Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Kaysermall’da ‘hünerli eller sarma yarışması’

Kaysermall’da ‘hünerli eller sarma yarışması’

Alışveriş Merkezi’nde Kadınlar gününe özel düzenlenen ve büyük ilgi gören organizasyonda ünlü aşçılar jüri üyeliği yaptı. Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yakışacağını belirten Faik Öztürk ve Safiye Soyman, jüri ile yaprak sarmaların tadına baktı,  protokol üyelerine sarma ikram etti. Öztürk ‘Zor günlerden bugünlere geldim. Bugün bile bizim derdimiz geçim. Seçmeninde gündemi geçim. Herkes bu ülkede üretmeli, üretime katkıda bulunmalı. Ama Kayseri’ye dostum, arkadaşım Büyükkılıç yakışır, oy verin’ dedi.

Kaysermall Outlet AVM, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden sarmayı konu alan yarışmaya katılanlar kıyasıya yarıştı. Sardıkları sarmaları lezzet ve görsel kategorilerinde  ünlü aşçılardan oluşan 6 jüri üyesinin beğenisine  sundu. En yüksek puanı almaya çalıştı. Sabır ve büyük emek gerektiren lezzetli sarmalar arasında ilk üçe giren yarışmacılara 750, 500 ve 250 TL’lik hediye çeki verildi. Dereceye giremeyen yarışmacılara ise çift kişilik sinema bileti hediye edildi.

Ekranların sevilen yüzlerinden Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün renkli sunumuyla gerçekleşen yarışmanın bölümlerinde ziyaretçilerle selfie çeken Safiye Soyman, mini bir konser vererek sevenlerini mutlu etti. Yarışma sonunda Safiye Soyman ve Faik Öztürk, yaptığı açıklamada “Sarma yarışmasına çok yoğun bir ilgi vardı. Bu bizi çok mutlu etti. Çeşitli nedenlerle sık sık Kayseri’ye geliyoruz. Artık Kayserili olduk. Kayseri’yi de çok seviyoruz’ derken bu sırada  yarışma için gelen Büyükşehir Belediye başkan adayı, Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç’a da övgüler yağdırdı. Büyükkılıç’ın Kayseri’ye iyi hizmetler yaptığını belirten Öztürk şöyle konuştu.

“Kayseri gerçekten güzel bir yer. Pastırması, sucuğu, mantısı, tatlısı, insanlığı apayrı. Dostum ve arkadaşım Memduh Büyükkılıç’ta Büyükşehir Belediyesine aday oldu. Ben Büyükkılıç’ın Büyükşehir’e yakışacağına inanıyorum. Kayseri’ye daha yararlı hizmetler yapacağından eminim. Yeter ki seçimde ona oy verin. Bugün insanların  önceliği seçim değil geçim. Ben zor günlerden bugünlere geldim. Kazanmanın ne kadar zor, harcamanın kolay olduğunu da iyi bilirim. Bugün burada isek yine para kazanmak için. Ekmek almak, karın doyurmak için. Bunun için herkes üretime katkıda bulunmalı. Ülke için üretmeli. Yerli ve milli üretime destek vermeli. Kayseri ilk’lerin şehri. Ben Kayseri’ye her geldiğimde mutlu oluyorum”dedi.

Kaysermall Outlet Alışveriş Merkezi Müdürü Serkan Gök, “Bu özel güne anlam katmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğe katılan herkese teşekkür ederim. Mart ayı boyunca  bahar şenliği düzenleyerek Kayseri’ye yıldız yağdıracağız“ dedi. Tüm Kayseri halkını davet ediyoruz “diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Tuana Restaurant’ta taş fırın lezzetleri

Tuana Restaurant 21.yılında yepyeni lezzetlerle yepyeni tatlarla, Kayseri halkına hizmet etmeye ve turizme katkı sağlamaya …