Ana Sayfa / Haberler / Spor / Kayseri ve Niğde’den spor haberleri..

Kayseri ve Niğde’den spor haberleri..

Hentbol Bayanlarda Bölgesel Lig Hazırlığı

Kayseri Hentbol Spor Kulübü Bayan Takımı, Bölgesel Lig Grup Müsabakalarına Hazırlanıyor

Hentbol’de 2018-2019 sezonu kadınlar bölgesel lig grup müsabakaları Ordu, Gaziantep ve Kütahya’da yapılacak.

Kayseri’yi bölgesel lig kadınlar grup müsabakalarında temsil edecek olan Kayseri Hentbol Spor Kulübü bayan takımı Gaziantep’te rakipleri ile karşı karşıya gelecek.

Kayseri Hentbol Spor Kulübü Başkanı Osman Yıldırım, bayanlarda iyi bir jenerasyonu kulüp bünyelerinde bulundurduklarını belirterek Gaziantep’te yapacakları grup müsabakalarında 5 takım arasında ilk iki sırada yer alarak bir üst tura çıkmayı hedeflediklerini kaydetti.

Gaziantep’te yapılacak grup müsabakaları hakkında açıklamalarda bulunan başkan Yıldırım, “23-27 Mart 2019 tarihleri arasında Gaziantep’te bölgesel lig müsabakalarına katılacağız. Kayseri Hentbol Spor kulübümüzde 15 yaş ortalamalı 16 sporcumuz bulunuyor. Müsabakalara kadar Talas Spor Salonu’nda haftada 2 gün antrenman yapmaya çalışıyoruz. Gaziantep Gazikent Spor Salonu’nda 23 Mart 2019 Cumartesi günü başlayacak müsabakalarda; Karaman Veteranlar Spor Kulübü, Gaziantep Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü, Mersin Volhent Spor Kulübü, Konya Kasırga Spor Kulübü takımları ile ilk 2’ye kalmak için mücadele edeceğiz.

Kayseri’de hentbol branşında uzun süreden beri kız takımımız yoktu. Ciddi anlamda Erciyes Üniversitesi’nin Süper Lig bayan hentbol takımı dışında ilimizden bayan takım liglerde uzun süre yer almadı. Bizde bu yıl yeni jenerasyon bayan sporcularımızla bir kız takımı oluşturmak istedik. Sporcularımızın tamamı ortaokul ve lise çağındaki kızlarımızdan oluşuyor. Hepsi bizim alt yapı sporcularımız. İyi bir jenerasyon ile iyi bir yere geleceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

BAL LİGİ MÜSABAKA PROGRAMI

17.03.2019  PAZAR                           ATATÜRK DIŞ YAN AÇIK SAHA                         SAAT

TALASGÜCÜ BLD.SPOR                                   68 AKSARAY BLD.SPOR                                                                  14.00

M HÜRÖZTÜRK SÜPER AMATÖRMÜSABAKA PROGRAMI

16.03.2019  CUMARTESİ                V.MUAMMER GÜLER STADI                               SAAT

GÜLTEPESPOR                                                   ESEN MAKİNE BELSİNSPOR                                                            11.00

17.03.2019  PAZAR                           ARGINCIK 2 NO’LU  SAHA                                              SAAT

YOLSPOR                                                           DEMİRSPOR                                                                                       15.00

17.03.2019  PAZAR                          ORGANİZE  STADI                                                 SAAT

HACILAR ERCİYES GENÇLİK                          K.SİNAN ÜLKÜSPOR                                                                         14.00

17.03.2019  PAZAR                          BAŞAKPINAR STADI                                             SAAT

BAŞAKPINAR BLD.SPOR                                  K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                                                                     15.00

17.03.2019  PAZAR                          YAHYALI  STADI                                                   SAAT

YAHYALISPOR                                                   ŞEKERSPOR                                                                                        13.00

17.03.2019  PAZAR                          DEVELİ  STADI                                                       SAAT

DEVELİSPOR                                                       AKKIŞLA GENÇLİK                                                                           15.00

CUMA ULUÇAY 2.AMATÖR  LİGİ  MÜSABAKA PROGRAMI

16.03.2019  CUMARTESİ                SÜMER  2 NO’LU  SAHA                                       SAAT

CIRGALANSPOR                                                               ANADOLU YILDIZLARI                                                                   16.00

16.03.2019  CUMARTESİ                V.MUAMMER GÜLER STADI                               SAAT

Y.B.ŞAFAKSPOR                                                PALASSPOR                                                                                      13.00

16.03.2019  CUMARTESİ                ARGINCIK 2 NO’LU  SAHA                                              SAAT

G.O.PAŞASPOR                                                 SARIZSPOR                                                                                        13.00

17.03.2019  PAZAR                           SÜMER  2 NO’LU  SAHA                                       SAAT

K.MİTHATPAŞASPOR                                        KIRANARDI BLD.SPOR                                                                   15.00

17.03.2019  PAZAR                           V.MUAMMER GÜLER STADI                               SAAT

K.İDMANYURDU                                                 YENİ ERCİYESSPOR                                                                         13.00

K.ASLAN YILDIZSPOR                                     GÖKTÜRKSPOR                                                                                15.00

17.03.2019  PAZAR                          ARGINCIK 1 NO’LU  SAHA                                             SAAT

KAFKASSPOR                                                     FELAHİYE BLD.SPOR                                                                       13.00

A.KIZILIRMAKSPOR                                         MEVLANA YILDIZSPOR                                                                   15.00

17.03.2019  PAZAR                          ARGINCIK 2 NO’LU  SAHA                                              SAAT

K.SİNAN GENÇLİK                                             BÜNYAN BLD.SPOR                                                                          13.00

17.03.2019  PAZAR                          ORGANİZE  STADI                                                 SAAT

FEVZİ ÇAKMAKSPOR                                       MAKİTSPOR                                                                                       11.00                                     

17.03.2019  PAZAR                          İNCESU STADI                                                         SAAT

İNCESU GENÇLİK                                                              SOSUN BİRLİKSPOR                                                                        13.00

17.03.2019  PAZAR                          DEVELİ   STADI                                                       SAAT

BÜYÜLEYENSPOR                                              K.OLİMPİKSPOR                                                                                              13.00

17.03.2019  PAZAR                          YEŞİLHİSAR STADI                                                            SAAT

YEŞİLHİSAR GENÇLİK                                     K.ATLETİKSPOR                                                                                13.00

1.AMATÖR  U-19 LİGİ  MÜSABAKA PROGRAMI

13.03.2019  ÇARŞAMBA                 ARGINCIK 1 NO’LU  SAHA                                              SAAT

TALASGÜCÜ BLD.SPOR                                   K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                                                                     16.00

16.03.2019  CUMARTESİ                V.MUAMMER GÜLER STADI                               SAAT

K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                                     K.SİNAN GENÇLİKSPOR                                                                  15.00

16.03.2019  CUMARTESİ                ARGINCIK 1 NO’LU  SAHA                                              SAAT

GENÇLERBİRLİĞİ                                              ARGINCIK ESNAFSPOR                                                                   13.00

TALASGÜCÜ BLD.SPOR                                   K.ASLAN YILDIZSPOR                                                                     15.00

16.03.2019  CUMARTESİ                ARGINCIK 2 NO’LU  SAHA                                              SAAT

K.İDMANYURDU                                                 ŞEKERSPOR                                                                                       15.00

16.03.2019  CUMARTESİ                ORGANİZE STADI                                                  SAAT

HACILAR ERCİYES GENÇLİK                          YOLSPOR                                                                                           15.00      

17.03.2019  PAZAR                          ARGINCIK  2.NO’LU    SAHA                               SAAT

ANADOLU YILDIZLARI                                     ESEN MAKİNE BELSİNSPOR                                                            11.00

U-17  LİGİ  PLAY-OFF MÜSABAKA PROGRAMI

16.03.2019  CUMARTESİ                ARGINCIK  1.NO’LU    SAHA                               SAAT

YOLSPOR                                                           ERKİLETSPOR                                                                                    11.00

17.03.2019  PAZAR                          V.MUAMMER GÜLER STADI                              SAAT

K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                                     ŞEKERSPOR                                                                                       11.00

17.03.2019  PAZAR                           MİMARSİNAN STADI                                            SAAT

K.ATLETİKSPOR                                                 TALASGÜCÜ BLD.SPOR                                                                   11.00

U-15  LİGİ  PLAY-OFF MÜSABAKA PROGRAMI

16.03.2019  CUMARTESİ                ERKİLET  2.NO’LU    SAHA                                             SAAT

ŞEKERSPOR                                                        K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                                                                     11.00

16.03.2019  CUMARTESİ                MİMARSİNAN STADI                                            SAAT

K.ATLETİKSPOR                                                 TALASGÜCÜ BLD.SPOR                                                                  11.00

17.03.2019  PAZAR                          ARGINCIK  1.NO’LU    SAHA                               SAAT

BAROGÜCÜ                                                       ERKİLETSPOR                                                                                     11.00

M.HÜRÖZTÜRK SÜPER AMATÖR MÜSABAKA NETİCELERİ

ÖZVATAN GENÇLİK’İN                        YOLSPOR’A                                        2 – 1     GALİBİYETİNE            

YAHYALISPOR’UN                              DEMİRSPOR’A                                    7 – 0                 “

ŞEKERSPOR’UN                                 HACILAR ERCİYES GENÇLİK’E           3 – 2                “

BAŞAKPINAR BLD.SPOR’UN              AKKIŞLA GENÇLİK’E                         2 – 1                 “

ESEN MAKİNE BELSİNSPOR’ İLE      DEVELİSPOR’UN                                 2 – 2     BERABERLİKLERİNE

K.SİNAN ÜLKÜSPOR’              İLE       GENÇLERBİRLİĞİ’NİN                         3 – 3                “

 CUMA ULUÇAY 2.AMATÖR  LİGİ  MÜSABAKA NETİCELERİ

CIRGALANSPOR’UN                                     FELAHİYE BLD.SPOR’A                                               4 – 3       GALİBİYETİNE

SOSUN BİRLİKSPOR’UN                                             K.SİNAN GENÇLİK’E                                      1 – 0                      “ 

PALASSPOR’UN                                              G.O.PAŞASPOR’A                                           1 – 0                      “

ANADOLU YILDIZLARININ                         K.İDMANYURDU’NA                                       2 – 1                      “

FEVZİ ÇAKMAKSPOR’UN                            GÖKTÜRKSPOR’A                                          6 – 2                      “

BÜYÜLEYENSPOR’UN                                  YENİ ERCİYESSPOR’A                                 3 – 1                      “

KAFKASSPOR’UN                                          K.OLİMPİKSPOR’A                                         9 – 0                      “

MAKFİTSPOR’UN                                           İNCESU  GENÇLİK’E                                      4 – 0                      “

GÜNEŞLİ GENÇLİK’İN                                  Y.B.ŞAFAKSPOR’A                                         4 – 3                      “

K.MİTHATPAŞASPOR’UN                            MEVLANA YILDIZSPOR’A                            6 – 1                      “

KIRANARDI  BLD.SPOR’UN                        YEŞİLHİSAR GENÇLİK’E                                              5 – 3                      “

SÜMERSPOR’UN                                             SARIZSPOR’A                                                  2 – 0                      “

BÜNYAN BLD.SPOR’                      İLE         K.ASLAN YILDIZSPOR’UN                           0 – 0       BERABERLİKLERİNE

 1.AMATÖR  U-19 LİGİ  MÜSABAKA NETİCELERİ

ARGINCIK ESNAFSPOR’UN                ERKİLETSPOR’A                                 2 – 1   GALİBİYETİNE

K.ASLAN YILDIZSPOR’UN                   GENÇLERBİRLİĞİ’NE                          5 – 2                “         

ESEN MAKİNE BELSİNSPOR’ UN       K.İDMANYURDU’NA                             2 – 1                “

ŞEKERSPOR’UN                                 K.SİNAN GENÇLİK’E                           8 – 1                “

YOLSPOR’UN                                      ANADOLU YILDIZLARINA                    1 – 0                “

 U-17  LİGİ PLAY-OFF  MÜSABAKA NETİCELERİ

K.ATLETİKSPOR’UN                                      YOLSPOR’A                                                      1 – 0       GALİBİYETİNE 

ŞEKERSPOR’UN                                              TALASGÜCÜ BLD.SPOR’A                          3 – 0                      “

K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR’UN                          ERKİLETSPOR’A                                             2 – 1                       “

 U-15  LİGİ PLAY-OFF  MÜSABAKA NETİCELERİ

K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR’UN                                         BAROGÜCÜ’NE                                                               2 – 1       GALİBİYETİNE

ATLETİKSPOR’UN                                        ERKİLETSPOR’A                                             2 – 0                       “             

ŞEKER SPOR”UN                                            TALASGÜCÜ BLD.SPOR’A                          4 – 1                       “

MUSTAFA HÜRÖZTÜRK SÜPER AMATÖR LİGİ  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-YAHYALISPOR                                        21        19        2          0          79        14        59

2-YOLSPOR                                                 21        16        3          2          49        15        51

3-ÖZVATAN GENÇLİK                             21        14        4          3          47        21        46

4-ESEN MAKİNA BELSİNSPOR             21        13        2          6          56        33        41

5-ŞEKERSPOR                                            20        11        3          6          47        30        36

6-HACILAR ERCİYES GENÇLİK            21        9          3          9          39        36        30

7-K.SİNAN ÜLKÜSPOR                            20        8          5          7          37        25        29

8-GENÇLERBİRLİĞİ                                21        7          4          10        42        42        25

9-BAŞAKPINAR BLD.SPOR                     20        7          3          10        32        45        24

10-DEMİRSPOR                                         20        6          5          9          36        41        23

11-K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                      21        7          1          13        27        47        22

12-DEVELİSPOR                                        20        5          5          10        35        49        20

13-GÜLTEPESPOR                                     20        5          2          13        30        57        17

14-AKKIŞLA GENÇLİK                            20        2          4          14        23        65        10

15-ERKİLETSPOR                                      20        1          2          17        13        72        2

Not: Futbol Müsabaka Talimatı’na göre takımların birbiriyle oynadıkları tüm müsabakalar tamamlandıktan sonra, eş puana sahip takımlar kendi aralarındaki müsabaka sonuçlarına göre sıralanacaktır.

 CUMA ULUÇAY  2. AMATÖR LİGİ A-GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-KAFKASSPOR                                         3          3          0          0          15        1          9

2-CIRGALANSPOR                                    3          3          0          0          15        5          9

3-ANADOLU YILDIZLARI                        3          3          0          0          8          3          9

4-BÜYÜLEYENSPOR                                 3          2          0          1          8          4          6

5-K.İDMANYURDU                                   3          1          0          2          12        8          3

6-YENİ ERCİYESSPOR                             3          0          0          3          1          10        0

7-FELAHİYE BLD.SPOR                           3          0          0          3          7          18        0

8-K.OLİMPİKSPOR                                   3          0          0          3          4          21        0         

CUMA ULUÇAY  2. AMATÖR LİGİ B-GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-K.MİTHATPAŞASPOR                           3          3          0          0          15        2          9

2-K.ATLETİKSPOR                                    3          3          0          0          10        0          9

3-KIRANARDI BLD.SPOR                       3          2          1          0          9          4          7

4-A.KIZILIRMAKSPOR                            3          1          1          1          4          3          4

5-MEVLANA YILDIZSPOR                      3          1          0          2          4          11        3

6-YEŞİLHİSAR GENÇLİK             3          1          0          2          7          11        3

7-İNCESU ERDEMSPOR                          3          0          0          3          0          9          0

8-PINARBAŞI  BLD.SPOR                        3          0          0          3          0          9          0

  (PINARBAŞI BLDSPOR VE İNCESU ERDEMSPOR LİGDEN ÇEKİLDİ)

 CUMA ULUÇAY  2. AMATÖR LİGİ C-GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-SOSUN BİRLİKSPOR                            3          3          0          0          8          1          9

2-BÜNYAN  BLD.SPOR                             3          2          1          0          20        4          7

3-MAKFİTSPOR                                         3          2          0          1          9          3          6

4-KILIÇASLAN YILDIZSPOR                  3          1          1          1          3          3          4

5-K.SİNAN GENÇLİK                                3          1          0          2          3          5          3

6-İNCESU GENÇLİK                                 3          1          0          2          7          10        3

7-FEVZİ ÇAKMAKSPOR                          3          1          0          2          12        18        3

8-GÖKTÜRKSPOR                                    3          0          0          3          4          22        0         

CUMA ULUÇAY  2. AMATÖR LİGİ D-GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-SÜMERSPOR                                          3          2          1          0          9          4          7

2-PALASSPOR                                            3          2          1          0          6          4          7

3-G.O.PAŞA SPOR                                      3          2          0          1          7          2          6

4-Y.B.ŞAFAKSPOR                                     2          1          0          1          6          4          6

5-GÜNEŞLİ GENÇLİK                               3          1          0          2          7          12        3

6-SARIZSPOR                                              2          0          0          2          2          5          0

7-ERCİYES İDMANGÜCÜ                        2          0          0          2          0          6          0

                        ( ERCİYES İDMANGÜCÜ LİGDEN ÇEKİLDİ)

 1.AMATÖR  U-19 LİGİ PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1- TALASGÜCÜ BLD.SPOR                      19        17        1          1          104      7          52

2- K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                       19        17        1          1          70        13        52

3-ŞEKERSPOR                                            20        15        3          2          81        19        48

4-YOLSPOR                                                 20        10        4          6          64        42        34

5-ERKİLETSPOR                                       20        11        1          8          44        41        34

6-HACILAR ERCİYES GENÇLİK            20        9          3          8          32        31        30

7-ESEN MAKİNE BELSİNSPOR             20        8          3          9          37        42        27

8-GENÇLERBİRLİĞİ                                20        8          3          9          29        35        27

9-ANADOLU YILDIZLARI                        20        7          4          9          25        38        25

10-K.İDMANYURDU                                 20        5          4          11        25        62        19

11-K.ASLAN YILDIZSPOR                       20        5          3          12        31        45        18

12-ARGINCIK ESNAFSPOR                     20        5          1          14        22        65        16

13-K.SİNAN GENÇLİK                              20        3          2          15        24        88        14

14-TOMARZA BLD.SPOR                        20        1          1          18        6          67        1

           U-17 LİGİ PLAY-OFF GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1-ŞEKERSPOR                                            3          3          0          0          8          1          9

2- K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                       3          3          0          0          5          1          9

3- TALASGÜCÜ BLD.SPOR                      3          1          1          1          7          4          4

4- ATLETİKSPOR                                       3          1          0          2          1          4          3

5-ERKİLETSPOR                                       3          0          1          2          2          5          1

6-YOLSPOR                                                 3          0          0          3          1          9          0

 U-15 LİGİ PLAY-OFF GRUBU  PUAN CETVELİ

TAKIMLAR                                 O      G      B      M      A      Y      P

1- ATLETİKSPOR                                       4          3          1          0          8          1          10

2-ŞEKERSPOR                                            4          3          1          0          8          1          10

3- K.SİNAN ŞİMŞEKSPOR                       4          2          1          1          7          5          7

4-ERKİLETSPOR                                       4          1          1          2          3          5          4

5- TALASGÜCÜ BLD.SPOR                      4          1          0          3          7          11        3

6-BAROGÜCÜ                                             4          0          0          4          3          13        0

Niğde Basketbol kızlar il birincileri belli oldu

Okul sporları 2018-2019 sezonu Basketbol Branşı küçük kızlar kategorisinde müsabakalar sonuçlandı. 1. Odtü Koleji 2. 5 Şubat Orta Okulu 3. Kanuni Orta Okulu 4. Akkol koleji oldu. Ödüllerini Gençlik ve Spor Şube Müdürü Bülent Özgüven verdi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Boduroğlu sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

Judo analig müsabakaları

9-10 Mart Tarihlerinde  ilimizde Yapılan Judo Analig Grup Müsabakalarına Yaklaşık 150 Antrenör Ve Sporcu Katıldı. Müsabakalar iki gün sürdü. Yarışmacılara Başarı Belgesi Madalya Ve Katılım Belgeleri Verildi

DÜNYANIN BİR NUMARASI NİĞDELİ

5-15 Mart 2019 tarihleri arasında Amerikanın Las Vegas şehrinde başlayan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonasına 44 ülkeden 85 kadın 98 erkek sporcu katılıyor, Milli takımımız 7 erkek, 9 bayan olmak üzere toplam 16 sporcu ile katılıyor.

Şampiyonanın üçüncü gününde piste çıkan 55 kiloda yarışan sporcumuz Niğdeli Cansel Özkan koparmada 79 kilo ile altın  madalya kazandı. sporcumuzu ve Antrenörü Nihat Arslan’ı Gençlik  ve Spor  İl Müdürü Faruk  Boduroğlu tebrik etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor: 2 Kasımpaşa: 1

Stat: Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Hakemler: Mustafa Öğretmenoğlu, Mehmet Cem Hanoğlu, Yusuf Bozdoğan İstikbal Mobilya …