Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Kılıçdaroğlu suikast davasında sanıklara ceza yağdı

Kılıçdaroğlu suikast davasında sanıklara ceza yağdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Adalet Yürüyüşü’ sırasında suikast  planladığı iddiasıyla yargılanan O.K. 14 yıl 7 ay 15 gün,  diğer 24 sanığa da 4 yıl 2 ay ile 21 yıl 9 ay arasında çeşitli  hapis cezaları verildi. Firari M,K’nin dosyası ayrıldı, 2 sanıkta beraat etti.

‘Adalet yürüyüşü’nün gerçekleştirildiği 2017’de Kayseri’den kiraladığı minibüsü,  CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve yürüyüşe katılanların üzerine sürerek suikast planladığı iddiasıyla  Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan,  sözde ‘IŞİD emiri’ O.K. ile E.E., K.A., F.Ö., ve A.M., tutuksuz sanıklar F.F.K., A.A., K.K., O.N.Ü., S.A., S.İ., A.T., A.K., B.Ç., B.K., C.K., F.K., G.K., O.E., S.K., S.K., Ş.O., E.K., H.İ.A., M.K. ve M.A. ile avukatları hazır bulundu. Duruşmayı, müşteki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı ile Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer ve partililer de izledi.

Kayseri 2. Ağır Ceza mahkemesi heyeti, karar duruşmasında  ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ten O.K., E.E., K.A., F.Ö. ve A.M.’ın, olayın hazırlık aşamasında kalmasından beraatlerini kararlaştırırken ‘terör örgütüne üye olmak’tan sanık O.K.’a 14 yıl 7 ay 15 gün, E. E’ye iki ayrı dosyadan 21 yıl 9 ay, A.M.’a 15 yıl 6 ay, K.A. ve F.Ö.’ye 10 yıl 6’şar ay ceza verdi.  ‘Terör örgütüne üye olmak’ tan  diğer sanıklardan S.K.’ye  7 yıl 6 ay, A.K., M.A., K.K. ve F.K.’a 6 yıl 10 ay 15’şer gün, E.K., A.T., B.Ç., C.K., G.K., O.N.Ü., S.A., S.İ., A.K., B.K., F.K., O.E., S.K., Ş.O., H.İ.A., M.K. ve A.A. 6’şar yıl 3’er ay, F..K.’yi 4 yıl 2 ay hapse mahkum ederken, tutuklu sanıkların tahliyesini kabul etmedi. Bu arada firari M.K.’nin dosyası ayrılırken tutuksuz sanıklardan H.İ.A. ve M.K. beraat etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

‘Bayramlık’ uygulama’da suçlular kaçamadı

Kurban Bayramı öncesi ülke genelinde ‘Türkiye Huzur ve Trafik uygulaması’ gerçekleştirildi. Arananlar, suçlular suç aletleri …