Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Kendini kadın tanıttı, birde bıçakladı

Kendini kadın tanıttı, birde bıçakladı

C ,D.’ye (23), kendini kadın olarak tanıttığı ve karın ve sırt bölgesinden bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan işçi B.C. (26), 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Şubat ayında Talas ilçesinde meydana gelen ve 5. Ağır Ceza Mahkemesince  başlayan davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık B.C. İle mağdur  C.D.  katıldı. İ.A. (24)’yı bekar zannettiğini söyleyen B.C., “Evli olduğunu öğrendim. Ancak sevdiğim için ilişkimiz devam etti. İ.A. sosyal medyadan ‘C.’ diye birinin rahatsız ettiğini söyledi. ‘Berfin’ ismiyle sahte hesap açıp, C.’ye yazdım. Görüşme talebinde bulundum. Benim erkek olduğumu öğrenince kaçtı. Ardından, hakaret içerikli ses kayıtları gönderdi. İ.A., C. ile görüşme ayarladı. Ama görüşmeye ben gittim. 3-4 defa karın bölgesine bıçağı salladım. Çok pişmanım” şeklinde savunma yaptı.

Hem B.C. hem de sevgilisi İ.A.’dan şikayetçi olduğunu belirten C. D. de, “İ.A. ile 1 yıldır sevgiliydik. Evli olduğunu biliyordum. İlişkiye girdik. İcra durumu olduğunu, kocası duymadan halletmesi gerektiğini söyledi.  Bin 200 TL para verdim. B.C. tanımıyordum. Gizli numaradan ve sosyal medyadan ‘İ.A.’dan alacağın yok, benden alacaksın’ dedi. Kendini kadın olarak tanıtmadı. Arkamdan biri kolumdan tutup, bıçakladı. Sol böbreğim ve dalağım alındı.Şikayetçiyim” dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen İ.A., isimli kadın ise, “C., sevgilim değildi. B.C., 7-8 aydır sevgilimdi. C, ile arkadaşlığımızı başka biri öğrenmiş, kocama söyleyeceğini belirtip C,’den para istemiş. Korktuğum için, hem para verip, hem de çıplak fotoğraflarımı C.D.’ye,  attım. Kocamla barışma ihtimalim olduğu için bunları yaptım” derken, mahkeme başkanının hem sevgili hem kocası ile barışma üzerine sorusunu yanıtsız bıraktı. Mahkeme heyeti B. C.’yi, ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. (Haber: Samed Aydın SUN/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de, fetö ve deaş’tan 39 gözaltı

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünün koordinesinde yeni …