Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / KalDer Ulaşım A.Ş.’de toplandı

KalDer Ulaşım A.Ş.’de toplandı

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu ev sahipliğinde, Dr. Tayfun Türkoğlu başkanlığında toplandı.

Toplantının diğer katılımcıları Erkut İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Erkut Korkmaz, Boytaş Mobilya A.Ş. Ar-Ge Müdürü Mustafa Taşçı, Kilim Mobilya A.Ş. İşletme Müdürü Veysel Aslankaya, Abdullag Gül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Akgün ve KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın idi.

Türkoğlu, kurula yeni dahil olan Erkut Korkmaz ve Prof. Dr. İbrahim Akgün’e KalDer yayınlarından olan Adward Deming’in Krizden Çıkış kitabını hediye etti; KalDer rozetlerini taktı.

Korkmaz, kurula dahil olduğu için mutlu olduğunu dile getirirken, KalDer Kayseri’nin daha da ivme kazanması için gereken desteği vereceğini belirtti. Akgün, KalDer Kayseri’nin geleceğinin konuşulduğu masada yer aldığından dolayı mutlu olduğunu, üniversitelerin KalDer’le olan birlikteliği sayesinde toplam kalite felsefesinin özellikle öğrenciler arasında yayılımında daha etkili olunacağını belirtti.

Toplantının diğer gündem maddeleri 4. Erciyes Mükemmellik Zirvesi, Kalite Kongresi ve düzenlenecek eğitimler idi.

Türkoğlu, 4. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’ni başarıyla tamamlamanın gururunu yaşarken geri bildirimlerin olumlu olduğunu belirtti ve etkinliğin başarıyla tamamlanması hususunda desteklerini esirgemeyen kurul üyelerine teşekkür etti.

Türkoğlu ayrıca bu yılki EMZ sayesinde bir KalDer Ormanı oluşturmanın keyfini de yaşadıkalrını hatırlattı. Etkinliklerde plaket takdimleri yerine KAYEMA (Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma) Vakfı ile işbirliği çerçevesinde oluşturlan KalDer Ormanı’nda konuşmacı ve misafirler adına ağaç dikildiğinden bahsetti. Türkoğlu, “Bu yaklaşımın tüm etkinliklerimizde sürdürülmesi sayesinde KalDer Ormanı büyüyecek. Fidan dikimleri de GençKal ekibi ile yapılacak ve GençKal buluşmaları daha da anlamlı hale gelecek” dedi.

Türkoğlu, ayrıca KalDer Genel Merkez tarafından düzenlenen 27. Kalite Kongresi’nde 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ve Başyazıcıoğlu Tekstil A.Ş.’nin Yetkinlik Belgesi almış olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiririp her iki kurumu da tebik etti.

Toplantı çekilen fotoğrafla son buldu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri OSB Heyetinden Rusya Federasyonu’na ziyaret

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Rusya Federasyonu’na giden  Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir …