Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / Kayseri Şehir Hastanesi hastaların derdine derman olmaya devam ediyor

Kayseri Şehir Hastanesi hastaların derdine derman olmaya devam ediyor

Kullanılan son teknolojik cihazları ve konusunda uzman personeli ile gerek ilimiz, gerekse bölgenin sağlık cazibe merkezi olmaya devam eden Kayseri Şehir Hastanesi, Ali Çay adlı vatandaşımızın da derdine derman oldu.

2 Kasım 2018 tarihinde karın ağrısı şikayeti ile Kayseri Şehir Hastanesi üroloji polikliniğine başvuran Ali Çay, yapılan muayene ve tetkikler sonrası kardiyovasküler cerrahi polikliniğine yönlendirilmiştir.

Kardiyovasküler cerrahi polikliniğinde yapılan tetkiklerde karnındaki atar damarının 7 cm çapında genişleyerek, yırtılmak üzere olduğu tespit edilen Çay’a, ameliyat edilmemesi durumunda hayati risk taşıdığı bildirilmiştir. Daha sonra ameliyata alınan Çay yaklaşık 7 saat süren başarılı bir operasyon sonrası hem ağrılarından kurtulmuş hem de hayati tehlikeyi atlatmıştır.

Yaklaşık bir ay süren bir tedavi süreci sonrası, hayati tehlikesinin ortadan kalkmasıyla yoğun bakım ünitesinden servise çıkarılan Ali Çay yaptığı açıklamada “Yıllardır esnaflık yapıyorum. Aniden başlayan karın ağrısı şikayetleri için tavsiye üzerine geldiğim Şehir Hastanesi’nde hastalığımın aort damarının genişlemesinden kaynaklandığını ve hayati risk taşıdığımı öğrendim. Daha sonra kendimi Alper Bey ve ekibine teslim ettim. Allah razı olsun beni bu sıkıntıdan kurtardılar” dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Kayseri Şehir Hastanesi Doktorlarından Prof. Dr. Alper Sami Kunt ise, hastanın kendilerine şiddetli karın ağrılarıyla başvurduğunu belirterek; “Yapılan gerekli araştırmalardan ve tetkiklerden sonra, hastanın karın atar damarının 7 cm çapına ulaşarak balon şeklinde genişlediği gördük. Bu genişlemeyi tespit ettikten sonra 2 türlü ameliyat yapabileceğimizi, ancak kapalı ameliyatın böbrek damarlarının genişleyen karın atar damarları içinde kalmasından dolayı mümkün olmadığını hastamıza ifade ederek, kendisini açık ameliyata ikna ettik. Hastamızın da onayını aldıktan sonra açık ameliyat yöntemiyle atar damarını tamir edip değiştirerek, damar nakli ile hastaya suni damar (pantolon greft) taktık. Başarılı bir ameliyat sonrası sağlığına kavuşan hastamız taburcu edilmek üzere servisimizde beklemekte” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Bayramda aşırı et ve tuz tüketimine dikkat

Tüm aile bireylerinin bir araya geldiği, sıcacık sevgi dolu sofraların kurulacağı Kurban Bayramında, sağlığınıza dikkat! …