Ana Sayfa / Haberler / Politika / Gözler AKP ve CHP’de

Gözler AKP ve CHP’de

Mahalli seçimlerde süre giderek kısalıyor. Seçime girecek partilerin kimlerle, hangi büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri, belediye meclis üyelikleri için ‘ittifak’ yapacağı merak konusu. Liderlerin ‘ittifak ve bazı adaylar’ üzerindeki pazarlığı da henüz sonuçlanmadı. Pazarlık yapılan iller arasında Kayseri ve bazı ilçelerde var. Üstelik, ‘aday adayı’ olan ya da ‘kesin aday’ denilen isimlerinde hangi belediyelerden aday olacakları şu günlerde kesinlik kazanacak, belki de çoğu seçmene ‘sürpriz’ olacak.

Seçime katılacak partilerde, kamudan istifa edenlerin ’adaylık’ başvuruları 15 Aralık’ta sona erecek. Listeler ise büyük olasılıkla 15 Ocak’ta. Ancak, CHP bir çok adayını bugün  Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak olan parti meclisi toplantısında kesinleştirecek ve ilan etmesi bekleniyor. AK Parti’de ise kalan 21 il belediye başkanı da Cumhurbaşkanı tarafından Cumartesi günü ilan edileceği dillendirildi. Partilerin adaylarının açıklanmasından sonra bazı adayların değişimi de gündemde.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Şehit Gazi Birlik Sen Temsilcisi malül gazi Mete Kurt: Açılım süreci tekrar mı başlıyor?

Türkiye  Harp malülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı döneminde, siyasilere teröre …