Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Kapadokya Üniversitesi TEKNOFEST’e Gökkuzgun ile katıldı

Kapadokya Üniversitesi TEKNOFEST’e Gökkuzgun ile katıldı

Kapadokya Üniversitesi Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST İstanbul’da Nevşehir’i başarıyla temsil etti.

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla ürettiği kara ve hava araçlarının sergilendiği, Milli Teknoloji Hamlesi olarak nitelendirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e kendi ürettikleri “Gökkuzgun” adlı drone ile katılan Kapadokya Üniversitesi BüyüKÜNlü Drone Takımı, İnsansız Hava Araçları Yarışmasına katıldı.

İnsansız Hava Araçları Yarışmasına 380 takım arasından başarıyla sıyrılarak katılmaya hak kazanan ve döner kanat kategorisinde yarışan BüyüKÜNlü Drone Takımı, dört gün boyunca festivalde açtıkları stantlarda başta TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal olmak üzere birçok ziyaretçiye hem Kapadokya Üniversitesini hem de Kapadokya bölgesini tanıtmış oldu.

Kapadokya Üniversitesinin önümüzdeki yıl düzenlenecek TEKNOFEST’e takım sayısını artırarak hazırlanacağı ve akademik yıl içerisinde başarı odaklı çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kestirimci Bakım ile ekipman ve işçilik maliyeti sorun olmaktan çıkıyor

UTİS, 270 sektör profesyonelinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı  (SSB)  ve Başbakanlık iştiraki olan …