Ana Sayfa / Haberler / Politika / Kayseri’de, ittifaklarda son durum

Kayseri’de, ittifaklarda son durum

Mahalli seçimlerde süre kısaldı. Artık partilerden Büyükşehir, merkez ilçe ve ilçe adayları ile meclis üyeliklerinin bu hafta içinde ilan edilmesi de kaçınılmaz oldu. ‘Cumhur ittifakı’ Büyükşehir adayı Memduh Büyükkılıç. ‘Millet ittifakı’ için üç isim gündemde. Ahmet Muhtaroğlu, Dursun Ataş, Yılmaz Büyüknalbant.  Muhtaroğlu başvurdu, Ataş’ı parti tabanı, Büyüknalbant’ı seçmen istiyor. AK Parti 12, MHP 4, CHP 7, İYİ parti 6 ilçede kendi adaylarını gösterecek. ‘Millet ittifakı’nda üç ilçe pazarlıkta. İki ittifakta ‘alınan kararlara bağlı kalacağız’ diyor.

AK Parti-MHP ittifakında; Develi, Hacılar, CHP-İYİ Parti’de Talas, Pınarbaşı, Akkışla pazarlıkta. Ya ortak aday ya da ayrı ayrı aday çıkartacaklar. Anlaşmazlık olan ilçe ve adaylarla ilgili il teşkilatları Genel merkezlerle sürekli görüşüyor. Ancak, seçime girecek tüm partilerin adaylarını bu hafta sonuna kadar açıklamaları bekleniyor. Halen, başvuruda bulunmayan bazı kişilerin ‘şu partinin adayı’ ilanları dikkat çekiyor. İl başkanları, taban, tavan ve seçmen arasındaki kararlarda ketüm. İki ittifakın kesinleşen ilçelerdeki adaylarının isimleri de açıklanmayı bekliyor.

Partiler, ‘daha önce biz kazandık’ dedikleri yerlerde ‘bizim adayımız’ olsun ısrarında. İttifakların şimdilik üzerinde anlaşma sağladıkları ilçeler şöyle.

AK PARTİ

Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi, Yahyalı, Bünyan, İncesu, Tomarza, Yeşilhisar, Hacılar, Akkışla, Felahiye

MHP

Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Özvatan

CHP

Yeşilhisar, Sarız, Melikgazi, Sarıoğlan, Tomarza, Bünyan, Felahiye

İYİ PARTİ

Büyükşehir, İncesu, Develi, Hacılar, Kocasinan, Özvatan, Yahyalı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dr. Sema Karaoğlu: Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba …