde Yeniden Refah Partisi Kayseri Başkanlığı olarak tüm teşkilatımız bu konularda hemfikirdir.

Gün birlik günüdür ve bugünde Barış Pınarı Harekatında görev alan tüm askerlerimizin duacısıyız yanındayız destekçiyiz. Allah tan TSK lerimize zaferler dilerim.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Büyük önder ve lider Ata’yı özlem, rahmet ve minnetle andık…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder ve lider Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa intikalinin 81. Yıldönümü olan …