Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Küçük erkek yeğenine cinsel istismar eden amcaya 30 yıl hapis ve son sözleri mide bulandırdı

Küçük erkek yeğenine cinsel istismar eden amcaya 30 yıl hapis ve son sözleri mide bulandırdı

Aynı evde yaşadığı yeğeni M.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılan K.A., 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İddiaya göre, 2014 yılında Sarız’a  birlikte çalışmaya giden şüpheli K.A. (37), öz yeğeni olan ve o dönem 13 yaşında olan erkek M.A.’ya cinsel istismarda bulundu. O tarihten bu yana istismara uğradığını öne süren ve  geçen 25 Temmuz’da M.A. arkadaşı F.K. ile evde film izlerken, amcası K.A.’nın kendisine 2014’ten bugüne kadar istismarda bulunduğunu anlattı, daha sonra anne C.A.(45) da oğlunun başına gelenleri duyunca polise giderek K.A.’dan şikayetçi oldu. Şüpheli K.A.’nın ağabeyi O.A., yengesi C.A. ve yeğeni M.A. ile aynı evde yaşadığı, olaydan sonra yeğeni M.A.’ya ‘ben tövbe ettim, böyle şeyler yapmayacağım’ diye mesaj attığı öğrenildi. Şikayet sonrası gözaltına alınan şüpheli K.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık K.A.(37) ile avukatlar hazır bulunurken, mağdur çocuk ve ailesi duruşmaya katılmadı.

‘İFTİRA ATIYORLAR’

K.A. iftira atıldığını ileri sürerek, mahkemede şimdiye kadar söylemediği şeyler olduğunu belirterek, “Biz yeğenim olan mağdur ve ailesi ile birlikte aynı evde yaşıyorduk. Çocuğun annesi olan C.A. ile yasak aşk yaşıyorduk, bu duyulunca bana iftira attılar, ben ailemin yüzüne bakamıyordum. 2-3 yıldır da eve gitmiyordum. Suçsuzum” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık K.A.’ya ‘Çocuğun  nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 37 yıl, hapis cezasına çarptırdı. Heyet, cezasının 30 yılı aşamayacağı gerekçesiyle, K.A.’nın 30 yıl hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi (Haber: Samed Aydın SUN/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de, fetö ve deaş’tan 39 gözaltı

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünün koordinesinde yeni …