Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Kadın heykeli yeniden dikildi

Kadın heykeli yeniden dikildi

Kayseri Ticaret Odası tarafından 2003 yılında yaptırılan ve Kazancılar Çarşısı girişine konulan Kadınlar Çarşısı heykelinin kaldırılmasının ardından yeni yapılan heykel törenle yerine konuldu.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından 2003 yılında merkez  Melikgazi İlçesi Kapalı Çarşı Kazancılar girişine Türk kadınlarının kahramanlığını temsilen yapılan ve yerinden kaldırılan ‘Kadınlar Çarşısı Heykeli’ yeniden yerine konuldu. KTO tarafından yapımı tamamlanan heykelin açılış programına MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve  Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu, Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Sema Karaoğlu  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kadın Heykelinin, Kayseri’nin simgelerinden biri olduğunu belirten KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Heykelimizi restore ederek, yeniden çarşı girişimizdeki yerine koyduk. Türk kadını her zaman başarılarıyla anılmıştır. Heykelimizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmduh BÜyükkılıç ise, “Tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyorum. Melikgazi Belediye Başkanı olduğum dönemde, KTO ile bir söz vermiştik ve bugün o sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte emekleri olan kadın topluluklarımıza , bu şehir için kim elini taşın altına koyuyorsa onun yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, kadın kuruluşlarının temsilcileri kurdele keserek, kadın heykelinin açılışını yaptı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Yılmaz Türk Marşı’nın taş plağı

Hem Cumhuriyet tarihi, hem istiklal marşı tarihi hem de Türk Siyası Tarihi için önemli bir …