Ana Sayfa / Haberler / Ekonomi / Kayseri OSB Endüstriyel Tasarım Merkezi, Avrasya Kapı Fuarı’nda

Kayseri OSB Endüstriyel Tasarım Merkezi, Avrasya Kapı Fuarı’nda

Tüyap Fuar ve Kongre Merkez’inde  Avrasya Kapı Fuarı 2019 gerçekleştirildi.

Alanında dünyanın en büyük ikinci ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyan Avrasya Pencere, Kapı & Cam; bitmiş ürünlerden aksesuarlara, çeşitli sistemlerden üretim teknolojilerine kadar uzanan ürün skalasıyla bölgenin en kapsamlı fuarı olup; inşaat firmaları, müteahhitler ve mimarlar açısından benzersiz bir tedarik noktası konumundadır.

Fuardaki ürün grupları ise; pencere, kapı, cam, aksesuar ve üretim teknolojisi sistemleri olarak fuarda yer almıştır.

Kayseri OSB Endüstriyel Tasarım Merkezi olarak; “20 farklı Kapı Tasarımı ve Katalog”  çalışmalarımız ile “Portal Çelik Kapı”, “Sundoor” ve “Tetradoor” firmalarının stantlarında yer alınmıştır.

Merkezde hazırlanan tasarımlar firmaların stantlarında yer almış,  ETM Logolu tanıtım bibloları ile firmaların ve katılımcıların beğenilerine sunulmuştur. Tasarımlar, katılımcılar tarafından hem özgün hem de üretilebilir olması bakımından büyük beğeni görürken,  ETM tasarımlarının yer aldığı firmalar rakiplerinin arasında hem tasarımları hem de stantta gelen ziyaretçi sayıları ile ön plana çıkmıştır.

Fuara 19 adet Kayseri firması katılım sağlarken, önceliği kapı sektörü ağırlık olarak Kayseri firmaları yer almıştır. Firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, Kayseri OSB Endüstriyel Tasarım Merkezinde hazırlanan tasarımlar büyük bir övgü ve beğeni kazanmıştır.

Söz konusu merkez, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı, Kayseri’nin ilk tasarım merkezidir.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sıfır atık projesi tam uygulanırsa ağaçlar kurtulacak, sera gazı engellenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği Sıfır Atık Yönetmeliği yürürlüğe girdi. Bakanlığın yaptığı, “1 ton atık …