Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Kayseri Ticaret Borsası, başarılı üyelerini ödüllendirdi

Kayseri Ticaret Borsası, başarılı üyelerini ödüllendirdi

Ticaret Borsasının geleneksel ödül töreni ile tutar bazında en çok işlem yaptıran ve enflasyonla topyekün mücadele  eden üyelerine  plaketleri veren Borsa yönetim kurulu başkanı Recep Bağlamış, ihtisas OSB’lerin önemini tekrarladı, besicilik, hayvancılık ve borsada alımı-satımı yapılan ürünlerle ilgili bazı bilgelerde verdi.

Mahall Balo ve düğün salonunda gerçekleştirilen programa  milletvekilleri Mustafa Elitaş, Dursun Ataş, Baki Ersoy, Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Tuggeneral Ercan Teke,  12. Hava Üs Komutanı Tuggeneral Selçuk Aygün, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın,  Erciyes Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Mustafa Çalış,  Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, TOBB yönetim kurulu üyesi ve KAYSO başkanı Mehmet Büyüksimitçi, OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve çok sayıda davetli katıldı.

Kayseri ekonomisine en çok katkı sağlayan üyelerini ödüllendirmek istediklerini belirten Başkan Recep Bağlamış şunları söyledi.

“İlimiz ekonomisine en çok katkı sağlayan üyelerimizi onure etmek adına böyle bir etkinliği düzenmiş bulunuyoruz.  Enflasyonla top yekün mücedele ve tutar bazında en çok tescil yaptırdıklarından dolayı, üyelerimizi ödüllendirmek istedik.

 Göreve geldiğimiz günden bu yana üyelerimiz ile el ele gönül gönüle verdik ve Kayserimiz için çalışmaya başladık. İlk olarak geçen yıl düzenlediğimiz bu programda hem üyelerimiz ile kaynaşma fırsatı bulduk hem de değerli protokolümüze camiamızı tanıttık. Bundan sonra da her yıl bu programı düzenleyeceğiz.

Kayseri Ticaret Borsası olarak Kayserimizi ulusal ve uluslararası mecralarda temsil edebilmek adına sürekli mücadele ekmekteyiz.

Göreve geldikten kısa süre sonra 2017-2018 yılı Kayseri Tarım ve Hayvancılık raporunu yayınladık. Çünkü ilimizin gerçeklerini somut verilerle önümüze koyup bir faaliyet planı oluşturmamız gerekiyordu. Böylece şehrimizin Tarım ve hayvancılık potansiyelini ve durumunu net bir şekilde kamuoyuna sunduk.

Bu minvalde; İPARDIN Kayseri’ye gelmesi için gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerek kıymetli protokolümüzle büyük mücadeleler verdik vermeye devam ediyoruz.

Yine çok önemli bir konu olan et ve süt kurumunun ilimize kazandırılması için söz aldık.

Tarım ve hayvancılığa dayalı ihtisas OSB’leri kurulması için girişimlerimiz devam etmektedir.

Türkiye’de üretilen çerezlik kabak çekirdeğinin %60’ını çerezlik ayçekirdeğinin %35’ini ilimizde üretiyoruz.

Kabak çekirdeği için devlet desteklemeleri ve özellikle paketleme gibi konularda çalışmalar yapıyoruz. Yine ayçekirdeği konusunda ithal ayçekirdeği ile mücadele için üniversitemiz ve İl Tarım Orman Müdürlüğümüzle çalışıyoruz.

İlimizde seracılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılması gerekiyor. Bizde bu amaca uygun olarak hizmet binamızda demo olarak kurduğumuz topraksız tarım projemiz ve üyelerimize yönelik bilgilendirme seminerleri ile seracılığı ilimizde tanıtıp yaygınlaştırmak için mücadele ediyoruz.

İlimizde bulunan diğer STK’larımız, Valilik, belediye ve siyasilerimiz ile güç birliği yaptık hep bir elden şehrimize hizmet etmek istiyoruz. İnşallah yakın dönemde bizler borsa olarak üzerimize düşeni yapıp çiftçilerimizi fiyat dengesizliklerine karşı koruyacak lisanslı depo, yetkili sınıflandırıcı laboratuvar, elektronik satış salonu ve en önemlisi Kayserimizi hububat ve çekirdekte Anadolu’nun kalbi yapacak bir ticaret merkezi kuracağız. Arsamızın tapusunu aldık, inşallah yine temeli de sizler ile birlikte atacağız. Kayseri Ticaret Borsası olarak bizler Kayseri ekonomisinin, tarım ve hayvancılığının gelişmesi ilerlemesi adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu alanlarda her türlü fedakarlığı yapmaya ve elimizi taşın altına koyup sorumluluk almaya hazırız.

Kıymetli Kayseri Protokolü ve siyasilerinin de desteği ile şehrimizi ve ekonomimizi geliştirmek, ilerletmek için var gücümüz ile çalışacağımızı belirterek sözlerime son veriyor, Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Tören sonunda, tutar bazında en çok işlem yaptıran üyelere plaket verildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Talas Yolunda yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi’nde inceleme

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni şehrimize kazandırıyor. Hayırsever-Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile …