Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Kablo ve akü hırsızları yakalandı kenevir imha edildi

Kablo ve akü hırsızları yakalandı kenevir imha edildi

Kablo ve akü hırsızları yakalandı kenevir imha edildi

KCETAŞ’a ve bir vatandaşa ait bakır kabloları keserek çalan 4 kişi, Jandarmanın operasyonunda yakalandı, 3’ü tutuklandı. Bir başka operasyonda, 3 akü hırsızından 2’si cezaevine gönderildi. Bahçesinde kenevir ve evinde av tüfeği bulunan kişide gözaltına alındı.

Kocasinan İlçesi, Akin Mahallesinde gece yarısı Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketine ait 400 metre Alüminyum kablo ve 50 metre bakır kablonun direklerden kesilerek, müşteki S.K.’nin evine ait elektrik direğinden evine toprak altından geçen 30 metre bakır kablo ve 100 metre alüminyum kablonun çalınmasından sonra gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi yakalandı.

Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Şüpheli Y.A., S.K., M.K., ve M.Ç.K. olayda kullandıkları araçla ele geçirildi. Çalınan kabloları Ambar mahallesinde hurdacılık işi yapan A.T. isimli şahsa sattıkları tespit edildi ve işyerinde yapılan aramada çalınan kablolar bulunamadı. Olayda çalınan 500 metre alüminyum kablo ve 80 metre bakır kablonun şüpheli A.T tarafından geri dönüşüme gönderildiği görüldü.  Şüpheli A.T hakkında suç eşyasını satın alma ve kabul etmek suçundan yasal işlem yapıldı. Şüpheliler Y.A., S.K., M.K. tutuklanırken, M.Ç.K. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Melikgazi İlçesi, Yeşilyurt Mahallesinde Çağ Telekominasyon firmasına ait depo sahasından önce 88 adet, sonra 70 adet akünün çalınması olayında Şüpheli E.Z, S.B ve O.D yakalandı. E.Z ve S.B tutuklandı, O.D.adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayda çalınan akülerden 158’i bulunarak  işyeri sahibine teslim edildi.

Kocasinan İlçesi, Salur Mahallesinde şüpheli F.K.’nın ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda 526 kök kenevir bitkisi, 1 adet av tüfeği, 19 adet av tüfeği fişeği ele geçirildı, F.K. gözaltına alındı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sürüden hayvan çalan ve alan 3 kişi Jandarmadan kaçamadı

Kocasinan İlçesi, Molu  Mahallesinde çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvan içerisinden İ.K.’ye ait 2, H.S., …