Ana Sayfa / Haberler / Teknoloji / “Ideal Standard” tan suya yön veren teknoloji

“Ideal Standard” tan suya yön veren teknoloji

Doğal su kaynakları; nüfus yoğunluğu, israf ve iklim değişimi derken her geçen gün daha da azalıyor… UNESCO’nun 2018 BM Su Geliştirme Raporuna göre yaklaşık 2,1 milyar insan güvenli içme suyu hizmetinden yoksun. Ve 2050 yılına gelindiğinde küresel su ihtiyacının bugünkü ihtiyacın yüzde 30’undan da fazla olacağı belirtilmekte. Su tasarrufunu misyon haline getirmiş Ideal Standard’ın, “Blue Responsibility” yani mavi sorumluluk anlamına gelen felsefesiyle geliştirdiği teknolojik ürünleri, suya yön vererek sergilediği çevreci tavırla dikkat çekiyor.

21. yüzyılda, su kaynaklarının yönetimi sadece önemli olmaktan çıkarak kırmızı alarm vermeye başladı. Fazla enerji tüketimi, iklim değişikliği su israfı derken dünyanın büyük bir çoğunluğu 2050 yılında temiz su kaynaklarına erişemeyecek. Öyle ki UNESCO’nun 2018 BM Su Geliştirme Raporuna göre, dünyanın su kalitesine bakıldığında; atık suların yüzde 80’inden çoğu arıtılamamakta ve yaklaşık 1,8 milyar insan herhangi bir arıtma işleminden geçmemiş suyu içme suyu olarak tüketmekte. Aynı zamanda raporda; 1900`lü yıllardan günümüze kadar doğal sulak alanların yaklaşık yüzde 70`inin sadece insan etkilerinden dolayı yok olduğu gözler önüne seriliyor.

1960 Yılından Bu Yana “Blue Responsibility”

Su sarfiyatının yüksek olduğu banyolarda, su tasarrufuna yönelik akıllı banyo ürünleri üzerine gerçekleştirilen teknolojiler de her geçen gün ilerliyor. Bu teknolojilere yön verenlerin başında ise alanında birçok ilki gerçekleştirerek, sektöre liderlik eden Ideal Standard markası geliyor. Marka, su kaynaklarının sürdürülebilirliğine olumlu katkıda bulunmak amacıyla 1960’lı yıllardan bu yana “Blue Responsibility” felsefesiyle geliştirdiği teknolojilerle su ve enerji tasarrufu misyonunu tasarımlarına yansıtarak çevre dostu ürünlerini yaklaşık 60 yıldır tüketicilerle buluşturuyor.

Click Kartuş Teknolojisi ile %50’ye Varan Su ve Enerji Tasarrufu

Ideal Standard, su basıncını koruyarak suyun akışını azaltan “Click Kartuş” sistemiyle %50’ye varan su ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Blue Start Teknolojisi Tasarrufun Anahtarı

“BlueStart” teknolojisi ise batarya kolu orta konumda iken sadece soğuk su sağlayarak su ve enerji dolayısıyla da para tasarrufu sağlıyor ve çevreye duyarlı olmasının yanı sıra tüketicilerin bütçelerine de destek oluyor.

Rezervuarlarda Çift Kademeli Boşaltma Sistemi

Ideal Standard’ın tüm rezervuarları çift kademeli su boşaltma sistemine sahip. Bu sistem, tam ve yarım su seçenekleriyle ihtiyaçtan fazla su harcanmasının önüne geçerek, maksimum su tasarrufu sağlamaya yardımcı oluyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erciyes Teknopark ve Teknolojiden haberler

Erciyes Teknopark’ta Dış Ticaret Söyleşileri Başladı  Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından firmalara yönelik …