Ana Sayfa / Haberler / Spor / Gençlik Spor’da, bilgi yarışması, karate, güreş, basketbol müsabakaları..

Gençlik Spor’da, bilgi yarışması, karate, güreş, basketbol müsabakaları..

‘Kim Bilir’ sloganıyla bilgi yarışması..

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ‘Kim Bilir’ sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen bilgi yarışması gençlerin yoğun katılımı ile tamamlandı.

Lise ve Üniversite düzeyinde iki farklı kategoride yapılan yarışmada gençlere; Genel Kültür, Tarih (İslam ve Türk Dünya Tarihi), Sanat Tarihi, Edebiyat, Coğrafya, Vatandaşlık, Güncel Konular, Görsel Sanatlar, Müzik, Sayısal Mantık ve Spor Kültürü’ konularından seçmeli sorular yöneltildi.

Kayseri Gençlik Merkezleri,  Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında yapılan Gençler Arası Bilgi Yarışmasını 11 Mart 2017 tarihinde 75. Yıl Dedeman İmamahatip Ortaokulu tiyatro salonunda gerçekleştirdi. Yapılan yarışmaya gençlerin yoğun katılımı gözlenirken, 14-17 Yaş ile 18-25 Yaş Kategorilerinde birinci olan gruplara Gençlik Merkezi Müdürlerimiz tarafından ödülleri takdim edildi.

Kayseri Karate takımı Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Çeyrek Finalde

Kayseri Karate takımları Yozgat’ta düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Çeyrek Final müsabakalarını başarıyla tamamlayarak Yarı Finale yükseldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Çeyrek Final müsabakaları Yozgat’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Düzenlenen müsabakalarda Kayseri kız ve erkek takımımız 2 Altın, 2 Gümüş ve 6 Bronz madalya kazanarak Kırşehir’de düzenlenecek olan Yarı Final müsabakalarına katılma hakkı kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici; Yozgat’ta düzenlenen ANALİG Karate Çeyrek Final müsabakalarını başarıyla tamamlayarak Yarı Final müsabakalarına katılma hakkı kazanan Karate takımlarımızı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Okul sporları basketbol gençler (a) grup müsabakaları tamamlandı

Niğde’de düzenlenen 2017-2018 okul sporları basketbol Gençler (A) grup müsabakaları sona erdi. Gençler (A) Basketbol Grup müsabakalarına toplamda kızlarda ve erkeklerde 20 ilden katılım sağlandı. Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezi toplantı salonunda katılan takımların idareci ve antrenörleriyle teknik toplantı yapılarak, gelen okul takımlarının fikstürleri çekilerek müsabaka saatleri değerlendirildi. Niğde’de içinde bulunduğu kızlarda 10 takımdan oluşan grup müsabakaları 3 gruba ayrılarak Niğde 5 Şubat spor salonunda yapıldı. Erkekler grup müsabakalarında ise yine 10 takımdan oluşan ve 1 takımın katıldığı ve 3 gruba ayrılarak tertiplenen erkek müsabakaları Üniversite Besyo Spor salonunda düzenlendi. Müsabakalar süresince 132 hakem görev aldı. Kız ve Erkeklerde 24 maç oynandı. Kızlarda A grubu 1.si Niğde, 2.si Konya B Grubu 1.si Ankara, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul, 2.si Yozgat, erkeklerde ise A Grubu 1.si Konya, 2.si Mersin, B Grubu 1.si Adana, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul ve 2.si Antalya oldu. Yarışmalar sonunda Grup birincilerine toplam 72 adet madalya, Grup ikincilerine ise 72 adet katılım belgesi düzenlenerek takımlara verildi.

İşitme engelliler güreş’te yeni bir başarı daha

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası Amasya’da yapıldı.  Yıldızlar-Gençler ve Büyükler kategorisinde gerçekleştirilen Şampiyonaya ülke çapında 52 kulüpten 150 sporcu katıldı. 11-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Rusya’da  düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar-Gençler-Büyükler Güreş Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan İşitme Engelliler Güreş Milli Takımı bu şampiyona sonucunda şekillendi. Müsabakalara Niğde’yi temsilen katılan sporcular Kadir Kuş 77 Kg’da Türkiye Şampiyonu, Mustafa Baki 63 Kg’da Türkiye 2.si ve Ahmet Talha Kacur 85 Kg’da Türkiye 3.sü oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan müsabakalara katılanları ve dereceye girenleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Ertuğrul Sağlam istifa etti

Kayserispor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam görevinden istifa etti. Kayserispor’un Karpuzatan Kadir Has Tesisleri’nde yöneticilerle toplantı  …