Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Kırmızı ışık, alkol, kaza, 1 ölü, 8 yaralıda sürücüye 6 yıl ceza isyan ettirdi

Kırmızı ışık, alkol, kaza, 1 ölü, 8 yaralıda sürücüye 6 yıl ceza isyan ettirdi

Talas’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişinin ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan otomobil sürücüsü  E.S. (29), mahkemece 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

Kaza, 12 Nisan’da merkez Talas ilçesinde meydana geldi. E.S. yönetimindeki otomobille M.Y. yönetimindeki otomobil kavşakta çarpıştı. E.S. ve M.Y. ile her iki araçta bulunan H.Ş. (27), M.K. (24), D.A. (27), B.Y. (21), U.K. (29), D.S. (25) ve O.A. (25) yaralanırken, D.A., kurtarılamadı.
Tedavisinin ardından gözaltına alınan otomobil sürücüsü E.S., mahkemece tutuklandı ve hakkında ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan  5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
Karar duruşmasında E.S. hazır bulundu.
Son duruşmada kazayı anlatan sanık E.S., “Hızım o sıra 60-70 kilometre civarındaydı. Kırmızı ışıkta geçtim, son anda fark ettim. İki sefer frene bastım ama engelleyemedim” dedi.
Bilirkişi raporunda sanığın ortalama 1.05 promil alkollü olduğunu açıklayan mahkeme başkanının rapora ilişkin sorusuna E.S.,  bir önceki duruşmada, “Alkollüydüm ama o kadar kendimi kaybedecek derecede değildim, pişmanım” diyerek cevap verirken mahkeme, sanık E.S.’yi, ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı ve tahliyesine karar verdi. (Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sürüden hayvan çalan ve alan 3 kişi Jandarmadan kaçamadı

Kocasinan İlçesi, Molu  Mahallesinde çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvan içerisinden İ.K.’ye ait 2, H.S., …