Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Kültür Müdürlüğü TSM korosunun ‘Kaybettiklerimiz anısına konser’ adeta büyüledi

Kültür Müdürlüğü TSM korosunun ‘Kaybettiklerimiz anısına konser’ adeta büyüledi

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu ‘kaybettiklerimizin anısına konser’ adıyla yeni bir başarılı konsere daha imza attı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tiyatro salonunda, Koro Şefi Hatice Öztürk Sarıkaya nezaretindeki gerçekleştirilen konserde, kaybedilen koro şefinin eşi Mustafa Hür Öztürk ve koro solisti Ayfer Göncüler’in kızı Çağıl Göncüler’in sevdiği eserlerde seslendirildi. Konserde, korodaki bayanların kendi diktirdikleri tek tip kıyafeti giymeleri de dikkat çekti. 36 kişiden oluşan koro, sazlar eşliğinde salonu dolduranların da çoğuna eşlik ettiği sevilen şarkıları seslendirdi.

Yaklaşık iki saat süren konser sonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Erkan Erdoğan, başarılı konser ve yönetimi nedeniyle  Şef Hatice Öztürk Sarıkaya’ya  çiçek vererek, koro elemanlarını ve saz ekibini kutladı.Koro, geçen yılda ‘Yeşilçam’ın unutulmaz film müzikleri’, ‘Unutulmaz şarkılar’ gibi başarılı konserlere imza atarak, adından sık sık söz ettirmişti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’nin yüzde 17’si korunan alan olacak

Türkiye ve içinde bulunduğu bölgenin ekosistem bütünlüğü ile biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla 2023 yılına kadar …