Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç: Tarihi, kültürel birikimimiz, tabiat güzelliklerimizi turizm için daha iyi tanıtmalıyız

KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç: Tarihi, kültürel birikimimiz, tabiat güzelliklerimizi turizm için daha iyi tanıtmalıyız

Kayseri Turizm İşletmeciler Derneği (KAYTİD) Başkanı Ali Koray Özandaç, Kayseri’nin Turizm, Medya ve Basın Camiası profesyonellerinin bir araya geldiği bir iftar yemeği düzenledi.

Alice Balo ve Düğün salonunda gerçekleştirilen  iftara;  Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa, Turizm il Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya,  Erciyes A.Ş. Yönetim kurulu başkanı  Murat Cahit Cıngı,KAYTİD yöneticileri ve üyeleri ile basın mensupları ve davetliler katıldı. İftar sonrası konuşma yapan  KAYTİD başkanı Ali Koray Özandaç şunları söyledi.

‘’Global dünyada günden güne önemi artan Turizm, kolay ulaşılabilir ekonomik değerler arasında ilk sırada yerini almaktadır. Kayseri Turizm İşletmeciler Derneği KAYTİD olarak, Yüksek Maliyetlerle oluşturulan sanayi, teknoloji, yazılım endüstrisi yatırımlarına nazaran çok daha ucuz maliyetler ile tüm dünyaya pazarlayabileceğimiz ve kesinlikle göz ardı etmememiz gereken Turizm değerlerimize daha fazla dikkat çekmek amacıyla, Kayseri’mizin Turizm ve Basın camiasını bir araya getirmek istedik. Zira üretilen veya mevcut olan hiçbir ürünün Basın Medya ve Tanıtım gücü olmadan pazarlanamaz hale gelmiş bir konjonktüre ulaşmış durumdayız. Şehrimizin Tanıtımında ön sıralara çıkartmamız gerektiğini düşündüğümüz Turizm Değerlerimizden öncelikle Eşsiz Ev Sahipliğimiz, güvenli ve rahat ulaşılabilir şehir altyapımız, altı bin yıllık Tarihi ve Kültürel birikimimiz, Tabiat güzelliklerimiz, İnanç turizmi değerlerimiz, Gastronomik değerlerimiz mutlaka ayrı ayrı ele alınarak tanıtılmayı bekliyor.

Turizm Değerlerimizin rakiplerimize göre fazla olması ve her birinin birbirinden değerli olması Kayseri’miz için avantaj olması gerekirken dezavantaj konumuna düşmemeli. Zira Erciyes örneğinde olduğu gibi, profesyonel şekilde tanıtımına el birliği ile konsantre olduğumuz en önemli Turizm değerimiz Erciyes, dünya çapında yapılan çalışmalar ve özverili gayretler sonucunda sarf edilen çabaların karşılığını fazlasıyla vermeye başladı. Aynı konsantrasyon ile ele alacağımız diğer Turizm değerlerimiz de; siz Basın Medya ve Turizm Profesyonellerinin ilgi ve desteği ile bizlere beklenenden fazlasını verecek ve şehrimiz Kayseri için toptan bir kalkınma gücü haline gelebilecektir.

Erciyes’e verilen enerjimizi azaltmadan, Erciyes özelinde olduğu gibi, her yeni yıl şehrimizde ilan edilecek; örneğin Kaniş Karum Yılı, Kapuzbaşı Şelaleleri Yılı, Sultan Sazlığı Kuş Cenneti Yılı, Kayseri Gastronomi Yılı gibi toptan tanıtım ve sahiplenme seferberliği ile her bir değerimizden maksimum marjinal faydayı sağlayacağımıza inanıyoruz. Düzenlenecek Festival ve Farklı Etkinliklerin öncelikle Kamu Kurum Belediye ve Meslek Odalarınca desteklenmesi ve basın ve Medya yolu ile işlenmesip sayesinde şehrimizi dünyada tanıtabileceğimizi biliyoruz.   Her fırsatta şehrimizin tanıtımında gayret gösteren tüm basın mensuplarına bu vesile ile teşekkür ediyor, öncelikleri arasında Şehrimiz Turizminin her zaman ilk sırada olması gerektiği hususunda yeniden dikkatlerini çekmek istiyorum. Şehrin kalkınmasında tüm kurum ve kuruluşların ve basın hizmet sektörü çalışanlarının ahenk içerisinde omuz omuza çalışmalarının çok önemli olduğuna inandığımızı ifade etmek istiyoruz. Dolayısıyla bugün burada bir araya gelerek bunu başarabileceğimizi de göstermiş olmanın ve yeniden birlikte bir adım atmış olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Daha sonra konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, turizmde tanıtımın yanı sıra basının önemini örnekleri ile anlatarak, herkesin ‘bacasız fabrika’ olarak kabul edilen turizmden Türkiye’nin daha iyi pay alması  için elini taşın altına koymasını istedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Yurt içinden 24 milyon kişi seyahate çıktı

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından oluşan III. çeyrekte, yurt içinde ikamet eden 24 milyon 264 …