Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / KAYSO’da ihracat destek ofisi açıldı, Vali KTO’yu ziyaret etti

KAYSO’da ihracat destek ofisi açıldı, Vali KTO’yu ziyaret etti

KAYSO İhracat Destek Ofisi Hizmete Başladı

 Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında düzenlenen protokol gereği, Odamız bünyesinde kurulan İhracat Destek Ofisi hizmet veremeye başladı.

KAYSO İhracat Destek Ofisi bünyesinde “Km.0-Adım Adım Uluslararasılaşma İşlemleri” adlı program kapsamında, daha önce hiç ihracat yapmamış 13 firmaya eğitim verildi.

KAYSO Genel Sekreter Yardımcısı Tolga Gökşen tarafından verilen eğitimde katılımcı firmalara, dış ticaret işlemlerine başlayabilmek için gerekli ilk adımlar, ihracat işlemleri ve genel prosedürleri ile ilgili teknik ve pratik bilgiler verildi. Ayrıca eğitime katılan firma temsilcilerine uzmanlar tarafından devlet destekleri hakkında bilgi verildi.

KAYSO İhracat destek Ofisi hakkında bilgi veren Kayseri sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Bu ofisimizde, ihracatçı sayısını artırmak için ihracat eğitimleri, üyelerimize rehberlik yapacak uluslararası pazarlara giriş raporları hazırlama ve ihracatçılara sunulan devlet destekleri hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Kısacası ihracatçı üyelerimize her konuda kılavuz olacağız. 2019 yılında 12 hedef ülke belirledik. Bu ülkelere yoğun şekilde odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

Asıl hedeflerinin ihracatçı sayısını artırmak olduğuna dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, “İhracata henüz başlamamış birçok firmamız var. Türkiye’den uçağa binip 4 saat uçtuğumuzda 9 trilyon dolarlık 2 milyar nüfuslu bir pazara ulaşılabiliyoruz. Şu an Türkiye’nin ihracat menzili yaklaşık 2 bin 900 kilometre. Bunu artırmamız lazım. Ticaret Bakanlığımız, ihracat için önemli teşvik ve destekler veriyor. İhracat destek Ofisimizde hem bu konularda hem de firmalarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu sayede ekonomiye yeni ihracatçılar kazandırarak yeni ihracat rekorları kıracağız. El birliğiyle Türkiye’nin kazanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Vali Günaydın KTO’da 

Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’a iadeiziyarette bulundu. Ziyarette Vali Günaydın’a KTO çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Vali Günaydın Kayseri’nin ekonomisi ve istihdamı bakımından Kayseri Ticaret Odası’nın çalışmalarının önemli olduğunu söyledi.

Başkan Gülsoy nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kayseri ekonomisi ve KTO hakkında bilgiler verdi. KTO’nun 20 bine yakın üyesi ile Kayseri’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Başkan Gülsoy; “Üyelerimize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içindeyiz. İş dünyasını temsilen buradayız, sorunlara çözüm olma, Kayserimizi hak ettiği yerlere getirme, marka değerini artırma noktasında yerelde ve ulusalda kurum kuruluşlarla uyum ve işbirliği içerisinde çalışmaktayız. Biz birlikten güç alınacağına inanıyoruz. Bu kapsamda sizin de desteklerinizi esirgemeyeceğinize inanıyor, birlikte güzel işlere imza atmayı diliyoruz. Ayrıca iş dünyasının yanında olduğunuzu hissettirdiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 Ticaretiyle ünlü Kayseri’nin gelişmişlik bakımdan oldukça iyi olduğunu belirten Vali Günaydın ise; “Hepimizin amacı uyumlu bir biçimde çalışarak Kayseri’de yaşayan vatandaşlarımızın hayat kalitesini daha da artırmak Kayseri’yi mevcut durumundan daha da ileriye taşımaktır. Bu amaçla yaptığınız çalışmalarınızda sizleri destekliyor ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

ADASO ve ATHİB yönetimi Kayseri Ticaret Odası’nda

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki …