Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / “Meslek Lisesi Meselesi, Memleket Meselesi”

“Meslek Lisesi Meselesi, Memleket Meselesi”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Nursaçan 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının başarı ile tamamladığını belirterek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nursaçan;  “Son yıllarda büyük bir ekonomik gelişme gösteren ülkemizde, mesleki ve teknik eğitimin güçlenmesi için ilgi kesimlerce ciddi çalışma ve yatırımlar yapılmaktadır.

Kayseri OSB Yönetimi olarak sanayimizin aranan / nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla; Bölge Müdürlüğümüzün himayesinde açılan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’nde ülkemizin ve şehrimizin geleceği olan gençlerimizi yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılında,  1.300 öğrenci, alanında uzman 70 eğitimci ile Metal Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanlarının bulunduğu Teknik Kolej 187 mezun vermiştir.

Ek bina ve alınan diğer tedbirler sayesinde, 2018/2019 Eğitim–Öğretim yılında öğrenci sayımızın 2200’e ulaşması hedeflenmektedir.

Ayrıca, önümüzdeki eğitim öğretim yılında sanayicilerimizden gelen talepler doğrultusunda okulumuzda Bilişim Teknolojileri ve Tasarım Teknolojileri alanları da açılacaktır.

Okulumuz her ne kadar Özel Okul statüsünde olmuş olsa da, öğrencilerimizden hiçbir ücret alınmamaktadır.  2018/2019 kayıtlarımız 02 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Küresel rekabetin her geçen gün arttığı, eğitimin özellikle mesleki eğitimin ön plana çıktığı günümüzde insana yapılan yatırım en önemli yatırım olarak görülmektedir.

Üretim ve eğitimi bir arada götürmeyi hedefleyen, yürütmekte olduğu örnek ve büyük projelerle değişim ve dönüşümün öncüsü olan Kayseri OSB Yönetimi olarak “ Meslek Lisesi Meselesi Memleket Meselesi ” anlayışından hareketle; eğitime verdiğimiz destekle her zaman gençlerimizin yanında olacak ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada güçlü Türkiye için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. “  dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

KTO Büyükşehir’de, ERÜ ve KAYÜ, OSB’de

KTO MECLİSİ’NDEN BAŞKAN ÇELİK’E DESTEK İş adamları, esnaflar, ziraat odaları, tarım ve hayvancılıkla ilgili birliklerin …