Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Kızılay’dan, hasta yakınlarına çorba, gönüllülere eğitim

Kızılay’dan, hasta yakınlarına çorba, gönüllülere eğitim

Türk Kızılay’ı Kayseri Şubesi, istenmedik ve beklenmedik doğal afet, kan, yardım, sosyal, sağlık, ilk yardım, göç, mülteci hizmetleri, barınma sistemleri gibi ihtiyaç duyulan bir çok konuda hizmetleri ile dikkat çekiyor. Kızılay gönüllülerine ‘ilk yardım’ eğitimlerine aralıksız devam eden Şube, ramazan boyunca Erciyes Üniversitesi hastanelerinde tedavi gören hasta yakınlarına da iftarda çorba dağıtarak gönülleri kazanıyor.

Ramazan öncesi olduğu gibi onbir ayın sultanında, kayıtlı ve kayıtsız ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapan Türk Kızılay’ı Kayseri Şubesi, Niğde’den gelen 22 Kızılay gönüllüsü gence ‘ilk yardım’ eğitimi verdi. Kızılay eğitmeni Erhan Matsar tarafından verilen teorik ve uygulamalı eğitim sonunda sertifikada dağıtıldı. Gençlere, akşamda iftar verildi.

Ramazan ayının ilk gününden itibaren  Erciyes Üniversitesi Acil karşısında bulunan otoparkta, çevre illerden gelen ve hastanelerde tedavi görenlerin yakınlarına iftarda çorba dağıtan Kızılay ekibi takdir topluyor. Günde yaklaşık 500 hasta yakını ve isteyenlere çorba ikram eden Kızılay ekibinin bu hizmetinin Ramazan sonuna kadar devam edeceğini belirten Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Şener Şekerci, sadaka, fitre, zekat ve yardımların kendileri üzerinden yapılması isteğini tekrarladı. Şekerci, Türk Kızılayı Şubesi olarak Kayseri’ye önemli hizmetler yapmak istediklerini  ve projelerinin olduğunu da açıkladı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Başarılı genç futbolcu kansere yenik düştü

Yakalandığı doku kanseri sonucu yaşamını kaybeden 22 yaşındaki  amatör futbolcu Medet Avşar  gözyaşları arasında son …