Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Kayseri’de, Bir Bilenle  Bilge Nesil Kitap Okuma Projesi

Kayseri’de, Bir Bilenle  Bilge Nesil Kitap Okuma Projesi

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi Genç Memur Sen’in nitelikli projelerinden. 2017 yılından beri tüm Türkiye’yle birlikte Kayseri’de de yürütülen kitap okuma ve  değerlendirme yazısı yazma programı şehrimizin en prestijli ve en kapsamlı okuma programları arasındadır.  2018-2019 eğitim öğretim yılında beş yüze yakın öğrencinin  katıldığı, 16 ilçeden onlarca okul ve eğitimcinin omuz verdiği “Bir Bilenle Bilge Nesil” kitap okuma programı geçtiğimiz ay yeni bir heyecanla tekrar başladı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Ali Fuat Başgil’in Gençlerle Baş Başa, Nurettin Topçu’nun Yarınki Türkiye,  Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları, Şule Yüksel Şenler’in Huzur Sokağı isimli kitapları okunacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, güncelin ve popüler kültürün içerisinde kaybolmayan bir nesil için bu tür çalışmalara daha fazla önem veriyoruz. Teknoloji bağımlılığının bir hastalık olarak nitelendirildiği, odaklanma süresinin iyice azaldığı ve geçmişle irtibatın zayıfladığı günümüzde kalıcı etkiler oluşturmak zorundayız. Tüm liselerimizden öğretmen ve öğrencilerimizle uzun soluklu bir kültür çalışmasını yürütüyoruz. Bu yıl seksene yakın okulumuz projemize katıldı. İlk Kitaplar okundu ve öğrenciler okudukları kitaplılarla ilgili değerlendirme yazılarını yazmaya başladılar. Her kitaptan sonra yazılan yazılar arasından dereceye girenleri eğitimcilerden oluşan jüri heyetimiz belirleyecek ve bahar aylarında geniş katılımlı ödül programımızı yapacağız, dedi.

 Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube  Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Latif Küçük, Bir Bilenle Bilge Nesil kitap okuma programı Kayseri’de farklı bir kitap okuma kültürü oluşturmakta ve öğrenciler ödüllendirilmektedir. Bileğiyle değil kalbiyle ve fikriyle mücadele eden bir nesil  için bu tür projelerin sayısının artırılması gerekmektedir, ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

TEV Kayseri Gönüllü Kadınlar Grubu’ndan 3 saatte 3 liseli için burs

Türk Eğitim Vakfı Kayseri Gönüllü Kadınlar Grubu’nun bursiyer öğrenciler yararına düzenlediği kermes etkinliğinde 3 saatte …