Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Hintli mühendisi Türkiye’de fidye için kaçıran 5 yabancı tutuklandı

Hintli mühendisi Türkiye’de fidye için kaçıran 5 yabancı tutuklandı

Türkiye’ye  arkadaşlarının önerisi ile turist olarak gelen  24 yaşındaki Hintli makine mühendisi S.S., fidye için 1’i Hintli 4’ü Pakistanlı çete tarafından kaçırıldı.  Kaçırılan mühendisin ailesinden 84 bin dolar fidye isteyen 5 kişilik çete, Türk polisinin başarılı operasyonu ile 6 saatte yakalandı ve tutuklandı. Mühendis ise sağ kurtarıldı.

İstanbul’un Arnavutköy Yunusemre Mahallesi Bahçeçeşme Sokakta meydana gelen olayda, Hindistan’ta üst düzey bir bürokratın oğlu olan S.S.,  Hintli kız arkadaşı ve sevgilisi Ravinder S. Ravinder’in (29) evine götürdü. Türkiye’de kalma süresini uzatarak, ev tutmak ve eşya almak için Pakistanlı Adnan Selim’e (23) yönlendirildi.  O da eşya bakma bahanesiyle Arnavutköy’de bir eve götürdü ve eşya alacakları kişiyi beklerken bodrum kata indi. İçeriye giren S.S.’yi, Pakistanlı Kamer Abbas, İmran Ali, Tarık Mahmut karşıladı, üzerine çullanıp, dövdükten sonra ellerini ve ayaklarını bağladı. Daha sonra biri Ravinder’i, o da, S.S.’nin ailesini arayarak oğullarının kaçırıldığını ve kaçıranların 84 bin dolar fidye istediğini söyledi, çete görüntülü aramada S.S.’yi döverek ailesine izlettirdi. Ailenin başvurusu ile harekete geçen Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Rehine Kurtarma ve Müzakere Timi çalışma başlatarak, ailenin arandığı ankesörlü telefondan araştırma yaptı. Bir apartmanın bodrum katında kalan Pakistanlıların kaldığı eve baskın yapıldı ve  S.S., yere yatırılmış halde elleri ve ayakları bağlı olarak perdeyle ayrılmış bir bölümde yaklaşık 6 saat sonra bulundu. Evdeki 4 Pakistanlı ise gözaltına alındı. Pakistanlıları organize ettiği belirlenen Hindistanlı Ravinder de gözaltına alındı. 5 kişi tutuklandı, kaçırılan genç ise ülkesine döndü.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Çeteci Kürt Yaşar ve 23 adamı, silah, uyuşturucu, para ile yakalandı, 7’si aranıyor

Halk arasında ‘Kürt Yaşar’ olarak ünlenen ve adı  22 ayrı yağma, silahla yaralama, uyuşturucu ticareti …