Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / İş hukukunda güncel gelişmeler Kayseri’de masaya yatırıldı

İş hukukunda güncel gelişmeler Kayseri’de masaya yatırıldı

Çalıştayda, ‘ekonomik koşulların iş sözleşmesine etkisi, iş sözleşmesinin feshinde haklı-geçerli neden kavramı, iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk uygulamaları’ gibi güncel konular çok yönlü ele alındı, tartışıldı ve anlatıldı.

Kayseri Barosu ile İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Derneği (Türk Milli Komitesi) tarafından Ticaret Odasında gerçekleştirilen ‘İş Hukuku çalıştayı’nda, yargının ünlü isimleri katıldı.

‘Ekonomik koşulların iş sözleşmesine etkisi, iş sözleşmesinin feshinde haklı-geçerli neden kavramı, iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk uygulamaları’ gibi konuların ele alındığı, tartışıldığı  toplantıya, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Üyesi Hakim Bektaş Kar, Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Başkanı Hakim Mehmet Çamur, Prof. Dr. Sarper Süzek, Prof. Dr. Fevzi Şahlanan, Prof. Dr. Savaş Taşkent, Prof. Dr. Mustafa Alp, Prof. Dr. Süleyman Başterzi, Prof. Dr. Murat Engin, Prof. Dr. Can Tuncay, Prof. Dr. Kübra Doğan Yenisey, Prof. Dr. Gülsevil Alpagut, Ankara Bölge adliye mahkemesi (BAM) Daire Başkanı Hakim İzzettin Yeşilkaya, İstanbul BAM Daire Başkanı Hakim Selma Betin, Gaziantep BAM Daire Başkanı Hakim Uğur Ocak, Sivas, Adana, Gaziantep ve diğer illerden gelen çok sayıda akademisyen, hakim ve avukat katıldı.

Kayszeri Baro Başkanı avukat Cavit Dursun “Muhteşem bir ambians, katılım ve çok kıymetli sunumlarla gerçekleşen çalıştayı, bu sene Kayseri Baromuzda yaptıkları için, Türk Milli Komitesinin değerli Başkan ve yönetimine, sunumlar yapan Yüksek Yargı Başkan ve üyeleri ile Profesör Akademisyenlerimize ve benim de Iş Hukuku Hocam Prof. Dr. Sarper Süzek’e, akademisyen ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sürüden hayvan çalan ve alan 3 kişi Jandarmadan kaçamadı

Kocasinan İlçesi, Molu  Mahallesinde çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvan içerisinden İ.K.’ye ait 2, H.S., …