Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / KÜN Çevreci Beşeri Bilimler Merkezi 16. İstanbul Bienali’ne Katkı Sağlıyor

KÜN Çevreci Beşeri Bilimler Merkezi 16. İstanbul Bienali’ne Katkı Sağlıyor

Kurulduğu Ekim 2018’den bu yana Kapadokya Üniversitesinin çevreci beşeri bilimler alanına verdiği öncelik ve önemin kurumsal boyutunu temsil eden ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye’de ve dünyada dikkat çeken Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşeri Bilimler Merkezi bu kez de “Yedinci Kıta” temalı 16. İstanbul Bienali’ne katkı sağlıyor.

Kuruluşundan bu yana Merkez çalışmalarına katkı ve destek sağlayan ve Merkezin ilk sayısını çıkarmaya hazırlandığı Ecocene: Cappadocia Journal of Environmental Humanities adlı uluslararası hakemli akademik süreli yayının yardımcı editörlerinden birisi olan Fransız filozof Patrick Degeorges, 16. İstanbul Bienali organizasyonu ve Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşeri Bilimler Merkezi iş birliği ile bienalin kamusal programı kapsamında 9 Kasım 2019 Cumartesi günü 13:00’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fındıklı Kampüsü, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek “Yedinci Kıtayı Keşfetmek – II” başlıklı panelde yer alacak.

Bienal resmi web sitesinde belirtildiği üzere, Eylül 2017’den beri Lyon, Ecole Normale Supérieure’ün Antroposen müfredatının direktörlüğünü yürüten Degeorges, aynı zamanda Complex Systems Institute (IXXI), Michel Serres Institute ve INRIA (Datasphere Team) üyesi. Antroposen’de biyokozmopolitika kavramı çerçevesinde, Degeorges oturumun diğer bir davetlisi Johannes Büttner ile gerçekleştireceği sohbette “beşeri bilimlerin ve sanatın Antroposen’in ekotopik potansiyelini serbest bırakacak ‘jeo-öykü anlatılar’la nasıl meşgul olduğunu” ele alacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sevim Köylüoğlu anaokulu açıldı

Develi’de eğitime verdiği destek ve yaptırdığı okullarla tanınan hayırsever iş adamı Suat Köylüoğlu’nun Kayseri Üniversitesi …