Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / KAYÜ Kampüs Alanı için düşünülen arazide fizibilite çalışmaları sürüyor

KAYÜ Kampüs Alanı için düşünülen arazide fizibilite çalışmaları sürüyor

Türkiye’nin yeni üniversitelerinden Kayseri Üniversitesi’nin (KAYÜ) kampüs alanı için düşünülen arazide, Rektör Prof. Dr. Kurutuluş Karamustafa ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın incelemelerde bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Semra Aksoylu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Seyfettin Kaan Altınkaynak, Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Etem Mezgitli ile ilgili müdürlerin de katıldığı gezi ve inceleme çalışmalarında konuşan Rektör Karamustafa, “Kayseri Üniversitesi’nin kurulumu ve gelişimi için desteklerini esirgemeyen ve yanımızda olan şehrin tüm yöneticilerine ve siyasilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Üniversitesi kampüsünün ilçelerinde kurulacak olmasının ilçeleri adına sevindirici olduğuna dikkat çeken Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, kampüs alanı olarak düşünülen arazide çalışmaların biran önce tamamlanması için belediye olarak üzerlerine düşecek olan her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Talas Belediye Başkanı Yalçın, “Yapılacak üniversite kampüsünün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ’de “Yaratıcı Endüstrilerin geliştirilmesinde üniversitelerin rolü” konferansı

British Council ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından desteklenen Connect for Creativity projesi kapsamında ‘Yaratıcı Endüstrilerin …