Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Kayseri’de bayramlaşma ve diğer haberler..

Kayseri’de bayramlaşma ve diğer haberler..

Başkan Büyükkılıç, Kurban Bayramı sonrası ilk mesai gününde mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

BÜYÜKŞEHİR AİLESİ BAYRAMLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kurban Bayramı sonrası ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, Makine İkmal ve Onarım Daire Başkanlığı Atölyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı, KASKİ, KCETAŞ ve Ek Hizmet Binasındaki çalışanlarla ayrı ayrı bir araya gelerek bayramlaştı. Başkan Büyükkılıç, bayramlaşmalarda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm çalışanlarıyla bir aile olduğu vurgusunu yaptı ve Kayseri’de huzurlu bir bayram geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bayramlaşma programlarına Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ile başladı. Bayramlaşmaya Park Bahçe ve Ağaçlandırma Dairesi ile Fen İşleri Dairesi personeli de katıldı. Başkan Memduh Büyükkılıç, bürokratlarıyla birlikte tüm personelle tek tek bayramlaştı. Bayramlaşmaya, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik de katıldı. Çelik, huzurlu bir iş yerinde çalışılmasını sağlayan Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç da personele hitap ederek “Tertemiz, pırıl pırıl, örnek bir şehirde bayramı geçirmemizi sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi ve huzur içinde daha nice bayramlar temennisinde bulundu.

İTFAİYEDE GÜNE DUA İLE BAŞLANDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha sonra İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek itfaiye personeli ile tek tek bayramlaştı. Başkan Büyükkılıç, İtfaiye teşkilatının her sabah yaptığı duaya da iştirak ederek el açtı ve amin dileklerine katıldı. Birlik beraberliğini önemini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Sevgi ve muhabbet anlayışı içinde el ele gönül gönüle, ibadet aşkıyla hizmet ediyoruz. Birliğimizin beraberliğimizin kıymetini bileceğiz. Sizler riskli bir iş yapıyorsunuz. Allah sizleri kazadan beladan esirgesin” diye konuştu.

“FEDAKAR ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında görev yapan personelle de Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm bürokratları ve personeline Kayseri’de yaşayanların huzur ve esenlik içinde hizmet almalarını sağlamak amacıyla fedakarca yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bu fedakar çalışmalarla Kayseri belediyeciliğinin her yerde takdir görmesini sağlıyorsunuz. Sorumluluk duygusuyla, birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımızın, kurumumuzun ve bütün bunların yanında Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin ve milletimizin kıymetini bilme anlayışı içinde yapmış olduğunuz fedakar çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyorum.  Kurban Bayramında ilçe belediyelerimizle dayanışma içinde gerekli hizmetler verildi. Bir aile anlayışı içinde daha fazla kenetlenerek, daha fazla birbirimize sahip çıkarak ve kurumumuzu koruyarak işimizi yapacağız. Allah birlik, beraberlik ve huzurumuzu bozmasın” dedi.

KASKİ’DE BAYRAMLAŞMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Büyükkılıç, KASKİ Genel Müdürlüğü’ndeki bayramlaşmaya da katıldı. KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir tarafından karşılanan Başkan Büyükkılıç, genel kurul salonunda personelle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada aidiyet vurgusu yapan Başkan Büyükkılıç, “Birbirimize, ailemize, kurumumuza, şehrimize, vatanımıza, milletimize sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Başkan Büyükkılıç, önce genel kurul salonundaki KASKİ personeli ile tek tek bayramlaştı, ardından da hizmet birimlerini gezerek personel ve hizmet alan vatandaşların bayramını kutladı.

KCETAŞ’DA BAYRAMLAŞMA

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. (KCETAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, KASKİ Genel Müdürlüğü’nün ardından Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’yi ziyaret ederek çalışanlarla bayramlaştı. Başkan Büyükkılıç, KEPSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yıldız ve KCETAŞ Genel Müdürü Hidayet Atasoy ile birlikte personele hitap ederek Kurban Bayramlarını kutladı.

ÖĞLE YEMEĞİNİ EK HİZMET BİNASINDA PERSONELLE YEDİ

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın bayram ziyaretlerinin son durağı Kocasinan Bulvarı yanındaki Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası oldu. Başkan Büyükkılıç, öğle yemeği sırasında ziyaret ettiği ek hizmet binasında önce personele yemek servisi yaptı, ardından da mesai arkadaşlarıyla birlikte öğle yemeği yedi. Başkan Büyükkılıç, yemek sonrası tüm çalışanların bayramını tebrik etti.

KOCASİNAN’DA HUZURLU BAYRAMIN KAHRAMANLARIYLA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kurban Bayramı boyunca vatandaşların sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu bir bayram geçirmelerine katkı sağlayan belediye personeliyle bayramlaştı. İlk olarak saha çalışanlarıyla bayramlaşan Başkan Çolakbayrakdar, daha sonra belediye hizmet binasında görev yapan personelin tek tek odalarını ziyaret ederek, hem personelin hem de işlerini halletmek için belediyede bulunan vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Kocasinan’ın her bir tarafında vatandaşların huzurlu bir bayram süreci geçirdiğini ifade etti.

Başkan Çolakbayrakdar, Karpuzatan mevkiinde bulunan Kocasinan Belediyesi Atölyesinde Makine İkmal, Temizlik, Fen İşleri, Veterinerlik ve Park-Bahçeler Müdürlüğü personeliyle teker teker bayramlaştı. Programa; Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Başkan Yardımcıları; İlyas Yıldırım, Hasan Kılıç, Ali Bulu ile Ümit Tokcan ve birim müdürleri katıldı.

Çalışanlara hitaben “Bayramınız mübarek olsun” diyerek sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, bayram-seyran demeden Kocasinan sakinlerine hizmet götürmek için durmaksızın çalıştıklarını vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, “Rabbim sağlık ve sıhhat içerisinde nice bayramlar nasip etsin. Kocasinan’ın her bir tarafında hemşerilerimiz huzurlu bir şekilde Kurban Bayramı’nı geçirdiler. Bu noktada emeği geçen bütün kardeşlerimi tebrik ederim. Gece-gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeksizin nerede hizmete ihtiyaç varsa orada hizmeti yerine getiren çalışan kardeşimizin ellerine sağlık. Yaklaşık 1500 kişiyle her alanda vatandaşlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmak ve yüzünü güldürmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle, bizler yaratılmışların en şereflisi olan insana hizmet etmek için çalışıyoruz. Bu noktada sizler de hafta sonu, bayram ve tatil demeden çalışıyorsunuz. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak, daha nice huzurlu bayramlar dileğinde bulundu.

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik de, işçilere Bayram öncesi çifte bayram yaşattığından dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

 Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, hizmet binasına geçerek burada görev yapan personelle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Belediye çalışanlarının geçmiş bayramlarını kutladı

“TEMİZ VE HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bugün başlayan mesai ile birlikte belediye çalışanlarının geçmiş bayramlarını kutladı.

Çalışanların bayram ziyaretlerini daha rahat bir zaman içerisinde gerçekleştirebilmeleri için bayramlaşmayı bayram sonrası ilk mesai günü yapmayı uygun bulduklarını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi’nin büyük bir kurum olduğunu çalışanları ve ilçe halkı ile aslında büyük bir aile olarak görüldüğünü kaydetti.

Büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımlar ile diğer sosyal, kültürel, sportif ve eğitimsel bütün faaliyetlerde, çalışanlarının emeğinin olduğunu ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, daha birçok hizmete birlikte imza atarak Melikgazi çalışanları olarak vatandaşlara büyük hizmetler sunacaklarını söyledi.

Mimarsinan Atölyesi, Serkent Temizlik Garajı, belediye hizmet binasında çalışanlarıyla tek tek tokalaşan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, çalışanların geçmiş bayramlarını en içten dilekleri ile kutladığını, sağlık ve mutluluk dilekleri ile uzun ömürler temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Palancıoğlu’ndan temizlik ve huzurlu bayram için teşekkür

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, bugün başlayan mesai ile birlikte belediye çalışanlarının geçmiş bayramlarını kutladı.

Çalışanların bayram ziyaretlerini daha rahat bir zaman içerisinde gerçekleştirebilmeleri için bayramlaşmayı bayram sonrası ilk mesai günü yapmayı uygun bulduklarını belirten Başkan Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi’nin büyük bir kurum olduğunu çalışanları ve ilçe halkı ile aslında büyük bir aile olarak görüldüğünü kaydetti.

Büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımlar ile diğer sosyal, kültürel, sportif ve eğitimsel bütün faaliyetlerde, çalışanlarının emeğinin olduğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, daha birçok hizmete birlikte imza atarak Melikgazi çalışanları olarak vatandaşlara büyük hizmetler sunacaklarını söyledi.

Mimarsinan Atölyesi, Serkent Temizlik Garajı, belediye hizmet binasında çalışanlarıyla tek tek tokalaşan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, çalışanların geçmiş bayramlarını en içten dilekleri ile kutladığını, sağlık ve mutluluk dilekleri ile uzun ömürler temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Çöp konteynerleri dezenfekte edildi

Bünyan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tüm mahallelerdeki tüm çöp konteynerleri yıkanarak dezenfekte edildi.

Belediye  ekipleri Kurban bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde tüm mahallelerde bulunan konteynerleri yıkayarak, bakteri öldürücü ve koku giderici antibakteriyel ilaçlarla temizledi. Belediye Temizlik İşler Müdürlüğü tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik hizmetinin yanı sıra kurban bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerlerine yönelik özel bir çalışma yapıldı.

Yapılan çalışmalarla kötü koku ve sineklerin çoğalmasının önüne geçildiğini belirten vatandaşlar uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

‘ALO KURBANIM KAÇTI’  BAYRAMDA ÇALIŞTI

Melikgazi Belediyesi’nin, Kurban Bayramı’nda kurbanlıkları kaçan vatandaşlar için hizmet verdiği ‘Alo Kurbanım Kaçtı” hattına iki kişi başvurdu. Kaçan 4 boğa ise ekipler tarafından yakalanarak sahiplerine teslim edildi.

Melikgazi Belediyesi’nin bayram boyunca ‘Alo Kurbanım Kaçtı” hizmeti ile yardım isteyen vatandaşlara özel ekiple hizmet verdiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Ekiplerimiz kurban sahiplerinin elinden kaçarak caddelerde başıboş dolaşan ve çevreye tehlike saçan kurbanlıkları yakalayarak, bayram boyunca firar olaylarına karşı teyakkuzdaydı. Kurulan iki ayrı özel ekip ile kaçan hayvanlar havalı tüfekle ilaçlı iğne atmak suretiyle etkisiz hale getirildi. Bu şeklide yakalanan ve etkisiz hale getirilen 4 boğa sahiplerine teslim edildi. Birlik ve uyum içerisinde, pazarlarda olsun, kurban kesim yerlerinde olsun bir sıkıntı yaşamadan bayramımızı geçirdik. Mesai arkadaşlarıma çalışmaları için teşekkür ederim.” diye konuştu.

KSMMMM Odasında  ‘bayram kucaklaşması’

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) ’nda geleneksel  ‘bayramlaşma’ gerçekleştirildi.  Bayramlaşmada, ilginç kurban anıları da paylaşıldı.

Kayseri SMMMO ailesi oda binasında düzenlenen  sade törenle ‘bayramlaşma’yı  yaptı. Bayramlaşma Töreni, KSMMM Oda Başkanı Ali Yedikaya ve  yönetim kurulunun yanı sıra Oda Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Samimi bir ortamda geçen bayramlaşmada ilginç kurban anıları da anlatıldı.

BAŞKAN ÖZTÜRK BELEDİYE ÇALIŞANLARIYLA BAYRAMLAŞTI

Kayseri’nin Yahyalı İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk, bayram tatili sonrası ilk mesai gününde belediye çalışanları ile bayramlaştı.

Belediye Hizmet binası bahçesinde belediye çalışanlarıyla bir araya gelen Başkanı Esat Öztürk, çalışanların Kurban Bayramını kutladı. Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve çeşitli birimlerde görev yapan personellerinde katıldığı programda çalışanların tek tek elini sıkan Başkan Öztürk, “ Biz, birlikte Yahyalı için çalışan kocaman bir aileyiz. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın.” dedi.

Bayramlaşma programında belediye çalışanlarına hitap eden Başkan Öztürk; “ Öncelikle sizlerin ve ailenizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Bizleri, sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Allah’ımıza şükür ediyoruz. Allah’a şükür ederken de sizlere teşekkür ediyorum. Yahyalı Belediyesi olarak biz bir aileyiz. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz, hoşgörümüz, sevgimiz birçok insana da yeter, birbirimize de yeter. Bu bayramda da çok gayretli çalışmalar yaptık. Kurban satış pazarımız ve kurban kesimhanemizde yaptıkları gayretli çalışmalardan dolayı Fen İşleri Müdürlüğümüze, Zabıta Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze, veteriner hizmetlerimize, birim müdürlerimize ve başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Bu bayramda da kurban satış pazarındaki su, file gibi düzenlemelerimizden dolayı takdir aldık. Ayrıca bayram günü Kurban kesim noktasındaki insanlara verdiğimiz hizmet ve ikramlar beğeni kazandı. Bayramın ilk günü 140-150 büyükbaş, ikinci günle birlikte toplamda 250’ye yakın büyükbaş kurbanın kesimi mezbahamızda yapıldı. Yahyalı, Kayseri İlçeleri arasında nüfus itibari ile beşinci sırada ama turizm potansiyeli bakımından ilk sırada yer alıyor. İlçemizin birçok özellikleri ve güzellikleri var. Bu bakımdan yaptığımız işte biraz daha hassasiyet göstermemiz lazım. Biz, aynı çatı altında 4,5 yıl daha beraber çalışacağız. Aynı havayı teneffüs edeceğiz. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın. “ diye konuştu.

CABBAR BAŞKANDAN BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞMA

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, yardımcıları Mustafa Temur ve Mehmet Güçlü ile birlikte öncelikle kademe binasındaki personelle daha sonra da ana hizmet binasındaki makamında belediye personeli ile bayramlaştı.  Her birimin bayram tebrikini ayrı ayrı kabul edip karşılık veren Başkan Cabbar, “Mübarek teşrik günlerine erişip Kurban Bayramını eda etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Kurban Bayramının Belediyemiz çalışanlarını daha da motive edip, Belediyemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” açıklamasında bulundu.

KAYSERİLİLER, KOCASİNAN BELEDİYESİ HİZMETLERİYLE BAYRAMI HUZUR İÇİNDE GEÇİRDİ

Kocasinan Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaptığı hizmetlerle vatandaşların kurban ibadetlerini daha huzurlu bir şekilde yerine getirmelerine katkı sağladı. Profesyonel bir şekilde kurban hizmeti sunan Kocasinan Belediyesi, yaptığı hizmetleriyle vatandaşlar, Kurban Bayramı boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadan huzur içerisinde bir bayram geçirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Sorunsuz bir şekilde bayram hizmeti vermenin huzurunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar; “İlçemizde Kurban Bayramı boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadan sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu bir bayram geçirdik. Bu yıl da, geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirdik. Çok şükür vatandaşlarımıza kusursuz hizmet vererek, daha huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmelerini sağladık. Vatandaşlarımızın da bu hizmetlerden yararlanıp, bizlere memnuniyetlerini bildirmeleri mutluluk verici. Bundan dolayı emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sorunsuz bir şekilde bayram hizmeti vermenin huzurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da Kocasinan’ı ve şehrimizi daha güzel bir noktaya taşımak için gayretlerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Kocasinan Belediyesi tarafından Oymaağaç Mahallesi başta olmak üzere 12 farklı noktada profesyonelce kurban kesim hizmeti verildi. Kayserililere en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek adına oluşturulan mobil kurban kesim yerlerinin teknolojik, hijyenik, sıhhi bir kesim alanı olması ve tüm detayların düşünülmüş olması vatandaşlarda büyük memnuniyet oluşturdu. Bu çerçevede Veteriner, Temizlik İşleri, Fen İşleri, Zabıta, Park- Bahçeler, Mezarlıklar ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü gibi birimler, 7/24 saat prensibiyle bayram boyunca vatandaşlara kesintisiz hizmet sundu. Veteriner Müdürlüğü ekipleri, Bayram süresince ve sonrasında kesim yerlerini sivrisinekler başta olmak üzere haşerelerden arındırarak, vatandaşlara daha sağlıklı bir çevre sundu. Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri ise, modern araçlar ile yürüttüğü çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha temiz bir ortam sağladı.

Yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar ise Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a ve Kocasinan Belediyesi personeline teşekkür etti.

TALAS’TA PERSONELLE BAYRAMLAŞMA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kurban Bayramının ardından ilk mesai gününde güne belediye hizmet binasındaki birimlerde görevli personelle bayramlaşarak başladı.

Başkan yardımcılarıyla birimleri tek tek dolaşan Başkan Yalçın, çalışanlarla tokalaştı. Personelle yakından ilgilenen Başkan Yalçın, kendilerinin bayramlarını kutladı.

Belediyedeki vatandaşların da bayramlarını tebrik eden Başkan Yalçın, bayramın birlik beraberlik ve yakınlaşma olduğunu belirterek, “Allah ailenizle, çocuklarınızla ve bütün sevdiklerinizle sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlara eriştirsin. Kurban Bayramınız mübarek olsun.” dedi.

BAŞKAN ÖZTÜRK KİRAZLI VE ÇUBUKLU ŞENLİKLERİNE KATILDI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde Kirazlı ve Çubuklu Mahallelerinde düzenlenen şenliklere katıldı.

İlk olarak Kürsiyan Yaylasında bu yıl ilki düzenlenen Kirazlı Mahallesi Şenliğine katılan Belediye Başkanı Esat Öztürk, şenlik alanında kurulan stantları gezerek vatandaşlarla bayramlaştı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şenliğin açılış konuşmasını da yapan Başkan Esat Öztürk; “ Bugün gerçekten müstesna bir gün. Bayramın 3. Gününde böyle bir güzelliği düzenleyerek, Kirazlılı vatandaşlarımız ile bizleri buluşturan tertip heyetine yürekten teşekkür ediyorum. Bizim Allah’a hamd etmemiz için birçok sebebimiz var. Bizi, Müslüman olarak yaratmış, Türkiye gibi cennet bir ülkede yaratmış, hele hele Kayseri’de, Kayseri’nin en güzel ilçesinde yaratmış. Bunlar hamd etmeye, şükür etmeye en güzel vesileler. Ben, bir kez de sizler gibi güzel insanlara hizmet etme bahtiyarlığını bana lütuf ettiği için Allah’a şükür ediyorum. İlçemizde birbirinden güzel 41 tane mahallemiz var. Ama bu mahalleler içinde Kirazlı’mızın farklı bir özelliği var. Kirazlı Mahallemiz adeta hafız yetiştirme merkezi. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan 400 adet Kirazlılı din görevlisi var. Bu Türkiye’de, Kayseri’de, Yahyalı’da ve başka bir mahallemizde yok. Mersin’de, İstanbul’da, Ankara’da, Kayseri’de ve birçok ilimizde Kirazlılı din görevlimiz var. Kirazlılar Şenliğimiz sürekli olarak yapılmaya devam etsin. Belediye Başkanınız olarak, sizlerin hizmetkârı bir kardeşiniz olarak, madden ve manen ben her zaman yanınızdayım.” dedi. Konuşmasında bir de uyarı da bulunan Başkan Esat Öztürk; “ İstanbul’dan, Ankara’dan ve uzak illerden gelen kardeşlerimiz aramızda. Ne olursunuz trafikte dikkatli olalım. Canımızı, eşimizi, dostumuzu, akrabalarımızı üzmemeyi düşünelim. İnşallah sağ salim yaşadığınız yerlere dönersiniz.” diye konuştu.

Başkan Esat Öztürk’ün ikinci durağı ise Çubuklu Mahallesi Şenliği oldu. Şenlik alanında halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Esat Öztürk, şenlik alanını gezerek mahalle sakinleriyle bayramlaştı. Başkan Öztürk ayrıca vatandaşlarla birlikte halay çekerek, oynanan dostluk futbol müsabakasında forma giydi.

HACILAR’DA BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

Hacılar İlçesi’nde Birlik ve Beraberlik Gecesi ile Sütdonduran kampı ve Erciyes zirve tırmanışı düzenlenecek.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan,  bu yıl 25.incisi düzenlenecek olan Sütdonduran kampı ve Erciyes zirve tırmanışına tüm amatör ve profesyonel dağcıları, yine aynı gün düzenlenecek olan Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne ise tüm vatandaşları davet etti.

Başkan Özdoğan yaptığı açıklamada  “17 Ağustos 2019’da icra edeceğimiz Sütdonduran kampı ve Erciyes zirve tırmanışı faaliyetimize dağcılarımızın katılmasından memnuniyet duyacağız. Yine aynı gün 17 Ağustos 2019 tarihinde Birlik  ve Beraberlik Gecesi’ni de İlçemiz 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda icra edeceğiz. Spor A.Ş’miz, Urfa sıra gecesi ve yerel sanatçılarımızın katılımıyla oluşturacağımız, içerisinde birçok faaliyetin yer aldığı Birlik ve Beraberlik Gecesi’nde de tüm halkımızı yanımızda görmekten ayrıca memnuniyet duyacağız, keyif alacağız. Birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylemek adına yapacağımız bu faaliyette de tüm hemşerilerimizi 15 Temmuz Şehitler Parkımıza bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KURAN KESİM YERLERİNDE HİJYENİ SAĞLADI

Melikgazi Belediyesi kurban kesim yerlerinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kesim yerlerinde ve kurban pazarlarında inceleme yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, temizlik çalışmalarına katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için temizlik ekiplerinin gece-gündüz çalıştığını ifade eden Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Serkent Pazar yerini ve diğer pazar yerleriyle beraber kesim yapılan yerleri gezdik. Kurban kesimi artık sonlandırılıyor. Kesim alanlarındaki temizleme ilaçlama faaliyetlerini inşallah bugün hız vererek tamamlayacağız. Önümüzdeki üç-dört gün boyunca sürekli ilaçlama kireçleme ve temizlik çalışması ile birlikte vatandaşlarımızın en iyi şekilde konforunu sağlayacağız.  Ekiplerimiz, kapsamlı bir şekilde temizlik ve hijyen çalışmasını yürütüyor. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak amacıyla ekip arkadaşlarımla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kurban Bayramı’nda büyük özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Tekrar tüm vatandaşların bayramını tebrik eden Dr. Palancıoğlu,  Kurban Bayramı’nın başta Türkiye’ye ve tüm İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

BAŞKAN ALTUN, PERSONELLE BAYRAMLAŞTI

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kurban Bayramı sonrası ilk iş gününde belediye personeli ile bir araya gelerek bayramlaştı.

Park ve Bahçeler, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlükleri ile idari binada hizmet veren personeliyle bir araya gelen Başkan Altun, belediye çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Özkan Altun;”Bayramın ardından ilk mesai günümüzde Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile belediyemiz çerisinde çalışan mesai arkadaşlarımız ve farklı işlemler için belediyemizde bulunan vatandaşlarımızla bayramlaştık. Gerçekten her bir arkadaşımız gerek bayram öncesi gerekse bayramda mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir çalışma ortaya koydu. Dayanışma ve birliktelik içinde sergilediğimiz uyumlu çalışmayla hamdolsun sorunsuz bir bayram geçirdik. Bünyan Belediyesi olarak biz büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin her ferdine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor,birlik ve beraberlik içinde geçecek nice bayramlar diliyorum” dedi.

HACILAR’DA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA

Hacılar İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bayramlaşma Programı, Bayramın üçüncü günü gerçekleştirildi.

                15 Temmuz Şehitler Parkı, Hacılar Kafe Restoran’da düzenlenen ve yoğun bir katılımla gerçekleşen bayramlaşma törenine önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İlçe Protokolü, Parti ve Oda temsilcileri, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

                Hacılar İlçesi geleneksel bayramlaşma töreninde, konuşma yapan ve Bayramın ibadet, paylaşmak, birlik ve beraberlik olduğuna vurgu yapan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “İlçemizde bayramlar, ülkemizde olduğu gibi büyük bir coşkuyla ve özveriyle kutlanıyor. Bizlere de bu güzel ilçemizde Cenab-ı hak böyle güzel bir vazife lütuf ettiği içinde ne kadar şükür etsek az. Vatandaşlarımızın bayram münasebetiyle hem ibadetlerini hem de ziyaretlerini çok güzel bir şekilde idrak edebilmeleri için belediye olarak bayram öncesinde tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Başta veteriner hekimimiz olmak üzere, Temizlik İşlerimiz, Fen İşlerimiz büyük bir koordinasyon içerisinde çalıştılar. Sağ olsunlar şu ana kadarda çok ciddi bir şekilde teşekkür dönüşlerini almış bulunmaktayız. Çünkü bizler tevazuyla, samimiyetle, gayretle genel merkezimiz ve her zaman desteğinizi yanımızda hissettiğimiz siz büyüklerimiz başta olmak üzere bu güzel ilçeye hizmet etmek üzere söz verdik. Sizlerle birlikte bu hizmetlere inşallah devam edeceğiz. İnşallah Cenab-ı Hak’tan dileğimiz, temennimiz, bir daha ki senelerde de Kurban ve Ramazan Bayramlarında bizleri bir ve beraber eylesin. Birliğimiz daim olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. “Dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen ise; “Hem emniyet ve asayiş içerisinde hem de temizlik yüklü bir Kurban Bayramı’nı geride bırakmak üzereyiz. Sayın Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Emniyet ve asayiş güçlerimize sakin nezih ve emniyetli bir ortamda bayramı bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’de yaptığı konuşmada, “Hacılar üzerine düşeni yapıyor. Bundan önceki bayramlaşmalarda da birlik ve beraberliğin örneklerini burada görmüş oluyoruz. İşte görüyorum, bundan önceki Başkanımız Allah sıhhat ve sağlık versin Doğan Ekici Başkanımıza. Onun yapmış olduğu hizmetlerin şu anda da Bilal kardeşimiz zaten Belediyeye de yabancı değildi. Onunda tecrübesiyle birlikte Hacılar’ı gerçekten bir cazibe merkezi yapacaklarından eminiz. Bunda hiç şüphemiz yok. Kendilerini tebrik ediyoruz. Şu an itibari ile kentsel dönüşümde çok kısa bir zaman içerisinde insanların evlerine oturması da ayrıca taktire şayan bir durum. Hepsini tebrik ediyorum. Ben inanıyorum ki güzellikler bozulmadığı sürece birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece de güzel şeylerin oluşacağı kesin diye düşünüyorum.” Dedi.

Son olarak kürsüye gelen önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız “Kayseri, sanayisiyle, ticaretiyle, turizm faaliyetleriyle, sportif faaliyetleriyle örnek yaşanabilir rahat yaşanabilir bir şehir.  İnşallah belediye başkanlarımız bunu hep beraber gerçekleştiriyorlar. Hizmetlerini anlattılar kentsel dönüşümle alakalı Bilal başkanımız. Değişimleri bir bir görmekteyiz. O yüzden biz inşallah yolumuza devam edeceğiz ve doğru yaptığımız kadar da inşallah güçleneceğiz. Ben bütün bu duygu ve düşüncelerle, kardeşlik duygularının Allah’a yakınlığın, Allah’ın rızasına râm olmanın bir vesilesi olan Kurban Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun inşallah.” dedi.

Bayramlaşma töreni, Hacı Ali Çakıcı tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın duası ve protokolün vatandaşlarla bayramlaşması ile son buldu.

Valilik bayramlaşma proğramı

Valilik bayramlaşma ziyaretlerine  Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner yıldız, İsmail Tamer, Hülya Nergis, Emrah Karayel, MHP Milletvekili Baki Ersoy ,İl Başkanı Serkan Tok ve bazı protokol üyeleri katıldı.  Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi ve Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi, Emniyet Müdürlüğü ve Huzurevi ile devam ettik.

AK Parti Kayseri Teşkilatının bayramlaşması..
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, önceki Bakanlar Mustafa Elitaş ve Taner Yıldız, Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç  ve İlçe Belediye Başkanları, İl ve İlçe Teşkilatların ve vatandaşlarla bayramlaşma programında bir araya geldi. İl başkanı Şaban Çopuroğlu ‘Bizleri Kurban Bayramı’na ulaştıran Rabbimize hamd olsun. birlikte bereket, birlikten güç doğar. AK Parti teşkilatı olarak her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Allah bu birliğimizi daim etsin’ dedi.

AK PARTİ İL YÖNETİMİ, MİLLETVEKİLLERİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDE

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Ak Parti İl Yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Milletvekilleri Hülya Nergis, Taner Yıldız ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serkan Tok, İl Yöneticileri ve Milletvekili Baki Ersoy ile bayramlaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşma yapan MHP İl Başkanı Serkan Tok, ‘’Bayramlar sevinçlerin paylaşıldığı müstesna günlerdir. Partimizi ve şahsımızı ziyaretinizden büyük bir mutluluk duyduk dedi. Tok, Allah nasip etti arifeye kavuştuk yarında inşallah bayram hep birlikte bayramlara da kavuşuruz. Bizlerin bu rahatlıkta bayram geçirmesini sağlayan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Türk İslam dünyasının Arefe sini ve bayramını tebrik ediyorum dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da, Arefe bayramın habercisi inşallah bayramıda cenabı Allah nasip eder. Bayramlarda konu komşu ziyareti ile oluyor. Bayramlarda üzerimize çok fazla iş düşüyor ama komşularımızı da ziyaret etmemiz gerekir. Tüm İslam âleminin mübarek kurban bayramını tebrik ediyorum dedi.

Önceki dönem Enerji Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, hem arifenizi hemde kurban bayramınızı tebrik ediyorum. Bu ziyaretimiz her hangi bir parti ziyareti değil Cumhur ittifakının en önemli iki unsuru olan AK Parti ve MHP nin bir araya gelmesidir. Türkiyede istikrarın en önemli parçası olan iki parti Ak Parti ve MHP nin bir ayrı önemi var. O yüzden ben şahsınızda ve tüm MHP li kardeşlerimizin ve islam âleminin bayramlarını tebrik ediyorum dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da, her şeyden önce arefenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum. Birliğin beraberliğin, kardeşliğin, dayanışmanın en güzel sembolü bayramlar. O açıdan birbirimizin kadir kıymetini bilmemiz gerekir dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Baki Ersoy’da, bizlerde birlik ve beraberlikle bir araya geldik. Bundan sonrada Cenabı Allah nasip ederse birlik ve beraberliğimiz devam eder. Bayramlar çok önemli. Bayramlarda insanlar manevi dünyasını çek etmesi gerekir. Bu vesile ile bayramlar önemlidir. İl Başkanlığı olarak Doğutürkistanlı kardeşlerimiz ve Şehit ailelerimiz ile birlikte geçiriyoruz. Rabbim dirlik ve beraberliğimizi bozmasın. Dedi.

YAHYALI’DA BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde Kurban Bayramı münasebeti ile bayramlaşma töreni düzenlendi.

Yahyalı Belediyesi bahçesinde yapılan bayramlaşma törenine, Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Göriş, siyasi parti başkanları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Bayramlar kardeşliğin biraz daha ön plana çıktığı günlerdir. Cenab-ı Allah’a şükür ediyorum. İyi ki bayramlar var. Bayramlar uzakları yakın ediyor, küsleri barıştırıyor, dargınları ise bir araya getiriyor. Bu açıdan bayramlar çok önemli. Bayramların güzelliği kadar, Yahyalı’mızın da özelliği ve güzelliği var. Bugün siyasi parti temsilcilerimiz burada. Seçimden sonra birbirini kucaklayan, kardeşliğin ön planda tutulduğu bir ilçedeyiz. Bu açıdan biz oldukça şanslıyız.  Bugün sağlık il müdürümüz aramızda. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sağlık İl Müdürümüz göreve başladıktan sonra, ilçemize gecikmiş olan hizmetler gelmeye başladı. Sağlık alanında ilçemizde makas çok açıktı. Sayelerinde makas biraz daraldı. İnşallah yeni yapılan Yahyalı Devlet Hastanemizde hizmet vermeye başlayınca, ilçemiz bir kaç tık daha yukarı çıkacaktır. Biz asayiş yönüyle de iyiyiz. Biz güzel bir ilçede yaşıyoruz. Diğer kurumlarımızla da bir ahenk içerisindeyiz. Sen, ben yok, biz anlayışı içerisinde çalışıyoruz. Tabi bunun bereketini de ilçe olarak görüyoruz. “ diye konuştu.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ise konuşmasında “ Yahyalı’da, Kayseri’de ve gurbette yaşayan kardeşlerimizin bayramını kutluyorum. Ülke olarak, millet olarak ve İslam Dünyası olarak kardeşce ve huzurla geçirdiğimiz bir bayram olmasını temenni ediyorum. Bu bayram vesilesiyle Cenab-ı Hak, dünyadaki eziyet altında, zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimiz esenlik ve huzur versin diye dua ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MELİKGAZİ DİYANET GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Melikgazi İlçe Müftülüğü tarafından ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerin; ahlak, erdem ve değerler eğitimi dediğimiz bir takım güzel duygu ve düşünceleri sağlamak amacıyla Melikgazi Diyanet Gençlik Merkezi açıldı.

Yaz Kur’an kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığımız ve bütün müftülüklerimiz gençlerimize büyük bir önem ve ehemmiyet vermektedir. Hem Kur’an kursumuzun, hem de camimizin gençlik kolları vardır. Ve bu gençlik kolları faaliyetlerine devam ediyor. Gençlik kollarımızın temsilcileri her 15 günde bir toplantı yapar. Aralarında istişare ederler ve faaliyetlerini gözden geçirirler. Kur’an kursu öğreticilerimiz ve din görevlilerimiz gençlerimizle beraber birçok faaliyetler icra etmektedir. İşte açılışını yaptığımız bu gençlik merkezi Büyük Poyraz Gençlik Merkezidir. Büyük Poyraz Camiimizin açılışı bundan 1 yıl önce yapıldı. Ve bu Camiimizin yapımında Melikgazi Belediyemizin büyük emekleri var. Melikgazi Belediyemizin öncülüğünde yapıldı. Hayır, sahiplerimiz katkı sağladılar ve birçok Kur’an kurslarımızın tamirinde, inşaatında, restorasyonunda Melikgazi Belediyemizin büyük katkıları var. Kaymakamlığımızın katkıları var. Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere Melikgazi eski Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a ve bu camiinin ve gençlik merkezinin tesisinde emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Öncelikle gençlik merkezimiz hayırlı olsun. Güzel bir imkân oluşmuş. Biz belediye olarak emrinizdeyiz. Her türlü hizmeti size kavuşturmak için uğraşacağız. Yeni camiler ve Kur’an kursları hayata geçireceğiz inşallah. Talas’ta el ele verdik ve 12 tane caminin temelini attık. 10 tanesinin açılışını görev süremin içerisinde yaptık. Şu anda kalan 2 camiyi takip ediyorum. Onlar da Talas’ta bu yazın sonunda bitecek. Aynı şekilde şu anda Melikgazi Belediyesi olarak Melikgazi ilçemizde ihtiyaç olan 4 tane cami yeri ile ilgili çalışmalara başladık, planları, projeleri bitti. Müftülüğümüzle birlikte üniversitemizin içerisine 1 cami daha yaptıracağız.

Sizlere yazın çocuklarınızı Kur’an kursuna gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum Ben Diyanetimize, emeği geçen buradaki hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bu çocukları hem ailelerine, hem ülkemize, hem de İslam’a hayırlı birer evlat olarak yetişmeyi nasip etsin diyorum.” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven ise, “başarılı bir eğitim hayatı geçirdiniz. Yaz tatiline girdiniz, tabi ki oynayacaksınız. Onun için eğlenmek ve oynamak sizin de hakkınız. Ama eğlenirken öğrenmek, yeni arkadaşlar edinmek, hele bir de özellikle telefon ve internetten uzak durarak, insan olarak birbirinizi tanımak için böyle bir imkân hazırladık. Buradaki imkânı iyi bir şekilde değerlendireceğinizden eminim. Burada bir taraftan Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyorsunuz. Diğer taraftan ahlak, erdem ve değerler eğitimi dediğimiz bir takım güzel duygu ve düşünceleri kazanıyorsunuz. Aynı zamanda geleceğe dönük olarak ve “ne yapabilirim” düşüncesine sahip olarak kendinizi geliştirmek durumundasınız.

Kıymetli gençler! Sizler bizlerin evladısınız. Evlatlarımız olarak sizlere en iyi hizmeti sunmanın derdindeyiz. Bununla birlikte sizler buradan namaz eğitimini ve birlikte hareket edebilme eğitimini de almış oluyorsunuz. Haftada iki gün de olsa mutlaka bir camiye gidelim. En yakın camilerimize mutlaka gidelim; öğle namazlarını camide cemaatle birlikte kılalım. Böylece sizler evlerinize döndüğünüz zaman annenize, babanıza, kardeşlerinize, abinize ve ablanıza, hatta komşularınızın çocuklarına buradaki eğitimi anlatmış olacaksınız.” dedi.

Düzenlenen programa İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, öğrenciler ve velileri katıldı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN PROFESYONEL KURBAN HİZMETİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kurban Bayramının ilk gününde Oymaağaç Mahallesi’ndeki kurban satış ve mobil kesim yerinde vatandaşlarla bayramlaştı. Vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, “Hemşehrilerimizin daha huzurlu bir şekilde daha hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Kayserililere en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek adına oluşturulan Oymaağaç Mahallesi’ndeki mobil kurban kesim yerinin teknolojik, hijyenik, sıhhi bir kesim alanı olması ve tüm detayların düşünülmüş olması dolasıyla vatandaşlarda memnuniyet oluşturuyor. Bayramın ilk gününde kurban kesim yerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların sevgisiyle karşılandı.

Kesim yerinde bulunan herkesin Kurban Bayramını tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımız; sabahın erken saatlerinden itibaren daha hijyenik şartlarda kurban ibadetlerini yerine getirebilmek için Oymaağaç mobil kesim yerindeler. Kocasinan Belediyesi olarak Oymaağaç ve diğer kesim yerlerimizle ilimiz sakinlerinin Kurban ibadetlerini huzurlu ve sıhhi bir şekilde yerine getirebilmeleri için gayret ediyoruz. Bu çerçevede kurban kesim merkezlerimizin hizmet kalitesini her yıl artırıyoruz. Vatandaşlarımızın da beşincisini gerçekleştirdiğimiz uygulamadan yararlanıp, memnuniyetlerini bildirmeleri bizlere mutluluk veriyor. Kesim merkezimizde işinin ehli kasaplar tarafından kurbanların kesiliyor olması, en güzel şekilde paketlenip teslim edilmesi halkımız tarafından büyük beğeni topluyor. Ayrıca kesim yerimizde ücretsiz veteriner hizmeti de veriyoruz. Burada kurbanlıklar, veteriner kontörlünden geçtikten sonra kesiliyor. Özellikle düzenli bir ortamda çevreyi kirletmeyen bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen; gerek mesai arkadaşlarıma gerekse İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nden çalışan personeller olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bütün gayretimiz, insanların mutluluğu, huzuru ve yüzlerinin gülmesi içindir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, daha sonra kurban kesim merkezine gelen vatandaşlara kendi elleriyle ekmek arası kavurma ve ayrandan oluşan ikramlardan servis etti.

Mobil kesim hizmetinin kendileri için büyük kolaylık olduğunu belirten vatandaşlar ise mükemmel olarak nitelendirdikleri organizasyondan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN MÜSİAD’A BAYRAM ZİYARETİ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi’ne bayram ziyaretinde bulundu.

Kurban Bayramı’nın ikinci günü itibariyle bayram ziyaretlerine devam eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte MÜSİAD Kayseri Şubesi’ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. MÜSİAD’ın yeni hizmet binasını da inceleyen Başkan Memduh Büyükkılıç sözlerine MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Mehmet Kütahneci’ye hayırlı olsun dileklerini ileterek başladı. Bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Allah’a şükürler olsun ki bir Kurban Bayramı’na daha eriştik. Ne büyük lütuf Ya Rabbi! Tekbirler getiriyoruz. Arafat’takilerin dualarına bizim dualarımız ilhak ediyor. Bu güzel duyguları yaşıyoruz. Tabi Bayram birlik demek, kardeşlik demek, dayanışma demek, huzur demek varsa ufak tefek dargınlıklar, onların giderilmesine vesile olmak demek.  Yerel yönetimler olarak da sağlık, çevre ve tarım müdürlüklerimizle birlikte Kurban Bayramı’nda şehrimize en güzel şekilde hizmeti veriyoruz. Bayramın ikinci gününde de MÜSİAD’ımızdayız. Bu güzel insanların Cenab-ı Allah sayısını arttırsın diliyorum. Şuurlu güzel hizmetler yapmaya vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Tüm İslam Coğrafyası’nın da bayramını kutlayan Başkan Memduh Büyükkılıç, bu coğrafyalarda yaşanan sıkıntıların son bulmasını dileyerek “mazlum insanların sesi Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da sağlıklı ömürler diliyorum”  diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamalarının ardından MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetimi ile bir araya geldi.

Kursiyerler Kurban Kesimi Gerçekleştirdi

KURBAN KESİMİ KURSİYERLERE TAM NOT

Önce teorik öğrendiler sonra uyguladılar …

Kurban Bayramının öncesi Mesleki Eğitim olarak KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN (KURBAN) KESİMİ ” kursu açtıklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN (KURBAN) KESİMİ” kursuna iştirak eden kursiyerlerin kurban bayramında kesimlere tam not aldıklarını söyledi

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika …

Kurban Bayramında kendi kurbanı kesmek isteyenler veya bu meslekte istekli ve bu konuda çaba sarf etmek isteyenlere yönelik kurban kesim kursu açarak KENDİ KURBANINI KENDİN KES adı altında uygulamalı ders verdiklerini belirten Dr.Palancıoğlu, “Şehrimizde inşa ettiğimiz kapalı semt pazaryerleri aynı zamanda kurban kesim yerleridir. Ayrıca şehrimizde kurbanlar genellikle bağ ve bahçeli sayfiye alanlarında kesilmektedir. Dolayısı ile isteyenler kendi kurbanlarını kendi kesebilmektedir. Ancak bu konuda yeterli bilgisi ve tekniği bilmeyenler için kurs açtık. Kurslarımız bu sayesinde kendi kurbanını kendi kesebildiler. Dolayısı ile Kurban bayramının ilk günlerinde kasaplarda yığılma ve birikmelerde bir bakıma önlendi. KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN (KURBAN) KESİMİ kursunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verildi. Ancak esas notu kendi kurbanlarını keserek aldılar.” dedi.

MELİKGAZİ’DE İŞÇİNİN ALIN TERİ KURUMADAN  BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDENDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kurban Bayramı öncesi belediyede işçi statüsünde çalışanların devlet ikramiyelerini tam ve zamanında ödendiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak çalışanların maaş, ikramiye ve diğer alacaklarını her zaman tam ve zamanında ödediklerini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri nüfusunun yarısına hizmet verdiklerini bu sayısının hafta sonu ve bayramlarda daha da arttığını kaydetti.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu,“Örnek ve referans belediye çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçemizde daha seri, etkin ve verimli aynı zamanda kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu bayramda vardiya usulü görev yapacak tüm ekip çalışanlarına teşekkür ediyor. Bayramlarını kutluyorum. 6772 Sayılı Kanuna istinaden devlet ikramiyesinin üçüncü  dönem ödemesi bayram öncesi hesaplarına yatırıldı. Belediyemizde işçi statüsünde çalışan personelimize ödeme yapılarak bayram alış-verişlerine katkı sağlandı.”dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, bu bayramda da belediye işçilerinin çifte bayram yaptığını bundan dolayı da mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

KAYSERİ DİYANET GENÇLİK MERKEZİ YAZ KUR’AN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI

EĞİTİM İŞİ FEDAKÂRLIK, GAYRET, SAMİMİYET VE İHLAS İSTER

İl Müftülüğü tarafından Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerin; ahlak, erdem ve değerler eğitimi almaları amacıyla açılan Diyanet Gençlik Merkezi’nin Yaz Kur’an kursu kapanış programı düzenlendi.

Yaz Kur’an kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü İsa Güler, tamamlanan yaz Kur’an kursu hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra söz alan İl Müftüsü Güven, “7 haftalık bir programın sonucunda böylesi güzel bir program hazırlayan ve bu programda da özellikle gençlerimizin öğrendiklerinden hareketle bizlere sunumlar yapılması için böyle bir organizasyonu yapan gençlik koordinatörümüz değerli arkadaşımız İsa Güler beye, burada öğrencilerimize hizmet veren hocalarımıza, arkadaşlarıma ve aynı zamanda özellikle sosyal etkinlikler ve gezilerde bizlere destek veren eğitim koordinatörlerimize siz öğrencilerimiz ve aileleri adına teşekkür ediyorum.

Eğitim işi fedakârlık, gayret, samimiyet ve ihlas ister. Eğer bunlar yoksa ya da bir tanesi eksikse ortaya sorunlar çıkar. Burada samimiyetle gayret gösteren ve aynı zamanda sabırlı bir eğitim süreci geçiren mesai arkadaşlarıma, hizmet veren arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. 7 hafta boyunca burada özellikle gençlerimize biz daha güzel bir eğitim verebilelim diye böyle bir program düzenledik. Hepiniz biliyorsunuz. Yaz Kur’an kurslarımız bütün camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda devam ediyor. Devam eden Kur’an kurslarımızda on binlerce gencimiz dini eğitim, Kur’an eğitimi, ahlak ve değerler eğitimi alıyor. Bunlarla birlikte yeni faaliyete geçirdiğimiz bu Gençlik Merkezi’mizde de özellikle hem bu bölgeden ve şehrimizin başka yerlerinden gelebilecek durumda olan gençlerimizi alıp güzel bir eğitim verelim dedik. İnşallah Gençlik Merkezlerini çoğaltıyoruz. Her ilçemizde bir gençlik merkezimiz olacak, bir de İl Müftülüğümüze ait bir Gençlik Merkezimiz olacak. Buralarda yıl içerisinde de çeşitli programlar ve aktiviteler yapacağız.” Dedi.

Düzenlenen programa İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven,  İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü İsa Güler, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube’de Bayramlaşma
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Bayramlaşma programını Arefe günü yaptı. Eğitim Kültür ve Gençlik Merkezinde gerçekleşen bayramlaşma törenine Eğitimciler büyük ilgi gösterdi. Bayramlaşma Programında Şube Sekreteri Abdullah KARABULUT konuşma yaptı. Karabulut yaptığı konuşmada; Bayramlar birlik, kardeşlik ve paylaşma adına önemli günlerdir. Bizde bu anlamda sendika olarak birliğe kardeşliğe paylaşmaya önem veriyoruz. Üyelerimizin aileleriyle ve yakınlarıyla huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz.
Genel Merkez Yöneticilerimiz Toplu Sözleşme sürecini yönetmekte, bizim adımıza Kamu işveren heyetiyle sürekli müzakere halindedir. Bu çalışmalardan müjdeli haberler bekliyoruz. Bilindiği gibi dün (9 Ağustos’ta) 20 Bin öğretmen ataması yapıldı Kayseri’ye 174 genç öğretmenimiz atandı. Yeni atanan öğretmenlerimize ve ailelerine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. dedi. Bayramlaşma programına Başkan yardımcıları Mehmet Emin ASLANTÜRK, Hacı SARI ve Ahmet KUCUR, İlçe Başkanları ve üyelerimiz katıldı. Bayramlaşma Programı karşılıklı iyi dilek temennilerinin iletilmesi ile sona erdi.

BAŞKAN ÖZTÜK KURBAN PAZARINI GEZDİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kurban Bayramı arefesinde ilçeye kurulan kurban satış pazarını ziyaret etti.

Kurban Pazarında esnaf ve vatandaşların Arefe ve bayramlarını kutlayarak, hayırlı alışverişler temennisinde bulunan Başkan Esat Öztürk, esnaf ve vatandaşlara çikolata ikramında bulundu.

Kurban Pazarı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Öztürk; “ Öncelikle Yahyalı’daki hemşehrilerimizin, Türkiye ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin, soydaşlarımızın, dindaşlarımızın hem arefelerini hem de yarın idrak edeceğimiz bayramlarını tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah bizleri, sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içerisinde nice nice bayramlara kavuştursun diye dua ediyorum. Benim öncelikle bir teşekkürüm var. Burada emeği geçen Fen İşleri Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, Zabıta Müdürlüğümüze, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze ve veteriner kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bu bayram vatandaşlarımıza daha derli toplu daha disiplinli bir kurban pazarı ve kurban kesim noktası tahsis ettik. Arefe Gününde pazarımızı gezdik. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık satan hemşehrilerimizle görüştük. Onlarında memnuniyetini görünce bizde mutlu olduk. Bu bayram bir takım tedbirler aldık. Zaman zaman kurban kesim sırası ile ilgili sıkıntılar olduğu konusunda duyumlarımız vardı. Bizde bu bayram buna itina gösterdik. Bu bayram kesim sırasını kamera kaydı altına alarak listeledik. Bu sıraya kesinlikle riayet edilecektir. Hemşehrilerimizden bir istirhamım olacak. Lütfen yaşını doldurmayan hayvanları kurbanlık olarak satmasınlar. Maalesef kurban yaşını doldurmayan hayvanları buraya getirmişler. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. İnşallah önümüzdeki bayramdan itibaren pazarımıza nizamiyeden alacağız. Artık pazarımıza tek noktadan giriş yaptırarak, yaşı gelmemiş büyükbaş hayvanların kurbanlık olarak satılmasına izin vermeyeceğiz. Ben, bu vesile ile idrak edeceğimiz Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Dünya coğrafyasında yaşayan tüm Müslüman Kardeşlerimin bayramı mübarek olsun.” diye konuştu.

AKKIŞLA MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Akkışla İlçe Müftülüğü tarafından çocukları sabah namazına ve camiye alıştırma uygulaması kapsamında, 40 gün boyunca sabah namazına camiye gelen ve Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Akkışla İlçe Müftüsü Abdullah Korkut, Bu memlekete yapabileceğimiz en büyük iyiliğin bu memlekete faydalı bireyler yetiştirmek olduğu hassasiyetiyle gerek yıl içerisinde yaptığımız Kur’an kursları ve cami hizmetlerimiz ve özellikle yazın Yaz Kursu olarak yürüttüğümüz Kur’an kursu çalışmalarımızın bu gün final programını gerçekleştiriyoruz. Öncelikle programımıza teşrif eden saygıdeğer İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven hocama,  değerli Belediye Başkanımız Ayhan Aslan beyefendiye, değerli protokole ve kıymetli gençlerimize teşekkür ediyorum. Çünkü bu çalışmalara büyükler olarak sahip çıkıldığı zaman gençler de gereken hassasiyeti gösterecektir.

İlçemizde şuanda, 19 camimizde 346 öğrencimiz yaz kurslarımıza devam ederken bu yıl gençlerimiz sadece kursa gelip gitmesin, asıl amaç olan dinini, ahlakını, vatan ve milletini bilen, seven ve gereken hassasiyeti gösteren bireyler olarak yetişmesi açısından cami devamlılığının önemine binaen 40 gün sabah namazına devam eden öğrencilerimizi bisikletle ödüllendirelim diyerek bir kampanya başlattık. Burada da camilerimizde sadece belli bir yaşın üstünde değil, her kesimden, her yaş grubundan, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla camilerimizin şenlendiği, insanımızın da camilerle neşelendiği bir ortamın oluşmasını arzu ettik. Hamdolsun, planladığımızın daha üzerinde bir katılımla 84 öğrencimiz bu gün bisiklet hediyesi alacaklar. Her birisi 40 günü tamamladılar. Bu program vesilesiyle kız öğrencilerimizden 14 tanesi de sabah namazı programına katıldılar. Bundan sonra camilerimiz sadece yaşlılarla değil, her yaş grubundan, kadınıyla-erkeğiyle şenlendiği, coşkulu bir şekilde ibadet ortamının hayatın merkezi haline geldiği camilerimiz inşallah dolup taşacaklar. Bu vesileyle çalışmalara destek veren başta saygıdeğer İl Müftümüze, Belediye Başkanımıza ve Akkışla halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. ”dedi.

Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, “Değerli İl Müftümüz Sayın Şahin Güven hocamıza teşekkür ediyorum. İl Müftümüze yakışır bir İlçe Müftümüzün huzurundayım; gurur duyuyorum. Hocamızın söylediği gibi 19 camimizde 346 kişi; yani Milli Eğitimde kayıtlı öğrencilerimizin tamamına yakını buraya ilgi ve alaka göstermiştir. İlçe Müftümüzün ve İl Müftümüzün burada gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

Bizim dinimiz temel olan dersimizdir. Biz çocuklarımıza bu ahlakı ve bu değerleri verirsek gerisi teferruattır diye düşünüyorum. Çünkü çocuklarımızın annesine, babasına, vatanına, milletine, bayrağına saygılı, sevgili olması için bu dersimizin, bu camilerimizin dolup taşması gerekiyor. Ben annelerimize de teşekkür ediyorum. Bu programda emeği geçen İl Müftümüze, İlçe Müftümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan İl Müftüsü Güven, böylesine anlamlı ve önemli bir programda bizleri bir araya getiren Rabbimize sonsuz Hamd-ü Senalar olsun. Sonra da buna vesile olan başta İlçe Müftümüz, Kıymetli arkadaşımız Abdullah Korkut hocamıza ve onunla birlikte gece gündüz demeden çalışan, mücadele eden İmam-Hatiplerimiz, Kur’an Kursu hoca hanımlar ve Müezzin Kayyım’larımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Akkışlamız’da mutlaka 04-06 yaş grubu Kur’an kursu açmalıyız. Din görevlilerimiz bu konuda bizlere yer konusunda yardımcı olsunlar. Tadilat ve tamiratı varsa belediye başkanımız inşallah bizlere yardımcı olacaktır. Onun haricinde sınıfların masasını, sandalyesini, dolaplarını İl Müftülüğü olarak biz göndereceğiz. Ayrıca oyun odaları hazırlıyoruz ve oyun odasının bütün oyuncaklarını da İl Müftülüğü olarak biz gönderiyoruz. Eğer çocuklarımız 4, 5 ve 6 yaşlarında din, değerler, ahlak ve Kur’an eğitimi alacak olursalar onlar büyüdüklerinde anne-babalarına saygılı evlat, vatana, millete ve memlekete sevdalı evlat/genç, kendisini yaratan Rabbine ihlasla ve samimi bir kul olurlar.” dedi.

Konuşmaların sonrasında protokol tarafından 84 çocuğa bisiklet dağıttılar. Ödül törenine, İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, Akkışla İlçe Müftüsü Abdullah Korkut, daire amirleri, camiye ve yaz Kur’an kurslarına devam eden çocuklar, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN ÖZTÜK KURBAN PAZARINI GEZDİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kurban Bayramı arefesinde ilçeye kurulan kurban satış pazarını ziyaret etti.

Kurban Pazarında esnaf ve vatandaşların Arefe ve bayramlarını kutlayarak, hayırlı alışverişler temennisinde bulunan Başkan Esat Öztürk, esnaf ve vatandaşlara çikolata ikramında bulundu.

Kurban Pazarı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Öztürk; “ Öncelikle Yahyalı’daki hemşehrilerimizin, Türkiye ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin, soydaşlarımızın, dindaşlarımızın hem arefelerini hem de yarın idrak edeceğimiz bayramlarını tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah bizleri, sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içerisinde nice nice bayramlara kavuştursun diye dua ediyorum. Benim öncelikle bir teşekkürüm var. Burada emeği geçen Fen İşleri Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, Zabıta Müdürlüğümüze, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze ve veteriner kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bu bayram vatandaşlarımıza daha derli toplu daha disiplinli bir kurban pazarı ve kurban kesim noktası tahsis ettik. Arefe Gününde pazarımızı gezdik. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık satan hemşehrilerimizle görüştük. Onlarında memnuniyetini görünce bizde mutlu olduk. Bu bayram bir takım tedbirler aldık. Zaman zaman kurban kesim sırası ile ilgili sıkıntılar olduğu konusunda duyumlarımız vardı. Bizde bu bayram buna itina gösterdik. Bu bayram kesim sırasını kamera kaydı altına alarak listeledik. Bu sıraya kesinlikle riayet edilecektir. Hemşehrilerimizden bir istirhamım olacak. Lütfen yaşını doldurmayan hayvanları kurbanlık olarak satmasınlar. Maalesef kurban yaşını doldurmayan hayvanları buraya getirmişler. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. İnşallah önümüzdeki bayramdan itibaren pazarımıza nizamiyeden alacağız. Artık pazarımıza tek noktadan giriş yaptırarak, yaşı gelmemiş büyükbaş hayvanların kurbanlık olarak satılmasına izin vermeyeceğiz. Ben, bu vesile ile idrak edeceğimiz Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Dünya coğrafyasında yaşayan tüm Müslüman Kardeşlerimin bayramı mübarek olsun.” diye konuştu.

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KURAN KESİM YERLERİNDE HİJYENİ SAĞLADI

Melikgazi Belediyesi kurban kesim yerlerinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kesim yerlerinde ve kurban pazarlarında inceleme yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, temizlik çalışmalarına katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için temizlik ekiplerinin gece-gündüz çalıştığını ifade eden Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Serkent Pazar yerini ve diğer pazar yerleriyle beraber kesim yapılan yerleri gezdik. Kurban kesimi artık sonlandırılıyor. Kesim alanlarındaki temizleme ilaçlama faaliyetlerini inşallah bugün hız vererek tamamlayacağız. Önümüzdeki üç-dört gün boyunca sürekli ilaçlama kireçleme ve temizlik çalışması ile birlikte vatandaşlarımızın en iyi şekilde konforunu sağlayacağız.  Ekiplerimiz, kapsamlı bir şekilde temizlik ve hijyen çalışmasını yürütüyor. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak amacıyla ekip arkadaşlarımla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kurban Bayramı’nda büyük özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Tekrar tüm vatandaşların bayramını tebrik eden Dr. Palancıoğlu,  Kurban Bayramı’nın başta Türkiye’ye ve tüm İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

BAŞKAN ALTUN, PERSONELLE BAYRAMLAŞTI

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kurban Bayramı sonrası ilk iş gününde belediye personeli ile bir araya gelerek bayramlaştı.

Park ve Bahçeler, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlükleri ile idari binada hizmet veren personeliyle bir araya gelen Başkan Altun, belediye çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Özkan Altun;”Bayramın ardından ilk mesai günümüzde Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile belediyemiz çerisinde çalışan mesai arkadaşlarımız ve farklı işlemler için belediyemizde bulunan vatandaşlarımızla bayramlaştık. Gerçekten her bir arkadaşımız gerek bayram öncesi gerekse bayramda mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir çalışma ortaya koydu. Dayanışma ve birliktelik içinde sergilediğimiz uyumlu çalışmayla hamdolsun sorunsuz bir bayram geçirdik. Bünyan Belediyesi olarak biz büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin her ferdine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor,birlik ve beraberlik içinde geçecek nice bayramlar diliyorum” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Uganda Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga’dan  Kayseri OSB’ne ziyaret

Uganda Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga, Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ve beraberindeki heyet; Kayseri Organize …