Ana Sayfa / Köşe Yazıları / Kayseri OSB (2) (Köşe yazısı 04.01.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

Kayseri OSB (2) (Köşe yazısı 04.01.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

DAVUT GÜLEÇ

GAZETECİ

davutgulec@hotmail.com

Büyük önder ve lider Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Her fabrika bir kaledir’ sözünden hareketle, bayrağı bugün ki yönetime teslim edenlerin iyi, kötü yanlarını, doğru ve yanlışlarını tarihe ve sizlere bırakarak, Savunma sanayiinden, yerli otomotivden artık Kayseri’nin pay alması dileğimle yönetim kurulu başkanı Tahir Nursaçan’dan Kayseri OSB’yi dinlemeye devam edelim.

Türkiye’nin en büyük Güneş Enerji Santrali; 51 megavat kapasite ile Kayseri OSB tarafından gerçekleştirilmiştir.  1 milyon metrekarelik alana kurulan bu devasa projeyi Türkiye’nin en büyük Güneş Tarlası olarak adlandırdık.

Sanayimizin aranan / nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla;  Bölge Müdürlüğümüzün himayesinde açılan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’nin tüm ihtiyaçları OSB tarafından karşılanmaktadır. Bu kolejde Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizi yetiştiriyoruz.

Günümüzün gelişen ve hızlanan üretim sektörünün temel ihtiyaçlarından biri olan endüstriyel tasarım, imalatın ilk aşamasından itibaren tüm süreçlerde önemli rol oynamaktadır.

Kayseri Endüstriyel Tasarım Merkezi,  yaptığı çalışmalar ile bölgede faaliyet gösteren firmaların tasarım ihtiyaçlarını, maksimum seviyede karşılamaktadır.

2018 yılında da; tam destekle yanında durduğumuz hükümetimizin, 2023 Türkiye vizyonunda belirlenen 500 milyar dolar ihracatın gerçekleşmesi için bizlere düşen görev ürettiğimiz ürünlerle, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak, dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırmak olacaktır.

Kayseri organize sanayi bölgesi yönetimi olarak, Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için durmadan-yılmadan çalışmalara devam edilecek ve inşallah elbirliğiyle ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alması için gereken çaba ve gayret gösterilecektir.

Kurumsallaşmaya Yönelik Çalışmalar; Sanayicilerimize sunulan hizmetlerin daha kaliteli, etkin ve verimli yürütülmesi amacıyla kurumumuz içerisindeki tüm birimler gözden geçirilmekte, kurumsallaşmanın gereği olarak gereken her türlü adım atılmaktadır.

Yeni logomuz: Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, yeni yönetimi ile yeniden yapılanmaya, yenilenme hedefi doğrultusunda 7 gün 24 saat hizmet üretmeye, çalışmaya devam ederken, Kayseri OSB Logosu da bu yenilenmenin simgesi olarak yeniden tasarlanmıştır.

WhatsApp ihbar hattı :Sanayicimizin görüş-öneri ve şikayetlerini 24 saat Müdürlüğümüze iletebilmesi için WhatsApp ihbar hattı kurulmuştur.

E-Dönüşüm: Bilgisayar ve internet teknolojilerinin hızla geliştiği, bilgi çağı olarak adlandırdığımız ve yaşadığımız zaman bu zaman diliminde fiziksel olarak yaptığımız bir takım işlerin bilgisayar ve internet ortamına taşınıp yine bu ortamda yapılabilmesi demektir.

Kayseri OSB Web Sistesi (3 Dilde) Hazırlanması: Türkçe, İngilizce ve Arapça Dilleri içerecek şekilde Web Sitesi hazırlanmıştır.

Kablosuz internet erişimi kontrolü :Kurum içi internet kablosuz erişimi 5651 sayılı yasa gereği TC kimlik sorgulaması ile yapılması sağlanmıştır

Sunucuların yedeklenmesi: Kurum sunucularımızın yedeklenmesi amacıyla storage üniteleri tesis edilerek periyodik yedeklenmesi sağlanmıştır.

Firewall yenileme çalışması :Kurum internet ağımızın güvenlik duvarı cihazı yenilenmiştir.

Btrans: Kurumumuz Elektrik ve doğalgaz abone bilgilerinin aylık olarak maliye bakanlığına btrans uygulaması ile bildirimleri yapılmaktadır.

Antivirüs güvenlik çalışması: Kurumumuzun bilgisayarlarında; Virüslerden kaynaklı zararları minimize etmek amacıyla Antivirüs kullanımı çalışması yapılmış ve güvenlikleri artırılmıştır.

Yazılımların envanter çalışması: Kurum içi bilgisayarlarımızda yazılım lisansları konusunda çalışma yapılmıştır.

Banka otomatik ödeme çalışması: Sanayicilerimizin elektrik, doğalgaz ve su faturalarının bankalarda otomatik ödeme talimatı ile ödenebilmesi için her ay düzenli çalışma yapılmaktadır.

Kayseri OSB Mobil Uygulama Çalışması: Kayseri OSB  Firma Adres ve Navigasyon Android ve IOS Mobil Cihaz Uygulaması Hazırlanmıştır.

Kayseri OSB Fevzi Mercan Camii İbadete Açıldı: Bölgemiz çalışanlarının dini vecibelerini yerine getirmek amacıyla, Mimar Sinan’ın ustalık eserim diye nitelendirdiği  “ Selimiye Camii “ inden  esinlenerek projelendirdiğimiz caminin yapımına 3 yıl önce başlanılmıştır. Kayseri’nin en büyük, ülke genelinde ise diğer büyük camiler arasında ön sırada yer alan söz konusu camii 29 Kasım 2017 yılı içerisinde ibadete açılmıştır. Müslüman Türk yurdunun her köşesinde, her köyünde, her kasabasında, her mahallesinde inşa edilen yüz binlerce cami, ilhamını asil ecdadımızın manevi hareketlerinden almıştır. Bugün de bu ruhla, yüz binlerce cami inşa edilmekte ve yaşatılmaktadır.

OSB Merkez Cami Yenileme çalışmaları: 1992 yılında yapımına başlanan ve yaklaşık olarak 5 yılda tamamlanarak ibadete açılan OSB Merkez Camiinde bugüne kadar en kapsamlı yenileme çalışması yapılmış, Cami dışı çevresine 2500 m2 kaymayan bazalt taş döşenmiş, Müezzin Mahfili ,Ses sistemi, Deforme olan nakışları (hat eserleri), Su yalıtım çalışmaları yapılmış. Abdesthaneler, Giriş kapıları, Pvc pencereleri, halıları, Avizelerin tamamı “ led “  ampullerle değiştirilmiş, Caminin yerden ısıtma-soğutma tertibatı yenilenmiştir.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Güncel gerçekler.. (Köşe yazısı 12.10.2018 Kayseri Star Haber Gazetesi)

DAVUT GÜLEÇ GAZETECİ davutgulec@hotmail.com Bugün Türkiye’yi ve yaşayanları yakından ilgilendiren bazı ilginç araştırma sonuçlarını paylaşacağım. …