Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Jandarma 3 kablo hırsızını yakaladı

Jandarma 3 kablo hırsızını yakaladı

Haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığına karışan 3 kişi, jandarma ekipleri tarafından kestikleri 350 metre kablo ile yakalandı ve mahkemece tutuklandı.

Bir ihbar üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri, İncesu ilçesi, Çardaklı mahallesindeki bir hattın akşam saatlerinde kesildiğini ihbar aldı.  Bunun üzerine yapılan kontrolde, Türk Telekom A.Ş.’ye ait haberleşme ve enerji nakil kablosunun kesildiği saptandı.

Olay bölgesinde ve çevresinde yapılan araştırmada olayın şüphelileri oldukları tespit edilen A.S. ve H.O. isimli şahıslar, olayda kullanılan araç ve suç aletleri ile birlikte, kesmiş oldukları 200 metre uzunluğundaki haberleşme ve enerji nakil kablosu ile yakalanarak gözaltına alındı. Olayın diğer şüphelisi olduğu tespit edilen Ö.A.’da daha sonra yakalandı.

Şüphelilerin yine aynı bölgede 27 Aralık 2018 tarihinde Türk Telekom A.Ş.’ye ait yaklaşık 150 metre uzunluğundaki kablo hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Şüpheliler A.S., H.O. ve Ö.A. çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Tayini çıkan hakim ve Savcı için veda yemeği

Kayseri’nin Bünyan  ilçesinde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle tayinleri çıkan hakim ve …