Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / LÖSEV: Dünyayı kadınlar iyileştirir!

LÖSEV: Dünyayı kadınlar iyileştirir!

LÖSEV olarak sadece 8 Mart’ta değil yılın her gününde kadına değer veren, kadınları üretime teşvik eden, hakları konusunda bilinçlendiren, kadınların eğitimi için olanaklarımızı seferber eden, onları maddi – manevi destekleyen bir anlayışla çalışıyoruz. Bu anlayışla tüm dünya kadınlarının Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Lösemili ve kanserli çocukların tedavi sürecinde “anne” olarak kadınların canlarından can verdikleri çocukları yaşasın diye verdikleri insanüstü mücadeleye tanık olan, onların “kötü gün dostu” olarak yanlarında olup her türlü desteği sunan LÖSEV, kadınların yaşam şartlarının iyileştirilmesinin ne kadar vazgeçilmez olduğunun farkında. Bu nedenle çocuklarının hastalığı sürecinde terkedilen, yalnızlaşan, yoksulluğu katlanarak artan kadınlara kol kanat geriyor. Onların eğitimi, meslek edinmesi ve istihdamı alanında çalışmalar yürüterek, toplumsal yaşama ve iş hayatına aktif katılımlarını teşvik ediyor. Bu amaçla kurulan anne atölyeleri bu çalışmaların sadece bir örneği.

LÖSEV 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde lösemili ve kanserli çocuklarımızın anneleri ve kadın kanser hastaları için Türkiye’nin dört bir yanında moral etkinlikleri düzenlendi.

Kayseri’de gerçekleşen etkinlikte açıklama yapan Kayseri İl Koordinatörü Ayşegül Çiftçi, “Çocukları için zorlu şartlara göğüs geren kıymetli annelerimiz ve hastalıkla savaşan erişkin kanser hastalarımız için bu özel günü planladık. LÖSEV olarak her zaman onların yanında olup, kadınlarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. 2000 yılında 5 anneyle yola çıktığımız anne atölyelerimize bir yenisini de Kayseri’de ekleyeceğiz. Anneler ve erişkin kanser hastalarımızın hem rehabilite olacağı hem de meslek öğrenebileceği atölyelerimiz ile kadınlarımıza fırsatlar yaratacağız. Atölye çalışmalarımız için hayırsever Kayseri halkının da desteklerini bekliyoruz” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

LÖSEV: İyi ki varsınız, gönüllümüzsünüz

Birleşmiş Milletler tarafından gönüllü çalışmaları ve faydalarını duyurmak, STK’lar bünyesindeki gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla, …