Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Mağazin, teknoloji, turizm, ekonomi haberleri..

Mağazin, teknoloji, turizm, ekonomi haberleri..

Radisson Blu Hotel Vadistanbul, seyahat acentalarını ağırladı

İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olarak Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul bünyesindeki Radisson Blu Hotel Vadistanbul, 30 Ocak 2019 Çarşamba günü, İstanbul’daki Ortadoğulu seyahat acentalarının yetkililerini ağırladı. 100’e yakın seyahat acentasının temsilcisi, eşsiz lezzetlerden oluşan kahvaltının ardından, otelin odalarını, toplantı salonlarını ve 2 bin metrekare alana sahip olan SPA & Fitness Merkezi’ni gezdiler.

Arifoğlu, “Ülkemize yeni bir otel kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz”

Seyahat acentaları buluşmasında hoşgeldiniz konuşması gerçekleştiren Artaş Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, şunları söyledi:

“Artaş’ın 40 yıllık otel tecrübesi ile Radisson Hotel Group’un 109 yılı aşkın tecrübesini birleştirerek, ülkemiz turizmine modern tasarıma sahip yeni bir oteli kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sizleri, farklı güzellik ve değerlere sahip olan otelimizde ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. İstanbul’un artan turizm potansiyeline katkı sağlayarak, konuklarımızın anılarında izler bırakarak, unutulmayacak bir hizmeti sunacağız. Otelimizde hizmet kalitemiz ve misafirlerimizi rahat ettirmenin yanında, İstanbul’un özgün değerlerini tanıtmak ana hedeflerimizden olacaktır. Tesisimizin, ülkemiz turizmine hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Radisson Blu Hotel Vadistanbul, misafirlerine hizmet vermeye başladı

Radisson Blu Hotel Vadistanbul, 193  odası, 600 metrekarelik balo ve toplantı salonlarıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı. Alışveriş, şehir turu, havaalanları ve şehrin iş merkezlerine kolayca ulaşım sağlanan otelde, şehir veya orman manzarasında konforlu bir konaklama mevcut. Otelin her noktasından ücretsiz yüksek hızlı wi-fi internet bağlantısı var.  Otelin tüm odalarında, kasa, TV üzerinde ekran yansıtma, minibar, çay ve kahve ürünleri olan karşılama tepsisi ve su ısıtıcısı bulunuyor.

Toplantı ve ziyaret; Radisson Blu Hotel Vadistanbul’da, 2 kişiden 730 kişiye kadar her türlü etkinliği unutulmaz kılacak toplantı alanları mevcut. Son teknolojik teknik ekipmanlarla donatılmış gün ışığı alan 7 benzersiz toplantı salonu ve balo salonları bulunuyor

Spor salonu, SPA & Fitness Merkezi; Son teknoloji ekipmana sahip fitness alanı mevcut. Isıtmalı kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, buhar banyosu, vadi manzaralı saunaları ve kişisel tercihlere göre şekillenen bakım programları bulunuyor.

Vadistanbul’da, ilklere imza atıldı  

Artaş İnşaat, İnvest İnşaat ve Evyap ortaklığıyla Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul, ülkemizin büyük karma projeleri arasında öne çıkmaktadır. İstanbul’un Maslak, Nişantaşı, İstiklal Caddesi gibi merkezlerinin alternatifi olarak geliştirilen Vadistanbul, AVM’si, Radisson Blu Vadistanbul Hoteli, ofisleri, konutları ve gündüz nüfusu 40 bin kişiyi bulan yeni bir şehir merkezi olarak konumlandı. Birçok ilklere imza atılan proje kapsamında, Türkiye’nin ilk Havaray’ı, Vadistanbul için hayata geçirildi ve şehrin Metro ağına doğrudan özel bağlantı sağlandı. Yeni havalimanına yakın bir noktada konumlanan Vadistanbul, TEM ve E-5 Otoyollarına da kolay ulaşım imkanıyla dikkatleri çekmektedir.

Toyota ve Panasonic Elektrikli Araçlar İçin Batarya Üretimi Yapacak

 Toyota ve Panasonic, önemli bir işbirliğine imza atarak otomotiv sektörü için prizmatik batarya üretecek yeni bir şirket kuruyorlar. 2020’nin sonunda kurulacak şirkette öz sermaye katılım oranı yüzde 51 Toyota, yüzde 49 Panasonic şeklinde olacak.

Toyota ve Panasonic işbirliği, prizmatik lityum iyon bataryalar, katı hal bataryaları ve gelecek jenerasyon bataryaların araştırma, geliştirme, ürün mühendisliği, üretim, tedarik, sipariş ve yönetimini içerecek. Toyota batarya hücreleri için geliştirme ve ürün mühendisliği alanında ekipman ve personel sağlayacak. Ortaklıkta görev alacak kişi sayısı 3 bin 500 civarında olacak ve üretilen ürünler çeşitli otomobil üreticilerine satılacak.

Otomotiv dünyasında tüketicilerinin beklentisi giderek değişiyor. Ağa bağlı otomobiller, otonom otomobiller ve araç paylaşım servisleri gibi teknolojiler, global ısınma ve enerji kaynakları ile ilgili sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor. Araçlar bu tür sorunları çözmek için elektrikli olma yönünde ilerlerken, bataryalar onların en önemli unsurlarından biri olarak öne çıkıyor.

Bununla birlikte batarya ile ilgili sorunların da çözülmesi gerekiyor. Maliyet, enerji yoğunluğu, şarj süresi ve güvenliğinin yanı sıra stabil tedarik kapasitesi ve verimli geri dönüş yapılarının da gerçekleşmesi gerekiyor. Batarya üreticileri ve otomobil üreticilerinin bağımsız çabaları ise bu sorunu çözmek için yeterli olmuyor. Toyota ve Panasonic yaptıkları işbirliğiyle birlikte Toyota’nın ve diğer otomobil markalarının elektrikli araçlarının yaygınlaşmasına katkı sağlayacak. Yüksek kapasiteli otomotiv prizmatik bataryaları, sektöre hem performans hem de maliyet açısından önderlik yapacak.

Toyota Genel Müdür Yardımcısı Shigeki Terashi konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Panasonic ile birlikte, elektrikli araç teknolojisinin temelinde yatan unsurlardan biri olan batarya konusunda rekabet düzeyimizi artırmak istiyoruz. Toyota’nın ve diğer otomobil üreticilerinin elektrikli araç sayısının artmasına katkı sağlayarak, global ısınma, enerji ve çevre ile ilgili sorunların çözümüne yardımcı olmak istiyoruz. Yeni şirket için beklentilerimiz büyük. 2017’de açıkladığımız gibi (globalde yıllık 5.5 milyon elektrikli araç satışı) elektrikli araç hedefimizde daha fazla müşteriye daha iyi elektrikli araç üretmek istiyoruz.”

Özgür Yazıyurt, Pfizer Temel Sağlık İtalya Genel Müdürü oldu

 Pfizer Türkiye ailesine 15 yıl önce katılan ve Pfizer İtalya Temel Sağlık İş Birimi Lideri olarak görev yapmakta olan Özgür Yazıyurt, yeni görevinde Pfizer İtalya, İspanya ve Yunanistan Temel Sağlık  portföyünün finansal ve operasyonel performansına liderlik edecek. Bu rolde İspanya ve Yunanistan Temel Sağlık Genel Müdürleri de ona bağlı olarak çalışacak.
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özgür Yazıyurt, Pfizer Türkiye ailesine 2004 yılında katıldı ve ilk olarak finans departmanında çalışmaya başladı. Sonrasında iş geliştirme, solunum ve üroloji terapötik alanlarında satış ve pazarlama, kurumsal eğitim ve gelişim alanlarında görev yaptı. Özgür Yazıyurt 2013’te Pfizer Gelişen Pazarlar EURIT (Avrupa, Rusya, Hindistan, Türkiye) Bölgesi Ağrı ve Merkezi Sinir Sistemi Terapötik Alan Lideri olarak atandı. Sonraki yıllarda Pfizer Türkiye Global Yenilikçi Portföy (Solunum, Üroloji, Kardiyovasküler ve Nadir Hastalıklar) İş Birimi Direktörü, Avrupa Biyobenzerler Bölgesel Direktörü gibi roller üstlendi. Ardından Nadir Hastalıklar Orta ve Doğu Avrupa Lideri olarak 2017’de güçlü bir büyüme sağladı.
Son olarak Pfizer İtalya Temel Sağlık İş Birimi Lideri olarak görev yapmakta olan Özgür Yazıyurt, son atamayla Pfizer İtalya Temel Sağlık Genel Müdürü oldu ve sorumluluk alanına Yunanistan’ı ve İspanya’yı da ekledi. Özgür Yazıyurt bu görevinde Pfizer İtalya, İspanya ve Yunanistan Temel Sağlık portföyünün finansal ve operasyonel performansına liderlik edecek.
Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşeri ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşeri biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla işbirliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 75’ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013’te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. www.pfizer.com.tr

Panasonic yüksek parlaklığa sahip projeksiyonlarında yüzde 100 lazer teknolojisine geçiyor
PT-DZ21K projektör serisinin üretimini durduran Panasonic, tüm yüksek parlaklığa sahip projeksiyon cihazlarında lazer teknolojisine geçeceğini duyurdu. Artık Panasonic ürünlerinin ihtiyaç duyacağı bakım sayısı azalacak ve çok daha güvenilir olacak.
Panasonic, 20.000 lümenlik cihazlara yönelik yeni bir platformu kullanıma sunarak projeksiyon dünyasını değiştiren DZ21K’nin üretiminin baharda durdurulacağını duyurdu. Londra’da düzenlenen 2012 Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni için tasarlanan projeksiyon, kiralama ve sahne etkinlikleri pazarının potansiyelini değiştirmenin yanında Panasonic’in bugün hala koruduğu segmentteki pazar payının yüzde 80’e ulaşmasını sağladı. Sınıfındaki diğer ürünlerin yarı ağırlığına ve boyutuna sahip olan DZ21K, bu sayede birçok 3 boyutlu dev projeksiyon uygulamalarının yapılmasını mümkün kıldı. Gerçekleşen uygulamalar arasında toplam 104 ünitenin kullanıldığı 2014’teki Bükreş 555 etkinliğindeki kutlamalar ve ile 2015’te 142 cihazla organize edilen ve Guinness 3 Boyutlu Yansıtma Dünya Rekoru’nu kıran Moskova Circle of Lights festivali yer alıyor.
Bu inovasyonu devam ettiren Panasonic, 2014 yılında ilk lazer platformunu tanıttı ve DZ21K’nin orijinal kompakt kasasında aynı 20.000 lümen değerinde parlaklık sağlayan amiral gemisi ürünü PT-RZ21K lazer projektörün lansmanını da 2017 yılında ISE’de gerçekleştirdi.
Hermetik yalıtımlı lazer modülleri, RZ21K’nin 20.000 saate kadar kesintisiz çalışmasını sağlıyor. Bu sayede müşterileri kiralama şirketlerine daha fazla güvenirken, şirket de müşterilerine renk bütünlüğü sunuyor ve bakım yüküyle toplam sahip olma maliyetini azaltıyor.
Kullanıma sunulmasından bu yana geniş alan projektörleri ve kiralık projektörler için referans haline gelen RZ21K projektörler, Fransa ve Japonya arasındaki dostluğun 160. yıl dönümünün kutlandığı Japonismes 2018’de Eyfel Kulesi’ni aydınlatmak için kullanıldı. Buna ek olarak Guidizio Universale. Michelangelo and the Secrets of the Sistine Chapel gösterisinde sanatçının ünlü eserleri izleyicilere altı adet RZ21K kullanılarak sergilendi ve Sistina Şapeli’nin 270 derecelik bir görüntüsü yansıtıldı.
DZ21K’nin 20.000 lümenlik projektör pazarını değiştirdiğini, hatta kiralama, sahne ve etkinlik pazarının lazer projeksiyonu tam anlamıyla benimsediğini belirten Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, “Lazer platformun toplam güvenilirlik ve daha az bakım açısından sağladığı faydaları herkes deneyimliyor. Bu nedenle artık bir dönemi kapatmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. Lazer teknolojisi ile birlikte lazer projektörlerin kullanım alanları da büyüyor. Ticari olarak uygulanabilir hale gelen yarı kalıcı ve kalıcı yansıtma uygulamalarıyla lazer teknolojisi pazarının daha da genişleyeceğine tanık olacağız” dedi.
PT-DZ21K projektörün üretimi Mart 2019’da durdurulacak olup, PT-RZ21K modeli şu anda satın alınabilmektedir.

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:

 • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
 • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
 • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
 • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
 • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
 • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2’lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 • Katar’a ihracat 1 milyar doları aştıSuudi Arabistan’ın başını çektiği Arap ülkelerinin ablukası altındaki Katar, 2018 yılında ihtiyaç duyduğu her şeyi Türkiye’den aldı. Türkiye’nin Katar’a ihracatı 2018 yılında yüzde 62’lik sıçrama ile 630 milyon dolardan 1 milyar 18 milyon dolara yükselirken, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 10 basamak birden atlayarak 47. sıradan, 37. sıraya çıktı.

  Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Katar’ın Doha şehrinde düzenlenen, Türkiye Milli Katılım Organizasyonu Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen Katar dostu ülkelerin katıldığı 1.Uluslararası Ürün Fuarı’na Türkiye 26 firma ile iştirak ettiğini hatırlatarak, “Katar Uluslararası Ürün Fuarı’nın da itici gücü ile 2019 yılında Türkiye’nin Katar’a ihracatının benzer bir artış seyriyle devam etmesini ve 1.5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı bekliyoruz” diye konuştu.

  Türkiye – Katar dış ticareti Türkiye lehine fazla veriyor
  Türkiye ile Katar arasında dış ticaret hacminin Türkiye lehine sürekli arttığı bilgisini veren Eskinazi, şöyle devam etti: “2018 yılının 11 aylık döneminde Türkiye ile Katar arasındaki dış ticaret hacmi Türkiye lehine 691 milyon dolar fazla verdi. Türkiye ile Katar arasında 2018 yılında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması da Katar’a ihracatımızı arttırmak için uygun bir zemin hazırlıyor. Önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi daha da artacak.”

  2018 yılında Katar’a Ege İhracatçı Birlikleri üyelerinin gerçekleştirdiği ihracat ise; yüzde 44’lük artışla 60 milyon dolardan 87 milyon dolara yükseldi.

  Katar’a ihracatta Kimyevi Maddeler ve Mamulleri sektörü 117 milyon dolarlık tutarla birinci olurken, ikinci sırada 100’er milyon dolarlık ihracatla Çimento ve Elektrik-Elektronik sektörleri yer aldı. Demir ve demirdışı metaller sektörü 92 milyon dolar, Savunma sanayii sektörü 83 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.
  Katar’a tarım ürünleri ihracatı ise; yüzde 19’luk artışla 180 milyon dolardan 215 milyon dolara çıktı. Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Sektörü 59 milyon dolarlık ihracata imza atarken, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü 52 milyon dolarlık dövizi Türkiye’ye kazandırdı. Üçüncü sırada 11,6 milyon dolarlık ihracatla Yaş Meyve Sebze Sektörü yer aldı.

DESA’YLA AŞKINIZI TARZINIZA YANSITIN!

 Trend seçenekleriyle deri modasına yön veren DESA, Sevgililer Günü hediyesi arayışında olanlara; deri montlardan çantalara, cüzdanlardan kartlıklara uzanan geniş ürün gamında kaçırılmayacak indirim fırsatları sunuyor. Derinin en kaliteli halini sezonun öne çıkan renkleriyle tasarlayan DESA, her zevke hitap eden seçenekleriyle çiftlerin aşkını tarzlarına taşımalarına aracı oluyor.

 Sevgililer Günü’nde aşkını özel bir hediyeyle taçlandırmak isteyenlere DESA, günlük hayatın her anında ihtiyaç duyulan ürünlerinde kaçırılmayacak indirim fırsatları sunuyor.

Siyah ve kahverengi başta olmak üzere, gri, yeşil ve aşkın temsilcisi bordo, kırmızı renklerini derinin en kaliteli formuyla harmanlayan DESA, deri montlardan çantalara, kemerden kartlıklara, cüzdanlardan anahtarlığa, evrak çantalarından pasaportluğa uzanan seçenekleriyle hediye arayışında olanların kurtarıcısı oluyor.

Klasik hediyelere farklı bir dokunuş kazandırmak isteyenler için hediyeleri kişiselleştirme imkânı da sunan DESA, birçok ürününde üzerine harf veya dilediğiniz mesajı yazdırma gibi kişisel dokunuşlarla hediye alternatiflerini daha da özel kılıyor.

Aşkını ister kombin, ister sevdiğine kişiselleştirilmiş bir hediyeyle taçlandırmak isteyenler, kalite ve şıklığı bir arada bulacakları indirimli DESA ürünlerine DESA mağazalarından veya 7/24 online alışveriş sitesi www.desa.com.tr’den ulaşabilir.

SEVGİLİNİZİ CAMPER’LA ŞIMARTIN

 Camper, Sevgililer Günü için hediye arayışında olanlara çağdaş tasarımları ve maksimum konfor sağlayan yapılarıyla, kışı sıcacık geçirmeyi sağlayacak seçenekler sunuyor. İster sezonun trendi botlar, ister moda dünyasında yankısı devam eden sneakerlar, ister günlük hayatta şıklığı birebir sunan casual ayakkabılar… Sevgililer Günü’nde en şık hediye alternatifleri için Camper mağazalarına davetlisiniz…

Şıklığı ve rahatlığı bir arada sunan Camper, Sevgililer Günü için sevdiğine özenle düşünülmüş bir hediye arayışında olanların kurtarıcısı olacak. Bu sezon dünya ayakkabı modasında öne çıkan casual ayakkabılar, sneakerlar ve botlara ikonik tasarımlarıyla benzersiz görünümler kazandıran Camper, şıklığı ve konforu bir arada yaşatmaya devam ediyor.

Günün her saatinde şıklık ve rahatlıktan ödün vermeyen ve farklılığı tercih edenlerin gözdesi Camper, zorlu mevsim şartlarındaki  su geçirmeyen dış tabanları, güçlü dikişlerin sunduğu sağlam yapısı, kışlık astarıyla ekstra sıcaklık sağlayan bot seçenekleriyle sevdiğinizin sıcacık bir kış geçirmesine yardımcı olacak.

Ayakkabı modasında rahatlığın öne çıkmasıyla yükselen bir trend haline gelen sneakerlar ise sevgiliniz için en ideal hediye seçeneklerinden…

Moda dünyasında trend haline gelen rahatlığın yükselişini ayaklarda temsil eden sneakerlar, sevdiğinize gün boyunca şıklığı ve konforu her adımda hissettirecek. Kadın ve erkeklere güçlü tutuş özelliği, hafiflik ve esneklik sunan modellerinde her tarza uygun stiller sunan Camper, sevdiğinin şıklığını korumak isteyenlere özel ful deri opsiyonlu silüetler, sportif çiftlere özel neopren çoraba sahip, spor multi-materyalli seçenekleriyle çözüm ortağı olacak.

Şıklığını her daim korumak isteyen kadınlara özel, kadınların güçlü karakterini sofistike aynı zamanda 2019’un trendi kalın topukla yansıtan ve yumuşak deriden hazırlanan Thelma casual ayakkabılar da, Sevgililer Günü için spor-şıklığı birarada tercih edenlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

Soğuk kış günlerinde hem sizin, hem de sevgilinizi sıcacık tutacık tasarımlarıyla Camper, mağazalarında sizleri bekliyor!

ORTA AKDENİZ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN İHRACATÇILARA PLAKET

 Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından, en fazla ihracat yapan Mersin merkezli ilk üç firmaya plaket verildi.

Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında AKİB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen plaket töreninde konuşan Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol, dış ticaret erbabının rahat bir ortamda, kolay ve güvenli işlem yapabilmesi için her türlü tedbirleri aldıklarını belirterek, özellikle 2018 yılında göstermiş oldukları performanstan dolayı ihracatçıları kutladı.

Bölgemizin daha yüksek ihracat rakamlarına ulaşabilmesi için, ihracatçılarla gümrük yetkililerinin daima uyum içerisinde ve özveri ile çalışması gerektiğinin önemini vurgulayan AKİB Genel Sekreter V. Ümit Sarı ise, ihracatın her aşamasında ortaya çıkan engelleri beraberce aşmanın yollarını gösteren ve bütün firmalara her türlü desteği veren Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, en fazla ihracat yapan ilk firma olan Çimsa Çimento San. Tic. A.Ş., Başhan Tarımsal Ürn. Paz. San. Dış. Tic. A.Ş ile Menas Mersin Zirai Ürünler İşl. İhr. San. Tic. A.Ş’ ye plaketleri Bölge Müdürü Fikret Erol tarafından verildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kocasinanlı minik Mina’nın hayalleri; başkan amca ile gerçekleşiyor

Erciyesevler Mahallesi’nde gerçekleştirilen Sokak Oyunları etkinliği sırasında tanıştığı 6 yaşındaki Mina Ottekin’e makam koltuğunu teslim …