Ana Sayfa / Köşe Yazıları / Kayseri OSB (7) (Köşe yazısı 10.01.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

Kayseri OSB (7) (Köşe yazısı 10.01.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

DAVUT GÜLEÇ

GAZETECİ

davutgulec@hotmail.com

Kayseri OSB için ne yapılsa az. Kayseri’yi ayakta tutan merkezlerden biri çünkü.

Sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu, Girişimcilik, AR-GE, İnovasyon, Finans, Kişisel Gelişim ve İletişim, Hibe, Teşvik ve Destekler, Stres ve Stresle Başa Çıkmanın Yolları, Yangın Teknolojileri Bilgilendirme Toplantısı, Moral ve Motivasyon, Verimlilik, Kurumsallaşma, Enerji Verimliliği, Çevre Yönetim, Kapasite Kullanımı, 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi, Yangında İlk Kurtarılacaklar Eğitimi, Kurumsallaşma Eğitimi (TSE), Tasarım Eğitimi, Satın Alma Teknikleri Eğitim,  İleri Defansif Sürüş Eğitimi, Yöneticiler İçin Muhasebe Ve Mali Analiz Eğitimi, UR-GE Metal Fabrikasyon Ürünler İhtiyaç Analiz Değerlendirme Toplantısı gibi eğitimler düzenlenmektedir. Eğitimlerin duyuru aşamasından başlayarak, sürecin başından sonuna kadar her türlü çaba birimimiz tarafından koordine edilmiştir.

Düzenli olarak Bölge Müdürlüğü’müzde  Kayseri OSB’nin mevcut ve ileride uygulayacağı projeler üzerinde ve sanayicilerimizin arzu, istek ve beklentileri için ‘’Genişletilmiş sektörel toplantılar‘’ yapıldı.

Cumhurbaşkanımızın işsizlik rakamlarını düşürmek için iş dünyasına yaptığı çağrı ile düzenlenen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Toplantısı yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.

Sosyal sorumluluk projelerine de ayrı bir önem veren Bölge Müdürlüğü’müzce, bölgemizdeki ve bölgemiz dışındaki firmaların katkıları ile Bayırbucak, Musul ve Halep Türkmenlerine gönderilmek üzere yardım kampanyası düzenlenmiştir. Bölge halkının acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere temel gıda maddeleri, giyim eşyası, battaniye, yatak, nevresim, temizlik malzemeleri, keçe, çocuk bezi, ocak vs.. 24 tırdan oluşan, yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Türkiye Kızılayı Kayseri Şubesi ve Özel Kayseri OSB Teknik Koleji‘nin öncülüğünde,  Kızılay Haftası münasebetiyle kan bağışı kampanyası düzenlenmiştir.

Geleneksel iftar programı: Birlik, beraberlik ve kaynaşmaya vesile olması bakımından, bölgemizdeki tüm sanayicilerimiz, ilimizdeki muhtelif eğitim kurumlarında öğrenim gören yerli ve yabancı öğrenciler ve diğer katılımcıların iştirak ile  Geleneksel İftar Programı  düzenlenmiştir.

Moskova’da düzenlenen “mebel 2015 mobilya fuarı’: Kayseri OSB Müdürlüğü öncülüğünde, Expocentre Fairgrounds Fuar alanında mobilya üretimi, iç tasarım, oda mobilya, döşemeli mobilya, yatak odası, ofis mobilyaları, mutfak mobilyaları, bağlantı parçaları, ev tekstili ve aydınlatma gibi sektörlerde bölgede faaliyet gösteren 39 firmadan oluşan 51 iş adamı ile birlikte Kayseri‘den kalkan özel bir uçakla Moskova’ya gidilmiştir.

2014-2023 Bölge Planı’nın Sosyal Kalkınma Ekseni, Beşeri, Sosyal Sermaye ve Kurumsal Kapasite Yönetiminin Geliştirilmesi, bölgemizde faaliyet gösteren firmaların kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, firmalararası işbirliklerinin artırılması, kümelenme yolunda mesafe kat edilmesi, Kayseri sanayisinin gelişimine katkı sağlayarak bölgeler arası rekabette istenilen noktaya ulaşılması amacıyla Bölgemiz ve ORAN  arasında “Kayseri Sanayisi İçin Güç Birliği“ işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Erciyes Teknopark ve Kayseri OSB işbirliği ile, Kayseri OSB’de faaliyet gösteren firmalara Teknoparkı, Teknoloji Transfer Ofisini ve Üniversite – Sanayi işbirliği hizmetlerini tanıtmak, başarılı örnekler üzerinden deneyim paylaşımında bulunmak, Kamu Ar-Ge hibe fırsatları hakkında bilgiler sunmak amacıyla, 2023 hedefleri için “ Erciyes Teknopark Sanayi Buluşması “ konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Kayseri OSB Müdürlüğünde ilimizin ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek,  ihtiyaç, beklenti ve çözüm önerilerine yönelik olarak  Valimiz başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

ORAN ve MÜSİAD iş birliğinde ve Kayseri OSB’nin desteğinde 10 ülkenin firma temsilcilerinin katılımı ile “Kayseri İş Görüşmelerinde Buluşuyor” etkinliğinde 800 iş görüşmesi gerçekleşti.

Kayseri OSB olarak sanayimize yönelik olarak yürütmekte olduğumuz hizmet ve faaliyetlerde memnuniyet odaklı yeni nesil bir anlayışı beraberinde getirmiştir. Kayseri OSB olarak; hızlı çözüm üretmek ve zaman kaybını önlemek, katılımı artırmak ve iletişimi güçlendirmek, sanayicimizin bölgemizle kaynaşmasını sağlamak ve memnuniyetini artırmak, kaliteli ve iyi hizmete erişimi kolaylaştırmak, birimler arası koordinasyona katkıda bulunmak, başarı çatısını daha yukarılara taşımak, çalışmalarımız hakkında görüş, düşünce, şikayet ve tavsiyeler  doğrultusunda   yönlendirme ve  bilgilendirme hizmetinin yanında  iletişim bilgileri de vererek, hizmet sunumunda  yeni bir  dönem olması  ve modern  hizmet anlayışımızın bir gereği olarak  daha interaktif bir çalışma modelini hayata geçirerek   “ Beyaz Masa Çözüm Merkezi“ oluşturulmuştur.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Güncel gerçekler.. (Köşe yazısı 12.10.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

DAVUT GÜLEÇ GAZETECİ davutgulec@hotmail.com Bugün Türkiye’yi ve yaşayanları yakından ilgilendiren bazı ilginç araştırma sonuçlarını paylaşacağım. …