Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Kalder’den Pancar ekiciler kooperatifine ziyaret

Kalder’den Pancar ekiciler kooperatifine ziyaret

Kalder’den Pancar ekiciler kooperatifine ziyaret

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı Erkut Korkmaz, İstişare Kurulu Üyesi Dr. Tayfun Türkoğlu ve KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kalite Yönetim ve Eğitim Müdürü Volkan Erişen de hazır bulundu.

5.Erciyes Mükemmellik Zirvesi etkinliğinin hazırlığında olduklarını belirten Korkmaz, etkinlik detayları, program içeriği ve 5. EMZ (Erciyes Mükemmellik Zirvesi) hakkında Akay’a bilgi verdi.

Korkmaz, Kayseri Şeker Fabrikasının köklü bir yapıya sahip olduğunu belirterek EFQM çalışmaları ve Dış Değerlendirme hizmeti gibi konularda kuruma her zaman destek verebileceklerini belirtti.

Akay, Kayseri Şeker Fabrikası’nın sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirterek 5. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’ni de sosyal sorumluluk olarak gördüğünü ifade etti ve bununla ilgili bir örneğini KalDer ile paylaştı. Akay,” Anadolu Selçuklu döneminin önemli eserlerinden olan Sultan Keygubad’ın Sarayı, Kayseri Şeker Fabrikası arazisi içerisinde fark edildi. Bunun üzerine Selçuklu Üniversitesi’nden akademisyenlere ve arkeoloji öğrencilerine maddi ve manevi destekle bu sarayın toplumumuza kazandırılmasını sağlıyoruz. Bu çalışmalar yaklaşık 5 yıldır devam ediyor.” Dedi.

Korkmaz, bu sosyal sorumluluk projesinin Kayseri Şeker Fabrikası ve Kayseri halkı için büyük önem taşıdığını belirtti ve desteklerinden ötürü Akay’a teşekkürlerini iletti.

Akay, ‘Bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Erciyes Mükemmellik Zirvesi, tarih boyu bir ticaret ve sanayi merkezi olmuş Kayseri için önemli bir yönetim organizasyonudur, 2015 yılından beri düzenli olarak yapılan bu zirve her sene olduğu gibi bu sene de ses getirecektir.’ dedi.

İkili, Kayseri Şeker Fabrikası’nın durumu ve faaliyetleri hakkında da görüştü. Akay, KalDer’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve ziyaret, çekilen fotoğrafla son buldu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Uganda Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga’dan  Kayseri OSB’ne ziyaret

Uganda Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga, Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ve beraberindeki heyet; Kayseri Organize …