Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / İl Sağlık Müdürü Benli “Ben’ yok ‘Biz” Varız

İl Sağlık Müdürü Benli “Ben’ yok ‘Biz” Varız

Yaklaşık iki yıl önce hayata geçen sağlıkta dönüşüm projesi ile tek çatı altında toplanan sağlık hizmetleri ile Kayseri’de büyük bir değişim ve gelişim yaşanıyor.

Yaşanan bu gelişim ve değişimle ilgili Geriatri Merkezi Konferans Salonunda bir araya gelen il’deki sağlık yöneticileri bir değerlendirme yaptı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli hizmette “ben” yok, “biz” varız’ dedi şunları söyledi.

“Halk Ozanımız Neşet Ertaş merhumun da dediği gibi; “Aşkınan çalışan yorulmazımış”. Çalışma aşkıyla bu yılın ilk 6 ayını hep birlikte yoğun bir tempoda geride bıraktık. Birlikte başardığımız güzel işlerin bir kısmını da yine hep birlikte izledik. Bir makinenin dişlileri gibi senkronize bir uyumla, birbirimizden güç alarak çalıştığımızda güzel işlere imza atabiliyoruz. Bugün burada bulunanlar yani sizler kadim bir kültüre sahip güzel şehrimiz Kayserimizin; sağlık hizmetlerine yön veren, kalitesine katkı sunanlarsınız. Birlikte bu yükü omuzladığımız günden bu yana interaktif bir yöneticilik anlayışıyla farklı bir dinamizm sergiledik.

Bundan sonra da standart sağlık hizmetine ek olarak yenilikçi fikirler, modern çözümler, çözüm odaklı projeler ortaya koymalıyız. Geçtiğimiz dönemlerde ilk adımlarını attığımız evde sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, sağlık turizminin hak ettiği seviyelere ulaşması, Aile Hekimliğinin etkinliğinin artırılması, basamaklar arası entegrasyonun sağlanması, Ar-Ge faaliyetlerimizin hız kazanması, Kayseri Devlet Hastanesinin yapılanmasının tamamlanması, Şehir Hastanemizde mikrocerrahi, organ nakli gibi özellikli konularda mesafe kat etmesi hep birlikte başarabileceğimiz bazı konulardır. Bir taraftan bu yapılanmalarımızı tamamlarken diğer yandan da hizmet kalitemizi artırmalıyız. Birinci basamak sağlık hizmetlerinden üçüncü basamağa kadar her kademede özveriyle, gayretle, sabırla, aşkla birlikte yol aldığımız siz değerli yönetici ve idarecilerime minnettarlığımı ifade ediyorum” dedi.

Daha sonra Kayseri’de sağlık alanında yakalanan ivmeyi devam ettirmek adına bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan faaliyet ve projelerin istişare edildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Diş sağlığı için diş fırçası dağıtıldı

Melikgazi Çocuk Meclisi Üyelerince Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası vesilesi ile Mehmet Miraboğlu İlkokulu …