Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / KİGDER korosundan ZİÇEV yararına konser büyüledi

KİGDER korosundan ZİÇEV yararına konser büyüledi

Kayseri’de,   Kadın İşbirliği Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme Yurdu ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına konser dinleyenleri büyüledi. Dünya Engelliler günü nedeniyle  ‘Tut elimi bir geleceğim olsun’ sloganıyla Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ve davetliler katıldı.

Kadın İşbirliği Geliştirme Derneği ekibinin yanı sıra, down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli çocuklardan oluşan 55 kişilik koroda türküler ve şiirler seslendirildi.  Salonu dolduranlar koroyu ayakta alkışlarken, çoğu  türküye eşlik etti. Konserin geliri Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme Yurdu ve Koruma Vakfı’na bağışlandı.

KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, “KİGDER korosu olarak ZİÇEV yararına bir konser düzenledik. Salon tıka basa doluydu, ayakta olanlar merdiven aralarında yerde oturanlar vardı. Teşekkür etmek için yazmaya başladım biraz önce, emin olun gelenlerin neredeyse yüzde yetmişini hatırlıyorum. Yazmaya başladım isimleri sonra baktım olmayacak sildim herkesin adını. Oraya gelen herbiriniz çok ama çok değerlisiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten dört aydır evimi ihmal ettim, çok değerli ailemi can yoldaşımı, sınava hazırlanan yavrumu ihmal ettim. Enstruman olmadığı için çalışmalarda insan sesi ile müzik yapmaktan günlerce ses kısıklığı çektim, her provada herkezin mazereti olabilirken ben ve KİGDER yönetimi her şart ve koşulda provaları gerçekleştirdik. Biz ekip olarak dün gerçekleştirdiğimiz konseri önce hayal ettik sonra planladık, sonra iş bölümümüzü yaptık. Bana koristleri ve solistleri eğitmek, özel çoçuklarımı sahnede koordine etmek, Ses, ışık sistemini ayarlamak, repertuarı hazırlamak ve şeflik yapmak düştü. Sanki herşey gibi geliyor ama değil arka planda daha birçok iş var. Ama bizim şahane bir Ekibimiz vardı. İyi bir delegasyonumuz. Vazifesini alan işini yapardı. Başlangıçta provalarda çalacak sazımız, nota sehpamız yoktu ama sonunda 50 kişilik koro ve şahane bir orkestra ile dün huzurlarınızdaydık. Biz ekip olabilmenin keyfini yaşadık. Dolayısıyla, öncelikle yönetimime özellikle sevgili başkan yardımcılarım Feride Bilgin ve Şafak Çivici’ye teşekkür ediyorum. O kadar çok tebrik telefonu ve mesajı aldım ki her birinize ayrı ayrı çok ama çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Altın çınarlar sahiplerini buldu, işte o liste

Talas Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği …

Bir cevap yazın