Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Gençlerin efsane ismi Erbakan Malkoç Erciyes Üniversitesi’nde

Gençlerin efsane ismi Erbakan Malkoç Erciyes Üniversitesi’nde

Türkiye’nin dünyadaki gururu DizaynVip Group Başkanı Erbakan Malkoç, Erciyes Üniversitesi’nin düzenlediği 3.Mühendislik Zirvesi’nde yine gençlerin yıldızı olmayı başardı..

Gençler arasında bir yıldız haline dönüşen, dünyanın en önemli otomobil fuarlarında bayrağımızı gururla taşıyan, Türkiye’nin ve dünyanın konuştuğu, Çinlilerin dahi dönüştürdüğü otomobilleri taklit edemediği ünlü girişimci Erbakan Malkoç, Erciyes Üniversitesi’nin düzenlediği 3.Mühendislik Zirvesi’nin konuğu oldu. Otomobil dönüşümünde ve araç teknolojileri sektöründe ABD’den ve Avrupa’dan ödüllere sahip olan DizaynVip Group Başkanı Erbakan Malkoç,  hedeflere ulaşmanın aslında o kadar da zor olmadığını ve ülkesine değer katmak yolunda atılacak adımlara dair püf noktaları, kendisini büyük bir hayranlıkla izleyen gençlerle paylaştı. Motivasyon, iş dünyasında başarı adımları, inovasyonla gelen başarı, çıraklıktan dünyaca ünlü otomobil tasarımcılığına uzanan yol gibi konuların konuşulduğu konferansta Erbakan Malkoç, gençler tarafından soru yağmuruna tutuldu.  “Başarı, Zorluklarla Mücadele Etme Sanatıdır!”

Başarılı olmak isteyen insanın her engeli rahatlıkla aşabileceğini kendi hayatından örneklerle anlatan Erbakan Malkoç, “Hayatta başarılı olmak için hayalini kurduğunuz ne varsa öncelikle bunu isteyin. ‘İstemek’ kolay bir kelime gibi görünse de o kadar kolay uygulanmıyor. Bir hevesle adım attığınız bir iş için verdiğiniz kısa mücadele sonrasında olmadığını görüp pes ediyor, farklı istekler peşine düşüyorsunuz. İşte istemek böyle bir şey değildir. Hem yüreğinizle hem beyninizle isteyeceksiniz ki o işe gerçekten inanıp çekeceğiniz her çileyi kutsallaştıracaksınız. İstediğiniz şey için sonuna kadar mücadele edin. ‘Başarı Zorluklarla Mücadele Etme Sanatıdır!’ Bu sözü asla unutmayın! Kendinize inanın, dünyayı yakından takip edin, okuyun, araştırın ve çok çalışın arkadaşlar! Emin olun kendiniz ve vatanınız için ektiğiniz her tohum, yeşerip hem sizin yaşamınızı hem de bu cennet ülkemizi güzelleştirecek.” diyerek öğrencilerin yoğun alkışları arasında sözlerini tamamladı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Eski Milletvekili Niyazi Özcan eşini kaybetti

AK Parti Kayseri 22. Dönem Milletvekili Niyazi Özcan’ın acı günü. Niyazi Özcan, eşi Gülderen Özcan’ı …