Ana Sayfa / Haberler / Politika / İldem Polis merkezi ve hayırseverin camisi açıldı, Kayserispor zirvesi yapıldı, kulüp ziyaret edildi

İldem Polis merkezi ve hayırseverin camisi açıldı, Kayserispor zirvesi yapıldı, kulüp ziyaret edildi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın katılımı ile Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan İldem Polis Merkezi Amirliği’nin açılışı yapıldı.  Büyükşehir Belediyesi’de 2 adet Polis Merkezi Amirliği kazandırdı. Proje, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından çok takdir edildi ve ülke genelinde yapılması için  çalışma başlattı. Kayseri dendiği zaman uyum kültürü ilk sırada. Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi Belediyeleri ile Şeker Fabrikasıda ortakPolis Merkezi Amirliği kazandırdı.

“İLDEM EMNİYET BİNASI HAYIRLI OLSUN”

Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan  İLDEM Emniyet Hizmet Binası düzenlenen töreni ile açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Vali Şehmus Günaydın, Çevre ve Şehircilik önceki Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kayseri İl Emniyet Müdür Vekili Sefa Sarıkaya, Talas, Kocasinan, Bünyan, İncesu Belediye Başkanları, İl Müdürleri, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Mahalle muhtarları, Belediye Müdürleri ve bölge halkı iştirak etiler.

Her hafta açılış, temel atma gibi bir etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “2017 yılı Ağustos ayında temeli attık bugün ise açılışı gerçekleştiriyoruz. Gesi Fatih Mahallesinde yapımı tamamlanan Emniyet Binası şehrimizin doğu bölgesine hizmet verecektir ki bu da 150 bin’in üzerinde bir nüfusu kapsamaktadır. Mahalle muhtarı, bölge halkı istedi, bizde inşa ettik.  Belediye Başkanı’nın eski ismi Şehri Emin olarak bilinmektedir. Yani şehrin her şeyinden sorumlu kişi anlamındadır. Biz de belediye hizmetleri denilince zaten akla ilk gelen ‘beşikten mezara kadar’ her şehir hizmetini gerçekleştiren kurum olarak bilinir. Bu bağlamda Melikgazi’mizin Gesi Fatih Mahallesinde yapımı tamamlanan emniyet binamızın toplam alanı 4000 m2 olup bina zemin artı 3 kat olmak üzere 450 m2 kapalı alan bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi, otoparkı ve her türlü yapımı alt yapısını yaparak emniyet müdürlüğümüze teslim ediyoruz”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, konuşmasında Kayseri belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını ve seçimlik değil halkın gerçek ihtiyaç ve taleplerini yerine getirdiğini bundan dolayı da yeni bir belediyecilik modeli oluşarak örnek gösterildiğini ifade etti.

Melikgazi Belediyesi’nin yatırımları ile şehrin fiziki yapısının değiştiği gibi halkın sosyal ve kültürel yaşamının da değiştiğini hatırlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız, Referans Melikgazi Belediyesi’nin her hafta bir semtte yeni bir açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini kaydetti.

Başkan ve ekibine teşekkür ederek şehrin bu bölgesinde kısa sürede projelendirilerek temeli atılan bu emniyet Hizmet binası ile şehrin bu bölgesinde Kamu binası kazandırıldığını belirten Çevre ve Şehircilik önceki Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki “Emniyet halk için çok önemlidir. Şehrin bu bölgesinde böyle bir tesis gerekli idi ve Melikgazi Belediyesi de bunu bir yıl gibi kısa bir sürede inşa etti. Bugünkü tören ile de Bölge halkının hizmetine sunmaktadır. Emniyet hizmet binasının kazandırmalarından dolayı Başkan Büyükkılıç’ı kutluyorum”dedi.

Kayseri Valisi   Şehmus Günaydın ise açılışta şunları söyledi;

Kayseri’de ki görevim sırasındaki ilk açılışımızda sizlerle beraber olmaktan büyük keyif aldığımı şeref duyduğumu belirtmek istiyom.hepinize hoş geldiniz diyorum. Bakanımız kayseri soğuktur üşürsünüz dedi ama Kayserili hemşerilerimin sıcak yaklaşımı ve karşılaması ile iki gündür soğuk hava hissetmedim inşallah bundan sonrada bu sıcaklık böyle devam eder ve hep beraber Kayserimize güzel hizmetleri hep beraber az önce de ifade edildiği gibi ben anlayışı değil biz anlayışı ile gerçekleştirmiş oluruz. Açılışını yapacağımız binada yerel yönetimlerimizin büyükşehir Melikgazi Belediyemizin ortaya koydukları çalışmalarla gayretle çok güzel bir eser ortaya çıkmış ve ortaya çıkan bu eser sayesinde az değil 150 bin insanımız bu hizmetten faydalanacak. 150 bin nüfus çok önemli bir nüfustur. ülkemizdeki birçok şehrin nüfusundan daha büyük bir nüfus ve insanlarımızın hızlı bir şekilde hizmete ulaşması kaliteli bir hizmete ulaşması için güzel bir eser ortaya konulmuş emek veren destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından hizmet binası dua sonrası açılışı gerçekleştirildi. Melikgazi Belediyesinin geleneksel aşure ikramı yapıldı ve Emniyet Binası gezildi.

Mehmet Özhaseki, Taner Yıldız ile birlikte Talas Belediyesi ve gönlü zengin hayırseverlerin katkıları ile yapılan Nuri Efendi Cami ve Kur’an Kursu’nun tanıtım programına katıldı. Bu caminin yapımında emeği geçen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve hayırseverlere teşekkür edildi.

TALAS’TA NURİ EFENDİ CAMİİ TANITILDI

Arsası Talas Belediyesine ait, hayırsever Mehmet Çetinçağlar tarafından yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Kayseri ziyaretindeki toplu açılış töreniyle hizmete giren Nuri Efendi Camii düzenlenen törenle tanıtıldı.

Bahçelievler Mahallesi Kanuni Caddesi üzerindeki alanda 800 kişi kapasiteli ve içerisinde Kur’an kursu ve şadırvanın da bulunduğu caminin tanıtım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunuşuyla başladı. Törenin açılışında konuşan hayırsever Mehmet Çetinçağlar, “Bu camiyi 30 Mayıs 1990 yılında vefat eden merhum babam adına yaptırdım. Allah herkese böyle bir eser yapmayı nasip eylesin. Bize yer gösteren Palancıoğlu Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bizim Talas olarak bir adetimiz var. Bir hayır tesisi açılacağı zaman diğer hayırseverlerimizi de davet ediyoruz. Güzel bir günde güzel bir hayrın tanıtımını yapıyoruz. Özellikle yaklaşan Mevlit Kandilinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amacımız, hedefimiz İslam’a, ülkemize hizmet etmek. İnşallah Talas’ta gücümüzün yettiğince yeni yatırımlarla hizmet etmeye çalışıyoruz. Hemen camimizin yanındaki imam hatip ortaokulundaki öğrencilerimiz için burası uygulama merkezi oldu. Bu eseri yapan hayırseverimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Çok güzel, cennet gibi bir şehirde yaşıyoruz. Şehrimizi tanıtmak için bir ajansla çalıştık. Kendilerine dedik ki; şehrimizin özelliklerini çıkartın, neyi ön plana çıkartacağımızı bilelim. Uzun çalışmalar sonucu ‘gönlü zengin bir şehir burası’ dediler. Gerçekten o kadar çok yapılan iş var ki tüm Türkiye’de hayırseverlerimizin yaptığı işler gıptayla bakılıp izleniyor ve örnek gösteriliyor. Onun için hayırseverlerimizle ne kadar övünsek az.” şeklinde konuştu.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Camisiyle Kur’an kursuyla böylesine güzel bir eseri bütünüyle kazandıran hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Yalnızca bugünlerine değil ahiretlerine olan katkılarını Cenabı Hakk kabul buyursun. En önemli yatırım gençliğimize, geleceğimize ve eğitimimize yapılan yatırım. İşte burada da vatanını, milletini, dinini diyanetini öğrenecek gençlerin ortamını oluşturan Talas Belediye Başkanımıza ve hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise, maneviyat dolu bir hayrın açılışında birlikte olduklarını belirterek, “Allah böyle hayırları cümlemize nasip etsin. Bir taraftan akraba olduğumuz Çetinçağlar Ailesini tebrik ediyorum, diğer taraftan yine bütün camilere şadırvan hizmeti veren Nalbantoğlu Ailesini tebrik etmek istiyorum. Belki isimlerinin anılmasını istemezler ama söylemek lazım. Bu isimleri yazmak lazım. Çünkü gören herkes en azından bir Fatiha okur, ‘Allah razı olsun’ der.” dedi.

“Hayırseverlikte de Kayseri’nin eşi menendi yok” ifadelerini kullanan Özhaseki şöyle konuştu: “Sadece bugün değil, yüzyıllar öncesi bu sıfatı taşımayı devam ediyor bu şehir. Adı ticaret, sanayi şehri gibi görünüyor, sağlık alanında iyi yatırımlar var, üniversitelerimiz var, bunların hepsi doğru. Ama hayırseverlikte üstümüze biz kimseyi tanımayız. Kayseri olarak elhamdülillah 81 ile örnek teşkil ediyoruz. Bu şehirde 4 tane üniversite var. 100 küsur bina var. Bu binaların neredeyse tamamını bizim hayırseverlerimiz yaptırmışlar. Camilerimiz, okullarımız, sağlık ocaklarımız; hepsini hayırseverlerimiz yaptırıyorlar. Yani biz bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan da toplumla paylaşıyoruz. Allah bu güzelliği elimizden almasın. Bu güzellik her şehirde yok.”

Konuşmaların ardından hayırseverlere çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra dualarla kurdele kesilip Kur’an kursu gezildi. Törene katılan vatandaşlara içlerini ısıtan sıcak salep ikram edildi.

KAYSERİSPOR ZİRVESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in şahsi olarak ev sahipliğinde Kayserispor Zirvesi yapıldı. Başkan Çelik, bir şehirde üretilen ürünlerin marka değerinin şehrin marka değeri ile doğru orantılı olduğunu belirtti ve şehrin marka değerini artırmak için Kayserispor’a destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

Kayserispor için gerçekleştirilen toplantıyı açan Kulüp Başkanı Erol Bedir, genel kurulda alınan karar doğrultusunda bu toplantının yapıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, belediye başkanı olarak değil Mustafa Çelik olarak toplantının ev sahipliğini üstlendiğini belirtti. Kayserispor’un şehrimizin en önemli marka değeri olduğunu ve takımı daha iyi yerlere getirmenin kaygısını yaşadıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Burada alınacak kararlar inşallah şehrimiz için de kulübümüz için de hayırlı olur. Bir şehirde üretilen ürünlerin marka değeri şehrin marka değeri ile doğru orantılıdır. Şehrin marka değeri yüksekse ürettiğiniz ürünün de marka değeri iyi olur. Bu şehrin marka değerini yükseltecek en önemli ürün de Kayserispor. Bu anlamda Kayserispor’a katkılarınızı bekliyoruz. Bu toplantıda ne kararlar alırsak belediyeler olarak kanunların verdiği sınırlar çerçevesinde biz de bugüne kadar olduğumuz gibi yine takımımızın yanında oluruz” dedi.

Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, sanayisi, ticareti, turizmi ve kültürel faaliyetleriyle ön planda olan Kayseri’nin Kayserispor ile sporda istisna olamayacağını belirterek, “Hep beraber takımımızı desteklememiz bizim bir borcumuzdur” diye konuştu.

Kayserispor zirvesi gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Kayserispor’a destek zirvesinin ardından AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Kayserispor’u ziyaret edip, yönetim ve teknik heyetle görüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik,  Kayserispor’a her zaman sahip çıkmaya devam edeceklerini açıkladı. Çelik’Şehrimizin bir markası olarak gördüğümüz Kayserisporumuzun başarıya ulaşması için yönetim, yerel yöneticiler, iş adamları ve taraftarımız ile bir olduk, kenetlendik. İnşallah Kayserisporumuzu hakkettiği yerlerde göreceğiz’ dedi.

ÖZHASEKİ VE ÇELİK KAYSERİSPOR’DA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Kayserispor’u ziyaret etti. Özhaseki ve Çelik, Kayserispor için destek çağrısında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayserispor Başkanı Erol Bedir, yöneticiler ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam tarafından karşılandı.

Burada yaptığı açıklamada Kayserispor’un yükünün sadece Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelere bırakılmaması gerektiğini vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, “Kongre sonrası yönetimi tebrik etmek ve yıllarca beraber çalıştığımız Ertuğrul Hocamıza başarı dilemek için geldik. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri, Başkanımızın gayreti ile bu takım çok yukarılara taşınacaktır. Orta Anadolu’nun ortasında, pek fazla avantajları olmamasına rağmen kendi dinamiklerini harekete geçirip ayakları üzerinde duran ve Anadolu’daki şehirlere örnek gösterilen Kayseri’nin sporda da mutlaka ilerde olması gerekir. Bunun için de gerekli olan birlik beraberlik ve şehrimizin takımına sahip çıkması. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Başkanlarımız Kayserispor’a sahip çıkıyorlar. İyi bir kadro ve tecrübeli bir teknik direktörümüz var. Burada eksik olan biraz şehrin desteği. Bu olmadığı zaman işler yürümüyor. İnşallah destekler sadece Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin üzerinde kalmaz ve tüm şehre yayılır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Kayserispor için yaptıkları toplantıyı hatırlatarak, “Toplantıda kısa, orta uzun vadede neler yapabilirizin fikir teatisinde bulunduk. Acil olan desteği nasıl tedarik edebiliriz konusunda teklifler oldu. Bu teklifler doğrultusunda yapacağımız çalışmalardan önümüzdeki günlerde netice almayı umut ediyoruz. Kayserispor şehrin takımı. Hepimiz elbirliği ile takımızı layık olduğu yere getirirsek şehrin marka değeri yükselir” diye konuştu.

Özhaseki ve Çelik, daha sonra bir süre takımın antrenmanını izledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Büyükkılıç, Ticaret Borsasını ziyaret etti

Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) …