Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / İl Müftüsü Güven ‘profesörlük’ cübbesini giydi

İl Müftüsü Güven ‘profesörlük’ cübbesini giydi

Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven’e Erciyes Üniversitesi Senatosu tarafından düzenlenen törenle Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından “Profesörlük” cübbesi giydirildi.

İl Müftüsü Güven, 1989–93 yılları arasında Mısır el-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördü ve bu fakültenin Tefsir bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1996 yılında Erciyes Üniversitesinde “Araştırma Görevlisi” olarak göreve başlayan Güven, 2004 yılına kadar burada çalışmalarını sürdürdü.

2004 yılı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığına geçiş yaptı. Bir süre Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezine “Eğitim Görevlisi” olarak atandı. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına “Öğretim Üyesi” olarak atandı ve 2013 yılında “Doçent”, 23.11.2018 yılında ise “Profesör” oldu.

Profesörlük ünvanına yükselen İl Müftüsü Güven’i tebrik eden Rektör Prof. Dr. Çalış, “Profesörlük unvanını alan siz kıymetli hocamı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum” derken Profesörlük diplomasını ise İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt takdim ederek tebrik etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Öğrencilerden Sürücülere Eylem Gibi “Sınav Var Korna Çalmayın” Uyarısı

Toyota, 15-16 Haziran cumartesi ve pazar günlerinde yüzbinlerce öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) süresince …