Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / İHL’den büyük başarı

İHL’den büyük başarı

2019 YKS puanları açıklandı. İlimizdeki proje okullarından Uluslararası  Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi mezun verdiği ilk yılında büyük bir başarı elde etti.

Okul Müdürü Sıddık Kaya  bu konuda şunları söyledi.

Altmış farklı ülkeden misafir öğrencilere eğitim veren okul, 2015-2016 eğitim-öğretim yılından itibaren merkezi sınav sistemi ile almış olduğu Türk öğrencilerden ilk mezunlarını bu yıl verdi. İmam Hatip Liseleri bünyesinde uygulanan Fen ve Sosyal Bilimler Projesi kapsamında mezun olan ilk öğrencilerinden Taha Yardım Sözel puan türünden 508,947 puan alarak Kayseri 1. si, Türkiye 110. su olmuştur. Öğrenciyi elde ettiği bu başarıdan dolayı tebrik ederiz. Ailesini ve öğretmenlerini kutlarız. Bu yıl ilk kez 29 Türk öğrenciyi mezun eden Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk on bin sıralamasında üç derece elde etmiştir. Fen ve Sosyal Bilimler Projesini uygulayan Anadolu İmam Hatip  Liselerinin başarılarının önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceği beklenmektedir. ”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Mustafa Yalçın: Teknik insana çok ihtiyacımız var’

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye’nin şu anda en büyük ihtiyacının teknik insan ihtiyacı olduğunu …