Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Kayseri Valisi Develi-Yahyalı’da, Van Valisi Valilikte, Nevşehir Belediye Başkanı Melikgazi’de

Kayseri Valisi Develi-Yahyalı’da, Van Valisi Valilikte, Nevşehir Belediye Başkanı Melikgazi’de

Van Valisi Murat Zorluoğlu, Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.
Kayseri Valiliğine gelişinde Vali Zorluoğlu’nu Valilik girişinde karşılayan Vali Kamçı, yapmış oldukları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Vali Kamçı, Vali Zorluoğlu’nu ilimizde görmekten ve yapmış olduğu bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisine teşekkür etti. Makamda ilk olarak Valilik Şeref defterini imzalayan Vali Zorluoğlu, misafirperverliğinden dolayı Vali Kamçı’ya teşekkür etti. Vali Zorluoğlu, Vali Kamçı ile bir süre sohbet ettikten sonra Valilik Makamından ayrıldı.
Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “ Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” kapsamında Develi ve Yahyalı ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
Programı kapsamında ilk olarak Develi ilçesini ziyaret eden Vali Kamçı’yı, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve kurum müdürleri Develi girişinde karşıladı. Vali Kamçı daha sonra Kaymakamlık makamında Kaymakam Duru ve Başkan Cabbar ile görüşerek ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Develinin sosyal, kültürel ve ekonomik durumunun yanı sıra eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, hayvancılık, altyapı ve üst yapı çalışmalarındaki son durumları hakkında bilgiler alan Vali Kamçı, daha sonra Keziban-İbrahim Kocatürk Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda muhtarların taleplerini dinledi.
Muhtarların talep ve sorunlarına hızla çözüm üretmek amacıyla Develi’de düzenlenen toplantıya, Vali Kamçı, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.
Develi’deki toplantının ardından Yahyalı’ya geçen Vali Kamçı, burada Yahyalı ilçesine bağlı 41 mahallenin muhtarı ile bir araya geldi.
Ziyareti kapsamında Yahyalı Kaymakamlığını da ziyaret eden Vali Kamçı’yı burada, Kaymakam Gökay İçen, Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı, ilçe Emniyet Amiri ile daire amirleri ve personel karşıladı. Kaymakamlıkta Şeref Defterini imzalayan Vali Kamçı, ardından ilçenin durumu hakkında Kaymakam Gökay İçen ve Belediye Başkanı Esat Öztürk’ten bilgi aldı.
Vali Kamçı, Yahyalı ziyareti kapsamında son olarak Yahyalı ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Geçen sene muhtarlarla bir araya geldiklerini hatırlatan Vali Kamçı, “Bugün ikinci defa Yahyalı ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geliyoruz. İlk toplantıdan bugüne kadar muhtarların sorunlarının çözümü noktasında neler yapıldığı hakkında değerlendirme yapacağız. Varsa yeni sorunların çözümü noktasında da elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” dedi.
Toplantı, muhtarların mahallelerin sorun ve taleplerini ilgili kurum müdürlerine doğrudan iletmesi ile devam etti. Toplantının sonunda Vali Kamçı muhtarlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen “Referans Belediye Melikgazi’de”

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh  Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek başarı ile uygulanan projeler hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç”Nevşehir Belediye başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu ziyaretleri ile referans belediye olduğumuz bir kez daha gündeme getirmiştir. Uygulaması tamamlanmış ve hizmet veren projeleri kendi şehirlerinde uygulamak istiyorlar. Bu bizim için gurur vericidir”dedi.

Melikgazi Belediyesi’nin Türkiye’de referans belediye hizmetleri ile ön plana çıktığını ve yatırımları büyük bir beğeni ve takdirle takip ettiklerini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen yaptığı açıklamada, “Memduh başkanımız belediyecilikte duayen bir isim. Geri dönüşüm, atıkların toplanılması, GES sistemleri, pazaryerlerinde elektrik üretimi, çok amaçlı sosyal ve spor merkezleri gibi projelerin teknik bilgi ve projeleri talep ettik. Memduh Başkanımız her türlü bilgi ve belgeyi bizler ile paylaştı. Belediye başkanlığındaki başarılarını da her zaman takdir ediyoruz”diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden haberler (13.12.2018)

TALAS’TA TRAFİK EĞİTİMİ Talas Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğince belediyede görevli araç kullanan personele …