Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / KAYSO ve KTO’nun başarısı

KAYSO ve KTO’nun başarısı

KAYSO Başkanı Büyüksimitci TOBB Sanayi Odası Konseyine Seçildi

 Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, TOBB Sanayi Odaları Konseyine seçildi.

TOBB 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurula Kayseri Sanayi Odası TOBB Delegeleri Mehmet Büyüksimitci, Abidin Özkaya, Abdullah Oğuzbaş, Ali Oğuzönder, İbrahim Ezinç, Yavuz Dur ve Genel Sekreter Nihat Molu katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.​

Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından delegeler oy kullandı. Geçerli oyların tamamını alan M. RifatHisarcıklıoğlu TOBB Başkanlığına yeniden seçilirken, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, TOBB Sanayi Odaları Konsey üyeliğine seçildi.

Konu hakkında açıklama yapan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Bize tevdi edilen bu görevi hem üyelerimiz, hem de şehrimiz adına en iyi şekilde yerine getirmek için gayret edeceğim. Bu arada TOBB Başkanlığına yeniden seçilen ve bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Başkanımız Sayın RifatHisarcıklıoğlu’nu tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz, hem ülkemiz adına uyum içerinde başarılı çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

GÜLSOY “KAYSERİ TİCARET ODASI TARİHİNDE İLK DEFA ODAMIZI BİR BAŞBAKAN ZİYARET ETTİ”

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO), Türk ekonomisinin önemli merkezlerinden olduğunu kaydeden KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyaretini değerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Partisinin İl Kadın Kolları Kongresi’ne ve bazı açılış törenlerine katılmak üzere Kayseri’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Oda tarihinde ilk defa gerçekleşen Başbakan ziyaretinden dolayı büyük onur duyduklarını ifade eden KTO Başkanı Ömer Gülsoy;  “Başbakanımız ve beraberindeki bakanlarımız, milletvekillerimiz ve TOBB Başkanımızı ağırlamaktan büyük onur duyduk. Odamız, tarihinde ilk defa Başbakan düzeyinde bir ziyarete ev sahipliği yapmıştır. Gerek üyelerimiz, gerekse iş birliğinde olduğumuz kurum temsilcilerimizden aldığımız geri dönüşler bizleri ziyadesiyle memnun etti. Onların bizleri ve Odamızı sahiplenmelerinden de ayrıyeten onur duyduk. Göreve başladığımız bu ilk günlerde böylesine anlamlı bir ziyaret Kayseri’nin birlikte daha güçlü olacağının en güzel göstergesidir. İnanıyoruz ki, Odamız, üyelerimizin bize gösterdiği teveccühle birlikte şehrimizin kalkınması için artık daha çok çalışacak ve adından daha çok söz ettirecektir” diye konuştu.

Başkan Ömer Gülsoy ayrıca, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte ziyarete iştirak eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a, milletvekilleri Taner Yıldız, Cemil Çiçek, İsmail Tamer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’na da teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Mısır Şeker kuruluşlarından, Kayseri Şeker’e ziyaret

Mısırda kışlık pancar ekimi yapılan bölgede hizmet veren Mısır Şeker Şirketi, Nil Şeker ve Delta …