Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ‘İşkur kampüste’ kariyer günleri NNYÜ’de yapıldı

‘İşkur kampüste’ kariyer günleri NNYÜ’de yapıldı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, İş ve Kariyer Kulübü ile Kayseri İŞKUR işbirliğinde ”İŞKUR Kampüste” adlı Kayseri Kariyer Günleri düzenlendi.

“Güçlü Yarınlar İçin Gençlerimizin Yanındayız” sloganıyla NNYÜ Süleymen Çetinsaya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kayseri Kariyer Günleri, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kayseri İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek’in de hazır bulunduğu etkinliğin açılışında İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Feridun İnan İŞKUR destekleri, kariyer olanakları, istihdam alanları, mesleki eğitim kursları, ve geleceğin meslekleri gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi.  

 NNYÜ öğrencilerin ilgi gösterdiği Kayseri Kariyer Günlerine konuşmacı olarak katılan ISISAN Bilgi Teknolojileri Müdürü Ömer Çolakoğlu, “Bak Şu Geleceğe, Fırsatlarla Dolu” konulu bir sunum yaparken, SİMFER İnsan Kaynakları Müdürü Halil Yıldız da “Yeni Mezunlar İçin İş Görüşmesi ve Mülakat Teknikleri” konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Yıldız, ayrıca iş görüşmesinin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak gösterdi.

Soru-cevap şeklinde devam eden Kayseri Kariyer Günleri, konuşmacılara plaket ve teşekkür belgelerinin verilmesi akabinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kapadokya Üniversitesinden tarihi konakta tez ve yazı kampı

Kapadokya Üniversitesinin akademik makale, yüksek lisans veya doktora tezi yazanlara yönelik düzenlediği tez ve yazı …