Ana Sayfa / Haberler / Politika / Melikgazi, Talas, Hacılar, İncesu ve Bünyan belediye başkanları da mazbatalarını aldı

Melikgazi, Talas, Hacılar, İncesu ve Bünyan belediye başkanları da mazbatalarını aldı

Cumhur İttifakı’nın Kayseri’de zaferle çıkmasının ardından belediye başkanlığına hak kazanan isimler mazbatalarını almaya devam ediyor. Son olarak, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan mazbatalarını teslim aldı.

Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun Konferans Salonu’nda düzenlenen  mazbata törenine AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve İsmail Tamer ile AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri , İl ve ilçe seçim kurulu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Mazbata töreninde konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “3 ay seçim sürecinde yoğun bir çalışma oldu. Sonuçta sizlerin destekleri ve Allah’ın izniyle  belediye başkanlığı görevini almış bulunmaktayız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca değerli ailemin de emekleri çok. İlk defa 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının olması ülkemiz için hayırlı oldu. Tüm teşkilatlarımızla bu önemli sorumluluğu taşıyarak, nezaketle seçim çalışmalarımızı yürüttük. Bundan sonra bütün Talas’ın belediye başkanıyım. Her 3 kişiden 2’sinin seçmen olduğu bir ilçenin belediye başkanıyım. Sorumluluğumuz büyük herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Değerli basın mensuplarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Destekleri çok oldu” diye konuştu.

Talas Belediyesi eski başkanı olan ve 31 Mart yerel seçimleri sonrası Melikgazi İlçesinde başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazanan Mustafa Palancıoğlu da, “Bugün itibariyle inşallah tüm vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Rabbim mahcup etmez  inşallah. Öncelikle seçim sürecinde bize destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Cumhur İttifakı adayı olarak, Cumhurbaşkanımıza ve Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Cumhur İttifakı olarak her iki liderimizi de mahcup etmeyecek şekilde hizmet yapmaya devam edeceğiz. Talas’ta 5 sene boyunca görev yaptık. Melikgazi, şehrimizin yüzde 50’sine hitap diyor. Bir çok il ve ilçeden büyük bir ilçede hizmet vereceğiz. Melikgazi’de başarının en büyük mimarı şu an ki Büyükşehir Belediye başkanımız Memduh Büyükkılıç’tır. İlçemizde vereceğimiz  en önemli konulardan biri çatırdayan aile yapısı ve genç işsizlik olacak” şeklinde konuştu.

Hacılar Belediye Başkanı olarak seçilen ve yine mazbatasını alan Bilal Özdoğan ise, “Allah’ın izniyle seçimleri zaferle kazanmış durumdayız. Bundan sonraki süreçte de ilçemize layık hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu anlamda ilçemize hizmet eden, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde yaşasın yaşamasın dünyanın neresinde Hacılarlı varsa onun belediye başkanı olacağımın teminatını buradan vermek istiyorum. Bize oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi ilçemizi gönül belediyeciliği ile taçlandıracağız” diye konuştu.

TALAS BELEDİYESİNDE DEVİR TESLİM

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Talas Belediye Başkanı seçilen Mustafa Yalçın, görevi Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Mustafa Palancıoğlu’dan devraldı.

Kayseri Adliyesindeki törende mazbatasını belediye meclis üyeleriyle alan Başkan Mustafa Yalçın, daha sonra Talas Belediyesine geçti. Belediye binası önünde partililer, vatandaşlar ve personelin karşıladığı Başkan Yalçın, daha sonra başkanlık makamına Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte girdi.

Başkan Palancıoğlu yaptığı açıklamada, beş yıl önce 4 Nisan gününde Talas Belediye Başkanlığı görevini devraldığını belirterek, “Yine 4 Nisan’da görevi devrediyoruz. Buradan da Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini devralacağız. İnşallah belediye başkanları olarak hep birlikte Kayserimize hizmet edeceğiz.” dedi.

“Talas’ın yeri farklı. Güzel hizmetler yaptık. Şimdi belediyecilikte tecrübeli bir isme, Mustafa Yalçın Başkanımıza devretmekten onur duyuyorum.” diyen Başkan Palancıoğlu,  “Yarın ihaleye çıkıldığında yaklaşık 124 milyon liralık arsa, 60 civarında daire ve dükkanla birlikte toplamda 164 milyon lira bir gelir bırakıyoruz. Talas İmar A.Ş.’de de 2,5 milyon lira kasada para bırakıyoruz. Talas’ta güzel bir çeyiz bırakıyoruz. Kendisine başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, uzun süre belediyecilik yaptığını ifade ederek, “Böyle tertemiz, üstelik te kasasında para bırakılan bir belediye az bulunur. Bu nedenle kendisine çok teşekkür ediyorum. Üstelik arsalar, vatandaşlarımızın, Talasımızın kullanımına hazırlanmış durumda. Bunlar yine hizmet olarak vatandaşımıza geri dönecektir. Yoksa sadece Ankara’dan gelenlerle personel maaşı bile karşılanmaz. Arsa üretmek, değere dönüştürmek, bunu da vatandaşlarımıza hizmete dönüştürmek adına başkanımız bize çok güzel bir miras bırakmış. Palancıoğlu başkanımızın bıraktığı yerden çıtayı daha yükseğe çıkartmak görevimizdir. Talas’ta yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyor, Melikgazi’de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Palancıoğlu, belediyenin mührünü Başkan Yalçın’a teslim ederken, kendisine çiçek verdi. Başkan Yalçın da Başkan Palancıoğlu’na çiçek verdi.

BÜNYAN BELEDİYESİNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde belediye başkanı seçilen Özkan Altun görevi devraldı.

Cumhur İttifakının Ak Parti Belediye Başkan adayı olarak girdiği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerini kazanan Özkan Altun, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nunda katıldığı törende mazbatasını aldıktan sonra belediye binasına geldi.

 Kesilen Kurban ve yapılan duaların ardından Ak Partili Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’ndan görevi devralan Özkan Altun, bir teşekkür konuşma yaptı.

Altun; Şinasi Gülcüoğlu Başkanıma 5 yıldır verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Görev süresinde gerçekten güzel hizmetlere imza attı. Bundan sonraki hayatında kendisine güzellikler diliyoruz. Elbette ki bu bir bayrak yarışı bayrağı devraldık rabbimin bize güç verdiği sizlerimde bize güvendiğiniz sürece hizmetlere devam edeceğiz. Devraldığımız bayrağı daha ileriye hep birlikte el ele taşıyacağız” dedi.

Görevini devreden Şinasi Gülcüoğlu’da yeni Başkan Özkan Altun’a başarılar dileyerek her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

ÖZDOĞAN “HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Mahalli idareler seçimlerinde Hacılar Belediye Başkanı olarak seçilen ve mazbatasını alan Bilal Özdoğan belediye önünde düzenlenen törende görevi devraldı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 60,82 oranında oy alarak Hacılar Belediye Başkanı seçilen Bilal Özdoğan, Kayseri Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle Meclis Üyeleri ile birlikte mazbatasını aldı.

Mazbatasını Hacılar İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Birol Küçük’ten alan ve “31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimleri Allah’ın izniyle zaferle kazanmış durumdayız. İnşallah bundan sonraki süreçte de ilçemize layık hizmetleri hep birlikte yapacağız” diyen Özdoğan, törende yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü:

“12 Bin 426 yaşayanımız var ilçemizde, ama ilçemizde yaşasın yaşamasın dünyanın her neresinde Hacılarlı varsa hemşerimiz varsa onun belediye başkanı olacağımı teminatını şimdi buradan vermek istiyorum. Biz bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi gönül belediyeciliği anlamında da ilçemizi yapacağımız hizmetlerle taçlandıracağız.”

Mazbata töreninin ardından Hacılar Belediyesi’ne gelen Özdoğan, burada partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Daire müdürleri ve belediye çalışanları ile selamlaşan Özdoğan’a, eşi Buket Özdoğan da eşlik etti.

ÖZDOĞAN “BUGÜN BU KUTLU GÜNE BİRLİKTE YENİDEN BİSMİLLAH DİYORUZ.”

Kurban kesiminin ve Veli Alparslan hocanın duası ardından konuşan Başkan Özdoğan “13 Ocak’ta Bismillah dikerek çıktığımız yolda 31 Mart akşamı Elhamdülillah diyerek rabbim seçim galibiyetini bizlere nasip etti. Burada emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum, Allah sizlerden razı olsun. Bugün bu kutlu güne birlikte yeniden bismillah diyoruz. Bizler bir kardeşiniz olarak, büyüklerimin kardeşi, küçüklerimin abisi olarak inşallah bu kutlu yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın gönül belediyecilik anlayışını sizlerle birlikte en üst seviyede uygulayacağız.” dedi.

Devir teslim töreni için makama geçen Özdoğan, burada görevi Doğan Ekici’den devraldı. 5 yıllık görev süresinin ardından görevi devreden Doğan Ekici burada yaptığı konuşmada “Bilal Başkanımız, benim hem ilçe başkanı iken başkan yardımcımdı, hem belediye başkanı iken yardımcılığımı yaptı. Bundan sonrada belediye başkanı olarak inşallah ekibiyle beraber bizden aldığı bayrağı daha üst seviyelere çıkaracak, ben bundan eminim benim kardeşim arkadaşım başkanım. Allah hayırlı mübarek etsin.” İfadelerini kullandı.

Başkan Özdoğan’da “Ben Doğan Başkanıma gerek 5 yıllık Belediye Başkanlığı süresince yaptığı hizmetlerden dolayı gerekse ilçe başkanı olarak partimize verdiği emeklerinden dolayı hasletten teşekkür ediyorum. Dediği gibi yardımcılıklar görevinde bulunduk. Sayın başkanımla ki uzun yıllar 2004 başı 2011 e kadar partide 7 yıllık başkan yardımcılığımız var. Burada da 5 yıllık başkan yardımcılığımız var, inşallah gerek oradaki parti teşkilatı terbiyesi nezaketi, parti kültürü gerek buradaki başkan yardımcılığı idarecilik anlamındaki tecrübelerimizi ilçemize en üst seviyede yansıtmak için elimizden gelen gayreti göreceğiz. İnşallah bugün burada bismillah diyoruz. Aslında kaldığı yerden değil de olduğu yerden devam etmek istiyoruz. Üzerine işler inşa etmek adına inşallah rabbim nasip eder ki, birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Allah herkese sağlık sıhhat versin başta Doğan Başkanım olmak üzere. Huzurla sağlıkla sıhhatle ülkemiz, ilimiz, ilçemiz kazasız belasız günler haftalar aylar yıllar yaşasın. Rabbim bizleri mahcup etmesin.” Dedi

Son olarak söz alan Ak Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç ise “Doğan Başkanımıza bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Sağlık sıhhat diliyorum. Bundan sonrada her daim inşallah bizimle beraber olmaya devam edecek. Bilal Başkanımıza da görevinde muvaffakiyetler diliyorum, başarılar diliyorum. Kendisinin bu görevi önümüzdeki 5 yıl layıkıyla yapacağına hem inancımız hem güvenimiz hem de desteğimiz tam olacak inşallah.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Özdoğan, Hacılar İlçesi’ne Belediye Başkanı Olarak hizmetlerinden dolayı Doğan Ekici’yi tebrik ederek hediye ve plaket takdim etti.

BAŞKAN Dr. MUSTAFA PALANCIOĞLU VE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDI.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ve Belediye Meclis üyeleri, düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Mazbataların teslimi için Adliye binası içerisinde bulunan konferans salonunda düzenlenen tören ile Başkan Palancıoğlu’na mazbatasını Melikgazi 1.İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Vedat Azgıtverdi.

Mazbatasını aldıktan sonra bir konuşma yapan Dr. Mustafa Palancıoğlu, şeffaf bir yönetim ve herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışı ile çalışacaklarını söyledi.

Diğer illerden farklı olarak Kayseri’de seviyeli bir seçim ortamının yaşandığını, bunda emeği geçen herkesi kutladığını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, önemli olanın insana hizmet olduğunu vurguladığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

“Yapılan seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kayseri’mizde nezih bir seçim ortamında yapılan ve sonuçlandırılan çalışmalarından dolayı değerli seçim kurulu başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Kayseri’miz her zaman olduğu gibi yine farklılığını gösterdi. Görüntü ve çevre kirliliğine fırsat verilmediği gibi medeni şekilde bir yarış ortamı oluştu. Önemli olan şehrimizin huzurudur. Hem mensubu olduğumuz partiden hem de diğer partilerden seçilen meclis üyelerimize de teşekkür ediyor, yapıcı bir muhalefet anlayışı ile katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyorum. Hep birlikte şehrimize daha güzel çalışmalar yapmak üzere şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde gayret göstereceğimizi ifade ediyorum. Ayrımcılık yapmadan insanlara hizmet etmeyi esas alan ve ‘insanı yaşat ki devlet yaşısın’ felsefesi ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerimizi sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz”

Melikgazi’nin bir bölge şehri olarak hem etkin hem de cazibe merkezi olduğunu ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi’nin daha da gelişmesi, planlı büyümesi ve yine örnekliğini devam ettirebilmesi için çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

KOKTEYL İLE TEŞEKKÜR

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi fuayene ve sergi salonu alanında herkesi kucaklayan bir kokteyl düzenleyerek ‘TEŞEKKÜR ‘ etti.

31 Mart gününden itibaren yoğun bir ilgi,  telefon ve ziyaret trafiğine maruz kaldıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, tebrik ziyaretine gelen misafirlerle tek tek tokalaşarak sohbet etti.

Kokteylin açılış konuşmasını yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa PalancıoğluBir yerel seçimin daha huzur ve güven içerisinde tamamladık. Bundan sonra Kayseri’yi ilmik ilmik hizmet ve yatırımlarımız ile işleyemeye devam edeceğiz. Kayseri artık bize emanet. Melikgazililer Melikgazili olma farkındalığını nasıl hissediyor ve yaşıyor ise bundan sonra her mahallesi, her sokağı ve alanı farkındalığın farkını yaşayacaktır. Hepinize vermiş olduğunuz gönüldaşlığınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine yakışan bir anlayış içerisinde güler yüzlü, fedakâr çalışan ekibi ile birlikte her şeyden önce bizlere her zaman yardımcı olan teşkilatlarımızın ve başkanımızın içerisinde bulunduğu yönetim kurulundaki kardeşlerimize minnet duyuyorum, teşekkür ediyorum. Şimdi çalışma zamanı çünkü bizim hem sorumluluğumuz hem de görev yükümüz artmıştır“dedi.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu,Düzenlenen kokteyl de katılımcılar ile hatıra fotoğrafı ve selfi çektirdi.

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN İNCESU BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İLMEK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İncesu İlçesinin yeni Belediye Başkanı Mustafa İlmek’i ziyaret ederek, başarı dileklerini iletti. Ataş, “İncesulu hemşerilerimizin teveccühü karşısında çok çalışacağız ve Başkanımızla birlikte İncesu’yu örnek ilçe yapacağız” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İncesu’da 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan ve 4’üncü dönem için de aday gösterilen  AK Partili Zekeriya Karayol dönemini sona erdiren çiçeği burnunda İYİ Partili yeni İlçe Belediye Başkanı Avukat Mustafa İlmek, mazbatasını alarak görevine başladı.  İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da partisinin İl Başkanı Süleyman Bozkurt ve il yöneticileri ile birlikte İlmek’i, makamında ziyaret etti ve hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Ziyarette konuşan Kayseri Milletvekili Ataş, İlmek’e, başarı dileklerini iletti. Ataş, “Başkanımıza görevinde başarılar diliyorum ve her daim Kayseri Milletvekili olarak, teşkilatlar olarak yanında olacağız diyen Ataş, “Öncelikle İncesulu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güvenlerini boşa çıkarmamak için hep birlikte çalışacağız. Kayseri’de göz bebeğimizsiniz. Parti olarak, ben Dursun Ataş olarak neler yapılması gerekiyorsa her zaman göreve hazırız. Vatandaşımızın bu teveccühüne karşı bizler de elimizden geleni yapacağız. İncesu’yu örnek bir ilçe haline getirmek için çalışacağız. 5 sene boyunca Başkanımız zaten İYİ Parti’ye oy versin, vermesin herkesi kucaklama sözünü verdi. Biz de destek olup, hep birlikte vatandaşımız için çalışacağız. Meclis üyeleri ile birlikte huzurlu bir çalışma ortamı diliyorum. Hayırlı olsun dileklerimi de iletiyorum ” şeklinde konuştu.

“MÜCADELEMİZİ YAPTIK VE ALLAH NASİP ETTİ”

Başkan Mustafa İlmek de Milletvekili Ataş’a ve parti il yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “İncesu’yu hak ettiği seviyeye getirmek için çalışacağız. Örnek bir ilçe yapmak istiyoruz. Mücadelemizi yaptık ve Allah nasip etti.  Başarılı bir sonuç elde ettik. Bundan sonrası için de inşallah akıbetimiz iyi olur” diye konuştu.

İlmek, şu an teslim aldıkları belediyenin durumunu, borcunu şeffaf bir şekilde kamuoyuna açıklayacaklarını ve aynı zamanda aldıkları durum ile taşıdıkları noktayı da vatandaşın gözlerinin önüne zaman zaman süreç içerisinde sereceklerini söyledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş:Her şey güzel olacak

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde vatandaşın milli iradeye sahip …