Ana Sayfa / Haberler / Teknoloji / Melikgazi’de Dijital arşiv semineri

Melikgazi’de Dijital arşiv semineri

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Belediye çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim programı dahilinde “Resmi yazışmalar ve dijital arşiv sistemi” konulu seminer verildiğini söyledi.

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Araştırmacı Metin Elbeyoğlu tarafından birimlerin büro memurlarına uygulamalı, soru-cevap ve örnek evraklar üzerinden verildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Çalışanlarımıza yönelik olarak e-devlet sisteminde hizmette bütünlük ve uygunluk açısından sürekli eğitim seminerleri düzenliyoruz. Belediyemizde e-imza dönemi başlamıştır. Islak imzalı evrak kullanılmayarak; zaman, kağıt ve bürokratik işlemlerden ortadan kaldırılmıştır. Belediyemiz büro memurlarına yönelik verilen seminer aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği ile Belediyemizin ortak bir projenin devamıdır. Kamu çalışanların daha bilgili, bilinçli ve tecrübeli birer kamu görevlisi olabilmeleri için belirli aralıklarla hizmet içi eğitim seminerleri düzenlenmelidir. Bu hizmet kalitesini artırdığı gibi hizmette bütünlük ve verimliliği artırır. Soru cevap şeklinde verilen seminer de katılımcılar slayt sunumu ile bilgilendirildi”dedi.

Melikgazi Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği içerisinde gerçekleştirilen seminerler dizisinin devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye çalışanlarına yönelik düzenlenen seminere ilgiyi artıran konuşmacı Metin Elbeyoğlu’na teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

“İşin Olsun” Kayseri’de 13 bin mavi yaka çalışanın umudu oldu

Kariyer.net tarafından mavi yaka çalışan istihdamına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen İşin Olsun uygulaması, bugüne …