Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Hayırsever Mehmet Yılmaz’a, eğitime desteğinden ‘teşekkür plaketi’

Hayırsever Mehmet Yılmaz’a, eğitime desteğinden ‘teşekkür plaketi’

Geçen yıl Kayseri’deki çeşitli okullarda öğrenim gören 11 bin öğrenciye ayakkabı ve giyecek yardımı yapan hayırsever işadamı Mehmet Yılmaz, bu yılda 17 bin öğrenciyi sevindirdi.

Kayseri’nin tanınmış ve sevilen işadamlarından, ‘eğitimin isimsiz destek kahramanı’ olan Mehmet Yılmaz’ın öğrencilere çeşitli yardımları devam ediyor. Bu eğitim-öğretim yılında 17 bin öğrenciye ayakkabı-bot yardımı yapan Mehmet Yılmaz, geçen yıl yaklaşık 11 bin öğrenciye ayakkabı ve giyecek yardımı yaptı.

Bünyanlı hayırsever iş adamı Mehmet Yılmaz son olarak Tomarza ilçesindeki çeşitli okullarda eğitim gören  bin 400 öğrenciye kışlık ayakkabı yardımı yaptı. Yılmaz, daha önceki yıllarda da ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı desteğinde bulundu. Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Belediye başkanı Fahrettin Işık ve  İlçe Mili Eğitim Müdürü  hayırsever Mehmet Yılmazı iş yerinde ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.

Eğitim-öğretimin önemine dikkat çeken hayırsever işadamı Mehmet Yılmaz “Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Elimizden gelen ne tür yardım varsa bunu yapmak hepimizin görevi. Bunun için ayrıca reklam yapmaya gerek yok. Sonuçta görevimizi yapıyoruz” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

İçsel yolculuğa hazır mısınız?

Yılın en fark yaratacak buluşması olacak olan Psikoloji ve Yaşam Zirvesi, alanının önde gelen uzmanlarını …