Ana Sayfa / Haberler / Gündem / Harb İş Özgür Özsoy: ‘Askeri tesisler özelleşmemeli. Bu yanlıştan dönülmeli’ dedi ve imza kampanyası başlattı

Harb İş Özgür Özsoy: ‘Askeri tesisler özelleşmemeli. Bu yanlıştan dönülmeli’ dedi ve imza kampanyası başlattı

Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Özsoy, Tan Palet Fabrikası’nın özelleştirme kararının değiştirilmesi için imza kampanyası başlattıklarını, Kayseri’deki bazı askeri tesisler için ‘özelleştirilecek-taşınacak ‘ dedikoduların da kendilerini huzursuz ettiğini açıkladı.

Harb İş sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesi kararına karşı işçilerin direnişinin devam ettiğini, bu direnişe herkesin imza kampanyasına katılarak destek olmasını istedi. Özsoy “Askeri tesisler kesinlikle özelleştirilmemeli, bu yanlıştan ivedi dönülmelidir’ diye konuştu.
Sendika Şube Başkanı Özsoy, imza kampanyasının bugün Cumhuriyet meydanında başlatılarak 10 Ocak tarihine kadar devam edeceğine dikkat çekti. Toplanan imzaların TBMM’ye gönderileceğini açıklayan Özsoy şunları söyledi.
“Bu kampanyada binlerce insana ulaşmak istiyoruz. Toplanan imzaları genel merkezimiz ve parti grup başkan vekilleri aracılığı ile TBMM’ye göndereceğiz. Biz bu fabrikamızın ve hiçbir askeri tesisimizin özelleşmesini istemiyoruz. Bu dava milli bir dava ve biz bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu kampanya sadece Sakarya’nın meselesi değil. Bu sadece Sakarya’nın değil tüm Türk milletinin fabrikası. Bu fabrika yöre halkının maddi ve manevi desteği ile kurulmuş bir fabrika. m/48, m/52 ve Leopard tanklarının modernizasyonu gerçekleştirilmiş, özellikle sınır ötesi Fırat kalkanı ve Zeytindalı harekatında görev yapan Fırtına Obüs silah sistemlerinin tasarımını, protipini ve seri üretimini gerçekleştirmiş bir fabrikamızdır. Dünyada yalnızca en üst teknoloji ile üretim yapan 5 fabrikadan birisi olan 1. Ana Bakım fabrikamızın özelleştirme kararına anlam veremiyoruz. Bu yanlış kararın yeniden değerlendirilmesini ve yanlıştan dönülmesini istiyoruz.”
Özgür Özsoy, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım merkezi ve bazı askeri tesislere yönelik dedikodulara da artık net açıklık getirilmesini isterken “Biz birileri gibi marjinal, militan insanlar değiliz. Ülkemizin, doğduğumuz ve doyduğumuz toprakların sevdalısıyız. Tek çabamız ve mücadelemiz bu tesisler ve ekmeğimiz, ülkemiz’ dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Milli Emlak, arsa, tarla, ev, çeşitli araç ve motorsiklet satacak.. İşte liste

KAYSERİ ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZLAR S. NO: TAŞINMAZ …