Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Filistinli teakvandocular ve Güney Koreli davetçi doktor Müftülükte

Filistinli teakvandocular ve Güney Koreli davetçi doktor Müftülükte

Filistin’in Kudüs, Ramallah, el-Halil ve diğer şehirlerinden Kayseri’ye gelen Filistin Tekvando Milli Takımı ve Türkiye ve Filistin Tekvando Milli Takım Antrenörü Hasan Keleş İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında sporcular, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’i makamında ziyaret etti. Filistinli sporcularla yakından ilgilenen ve onların sorunları hakkında bilgiler alan Güven’in ilgi ve alakası sporcuları oldukça memnun etti.

Filistinli öğrenciler Türkiye ile Filistin arasındaki ilişkilerin oldukça önemli olduğunu vurgulayarak Türkiye’de ve Kayseri’de olmaktan mutlu olduklarını söylediler. Kendilerine bu imkânı sağlayan Kayseri halkına teşekkür eden Filistin Tekvando Milli Takımı, ülkelerine döndüklerinde Kayseri’yi arkadaşlarına ve ailelerine anlatacaklarını söyledi.
Filistin halkının haklı davasında her zaman Filistin halkı için dua ettiklerini ve destek verdiklerini belirten Güven, misafirlere Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından olan “Selam Sana Ey Kudüs” adlı kitabı ve Filistinli Tekvandocuların isimlerinin yazılı olduğu bardak hediye etti. Sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Sayın Güven, Filistin Tekvando Milli Takımına başarı dileklerini iletti. Filistin Tekvando Milli Takımı sporcuları da Sayın Güven’e Mescid-i Aksa Maketi ve tesbih hediye ettiler.

Filistin Tekvando Milli Takımı’nın ziyaretleri esnasında Kayseri’de bulunan Güney Kore Müftüsü Dr. Abdulvahhab Zahid de ziyarete eşlik etti ve Filistin Tekvando Milli Takımına bir konuşma yaptı.

GÜNEY KORELİ DAVETÇİ DR. ABDULVAHHAB ZAHİD’TEN ZİYARET

Kayseri’yi ziyaret eden Güney Koreli davetçi Dr. Abdulvahhab Zahid, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’i makamında ziyaret etti.  Doktor Zahid, Güney Kore’ye İslam’ın Türkler tarafından geldiğini, Güney Kore halkının Türkleri çok sevdiğini söyledi ve Güney Kore’de yapılan Din Hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Güven’de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Güney Kore Müftüsü Dr. Abdulvahhab Zahid’e  teşekkür etti. Daha sonra Güney Kore Müftüsü Dr. Abdulvahhab Zahid, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek burada eğitim gören öğrencilerle sohbet ederek onlara tavsiyelerde bulundu. Melikgazi İlçe Müftülüğü’ ne bağlı Küçük Mustafa Camii’nde Suriyeli vatandaşlara “Kore’de   İslam” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Güney Kore Müftüsü Dr. Abdulvahhab Zahid’e katıldığı programlarda İl Müftüsü Güven eşlik etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Uganda Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga’dan  Kayseri OSB’ne ziyaret

Uganda Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Rebecca Kadaga, Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ve beraberindeki heyet; Kayseri Organize …